Technologia - Promocje

Nowa rodzina produktów Sony Cinema Line

Firma Sony ogłosiła dziś debiut rodziny Cinema Line: nowej serii kamer dla twórców będącej owocem doświadczenia Sony w takich dziedzinach, jak jakość obrazu, dbałość o szczegóły oraz najnowsze technologie a także zamiłowanie do kina cyfrowego.

 

Urządzenia z rodziny Cinema Line zapewnią nie tylko ceniony, filmowy wygląd obrazu wypracowany dzięki bogatemu doświadczeniu w cyfrowej produkcji filmowej, lecz również większą funkcjonalność i niezawodność, by zaspokoić zróżnicowane potrzeby wymagających twórców. W nowej serii znajdą się produkty wykraczające poza formę wytyczoną dotychczas przez kamery filmowe czy kamkordery profesjonalne.

W 2000 roku Sony wprowadziło na rynek pionierską kamerę HDW-F900. Zapoczątkowała ona historię kina cyfrowego, jako pierwsza na świecie cyfrowa kamera filmowa 24p. Stały dialog ze środowiskiem filmowców i twórców obrazu zaowocował powstaniem kamery VENICE oraz innych produktów.

W rodzinie Cinema Line znajdą się produkty z obecnej oferty Sony: kamera VENICE i kamkorder FX9. VENICE zdobyła pozycję kamery pierwszego wyboru w cyfrowej produkcji filmowej, a z pomocą kamkordera FX9 nakręcone zostało wiele wybitnych dokumentów filmowych. Kolejnym elementem będzie nowy model, który przyciągnie szerokie grono twórców materiałów wizualnych: kamera FX6. Jej premierę i rozpoczęcie dostaw zaplanowano na końcówkę 2020 roku.

Wszystkie produkty z linii Cinema Line będą rozwijane z uwzględnieniem opinii i sugestii użytkowników. W wersji 3 wewnętrznego oprogramowania modelu FX9, której wydanie jest zaplanowane na 2021 r., dodana zostanie obsługa protokołu S700PTP* do zdalnego sterowania kamerami Sony, tryb Center Scan dla obiektywu Super 16 mm, obsługa obiektywów B4 z użyciem adaptera oraz inne funkcje. Jednocześnie, w listopadzie 2020 r., pojawi się wersja 6.0 oprogramowania kamery VENICE, a w niej kilka nowych cech zwiększających funkcjonalność w produkcji telewizyjnej i podczas transmisji na żywo.

— Firma Sony docenia i darzy głębokim szacunkiem pracę filmowców, operatorów i twórców opowieści. Wprowadzając rodzinę Cinema Line, odwołujemy się do naszego dorobku zarówno w przemyśle filmowym, jak i w dziedzinie prosumenckiego cyfrowego sprzętu fotograficznego i filmowego, by poprzez ich połączenie opracowywać nowe narzędzia twórcze. Produkty z tej linii pozwolą twórcom na poszerzenie granic ich kreatywności oraz uchwycenie jeszcze więcej emocjimówi Claus Pfeifer, Head of Connected Content Acquisition, Media Solutions, Sony Professional Europe.

* S700PTP to protokół zapewniający obsługę S700P przez TCP/IP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *