Nowa wersja Sophos Home Premium wzbogacona o uczenie maszynowe ochroni użytkowników komputerów PC i Mac przed cyberatakami

30 stycznia 2019 roku Sophos zaprezentował nową wersję oprogramowania antywirusowego Sophos Home Premium wykorzystującą uczenie maszynowe w technologii Deep Learning do wykrywania zagrożeń.

 

„Dzięki niemu indywidualni użytkownicy będą chronieni przed niepożądanymi atakami równie skutecznie, jak największe światowe przedsiębiorstwa. Nowością jest możliwość zaplanowania skanowania, opcja kwarantanny oraz poprawiony interfejs użytkownika” podkreśla Mariusz Rzepka, Territory Manager na Europę Wschodnią w Sophos.

Sztuczna inteligencja w walce z cyberprzestępcami

Sophos, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i ochrony stacji roboczych zaprezentował najnowszą wersję Sophos Home Premium for PC – program antywirusowy wykrywający złośliwe oprogramowanie działające przy pomocy sztucznej inteligencji. Sophos Home Premium wykorzystuje te same rozwiązania, z których korzystają największe światowe przedsiębiorstwa. Oprogramowanie używa sztucznej inteligencji, która może wykrywać i blokować zarówno znane, jak i nowe złośliwe oprogramowanie, zanim zacznie ono szkodliwe działania.

Sophos Home Premium for PC oferuje także ulepszoną ochronę w czasie rzeczywistym – powstrzymuje cyberprzestępców przed wykorzystywaniem luk w zaufanych aplikacjach i systemach operacyjnych lub kradzieżą danych uwierzytelniających.

Sukces podparty liczbami

Dzięki zaawansowanym funkcjom antyransomware i innym zabezpieczeniom stosowanym w rozwiązaniach klasy biznes, Sophos Home Premium for PC chroni przed stale ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi.

W ciągu ostatniego roku ponad jedna trzecia użytkowników oprogramowania Sophos Home Premium zanotowała co najmniej jeden zablokowany atak złośliwego oprogramowania, a prawie jedna czwarta użytkowników była chroniona przed atakiem z wykorzystaniem exploitów i kradzieżą danych.  Metody ataków cyberprzestępców stają się coraz bardziej wyrafinowane. Zarówno prywatni konsumenci, jak i duże przedsiębiorstwa potrzebują rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa cybernetycznego, które pozostaną o krok do przodu dzięki zaawansowanym, skutecznym metodom obrony. Produkty Sophos skierowane do użytkowników biznesowych są tak samo skuteczne, jak te wykorzystywane w domach. Korzystamy z tej samej sztucznej inteligencji i w każdym wypadku zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznegokomentuje John Shier, Starszy Ekspert ds. Bezpieczeństwa w Sophos.

Potrójna siła Sophos Home Premium

Produkt Sophos Home Premium i bezpłatna wersja Sophos Home Free dla komputerów PC i Mac zawierają nowe funkcje, w tym:

Harmonogram skanowania – użytkownicy mogą skonfigurować i zarządzać harmonogramem skanowania plików, aby uzyskać ochronę dopasowaną do własnych potrzeb

Kwarantanna – większa możliwość weryfikacji potencjalnie fałszywych wyników tzw. false-positives

Poprawa interfejsu użytkownika – zaktualizowana wersja interfejsu użytkownika ułatwia zarządzanie bezpieczeństwem wielu urządzeń za pomocą jednej intuicyjnej konsoli zarządzającej dostępnej z przeglądarki internetowej niezależnie od tego, czy urządzenia znajdują się w tym samym domu, czy też w innym kraju.

Premiera oprogramowania Sophos Home Premium w lutym 2018 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem konsumentów. Użytkownicy poszukują spersonalizowanej, kompleksowej ochrony urządzeń PC i Mac, używanych w domu i w biurze, a także innych urządzeń korzystających z dostępu do sieci, wykorzystywanych w wyposażeniu tak zwanych „inteligentnych” domów mówi Dean Mekkawy, Menadżer Produktowy w Sophos.

Sophos Home Security Center na straży bezpieczeństwa

Użytkownicy oprogramowania Sophos mogą na bieżąco śledzić doniesienia o wszystkich najnowszych zagrożeniach bezpieczeństwa w sieci. Z myślą o klientach Sophos Home powstała anglojęzyczna platforma Sophos Home Security Center. To obszerna baza wiedzy na temat bezpieczeństwa cybernetycznego, która pomoże lepiej zrozumieć jak skutecznie chronić swoją prywatność w internecie. Home Security Center zawiera słownik popularnych terminów dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz zbiór artykułów edukacyjnych na temat powszechnych zagrożeń: phishingu czy ransomware:

Pakiet Sophos Home Premium jest dostępny dla maksymalnie 10 komputerów z Windows i MacOS na okres jednego roku. Oprogramowanie można pobrać w ramach 30-dniowej wersji próbnej dostępnej na stronie https://home.sophos.com/.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *