Nowa edycja „Fort Boyard” emitowana na platformie Viaplay z nowymi prowadzącymi

Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich oraz bałtyckich, która od sierpnia będzie dostępna także w Polsce, już jesienią tego roku wznowi emisję ‘Fortu Boyard’, niezwykle popularnego programu rozrywkowego dla całej rodziny. W jego nowej odsłonie uczestniczyć będzie 48 znanych postaci polskiego show-biznesu, rywalizujących między sobą w różnorodnych konkurencjach prowadzonych w tytułowym forcie, który znajduje się na francuskim wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego.

 

Nowymi prowadzącymi ‘Fortu Boyard’ będą Elżbieta Romanowska, polska aktorka teatralna i filmowa oraz znany artysta kabaretowy i prezenter, Mariusz Kałamaga. Po raz pierwszy w polskiej edycji programu w postać przedstawiającą uczestnikom rozmaite zagadki wcieli się kobieta – mędrczynią została blogerka modowa oraz prezenterka telewizyjna, Tamara Gonzalez Perea.

– Już jesienią tego roku ‘Fort Boyard’ powraca do Polski

– Nowa odsłona programu będzie składała się z 8 odcinków, w których udział weźmie 48 znanych postaci polskiego show-biznesu

– Prowadzącymi nadchodzącej edycji ‘Fortu Boyard’ będą Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, natomiast w rolę mędrczyni wcieli się Tamara Gonzalez Perea

– W Polsce serwis streamingowy Viaplay, będący częścią NENT Group, zostanie uruchomiony w sierpniu 2021 roku

„Fortu Boyard” to bardzo popularny program telewizyjny, którego pierwsza odsłona została wyemitowana w 1990 roku we Francji. Od tego momentu powstały już 34 edycje programu, które od lat cieszą się ogromną popularnością wśród widzów na całym świecie. Tytułowy fort, w którym odbywa się rywalizacja uczestników, umiejscowiony jest w cieśninie Pertuis d’Antioche na zachodnim wybrzeżu Francji. Nowa edycja programu, która będzie wyświetlana w Polsce na platformie Viaplay, zaprezentuje zmagania wielu znanych i lubianych gwiazd.

W dwóch polskich edycjach programu, emitowanych w latach 2008-2009, w rolę prowadzących wcielili się Katarzyna Glinka oraz Robert Gonera, natomiast mędrcem zadającym zagadki uczestnikom, był Janusz Weiss. W najnowszej odsłonie gospodarzami ‘Fortu Boyard’ będzie niezwykły duet prowadzących – Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, a mędrczynią zostanie Tamara Gonzalez Perea.

Elżbieta Romanowska jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek teatralnych i filmowych, a także popularną prezenterką telewizyjną. W swoim dorobku ma również wiele występów w znanych serialach takich jak „Ranczo”. Aktorka związana jest z teatrem muzycznym Capitol we Wrocławiu, współpracowała też z Teatrem Współczesnym we Wrocławiu i Teatrem Piosenki we Wrocławiu oraz Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Elżbieta Romanowska brała także udział w popularnych programach telewizyjnych takich jak „Jak oni śpiewają?”, „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami” oraz „Twoja twarz brzmi znajomo”. W 2020 roku została gospodynią programu rozrywkowego „Anything Goes. Ale jazda!”

Mariusz Kałamaga jest artystą kabaretowym, a także prezenterem radiowym i telewizyjnym. W przeszłości był jednym z liderów kabaretu Łowcy.B., współprowadził także program „Piotr Bałtroczyk na żywo”. Był również uczestnikiem i prowadzącym wielu popularnych programów rozrywkowych m.in. „Tylko nas dwoje. Just the Two of Us”, “Stand up. Zabij mnie śmiechem”, „Śpiewajmy razem. All Together Now” oraz „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”.

Tamara Gonzalez Perea jest blogerką modową, prezenterką telewizyjną oraz stylistką. Współtworzyła takie programy telewizyjne jak „Shopping Queen”, „Supermodelka Plus Size” czy „Królowe second-handów”. Była także finalistką programów „Agent-Gwiazdy” i „Taniec z gwiazdami” oraz prowadzącą „Pytanie na śniadanie”. Stworzony przez nią w 2011 roku blog modowy, jest obecnie jedną z najbardziej popularnych polskich platform, służących rozwojowi osobistemu, motywacji oraz poszukiwaniu swojego prawdziwego Ja.

,,Nowa edycja ‘Fortu Boyard’, która już jesienią tego roku zostanie wyemitowana na platformie Viaplay, z pewnością przyciągnie przed ekrany wielu polskich widzów. Duet prowadzących – Elżbieta Romanowska oraz Mariusz Kałamaga, a także Tamara Gonzalez Perea w roli mędrczyni, gwarantują znakomitą rozrywkę. Są to niezwykle dynamiczne i kreatywne osoby, posiadające jednocześnie ogromne doświadczenie w realizacji programów o podobnym formacie. Wśród pozostałych gwiazd, które wezmą udział w nowej odsłonie ‘Fortu Boyard’, znajdzie się wiele znanych w Polsce osób. Cieszymy się, że będziemy mogli ponownie zaprezentować ten format i z niecierpliwością czekamy by przedstawić polskim widzom pozostałych uczestników programu podkreśla Filippa Wallestam, Chief Content Officer NENT Group.

Platforma Viaplay zostanie uruchomiona w Polsce w sierpniu 2021 roku

Endemol Shine Polska to jeden z czołowych producentów telewizyjnych w kraju. W portfolio firmy znajduje się szeroka gama produkcji, od filmów fabularnych i seriali telewizyjnych po programy typu talent show, reality oraz teleturnieje. Jest częścią międzynarodowej grupy medialnej Banijay.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *