Internet & GrySieci kablowe

Nowe Data Center Netii wypełnia się w szybkim tempie (wideo)

W rekordowym tempie ubywa wolnego miejsca na serwery w niedawno rozbudowanym Data Center Netii w Warszawie. Wystarczyły zaledwie 3 miesiące, by nowa komora o powierzchni 320 m2 została zapełniona w ponad 40 proc.!

Od oficjalnego uruchomienia nowej komory Data Center Netii w Warszawie – jednego z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce – minęły trzy miesiące. Zaawansowane systemy, które decydują o standardzie obiektu wraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii, znacznie poprawiły bezpieczeństwo infrastruktury IT klientów, co poskutkowało rekordowo szybką komercjalizacją Data Center.

W ciągu trzech miesięcy zajęte (lub zarezerwowane) zostało już 42% dostępnej powierzchni.
– Klienci doceniają niskie koszty energii elektrycznej i poziom zaawansowania zastosowanych rozwiązań, które zapewniają wysokie bezpieczeństwo – mówi Adam Kowalczyk, Starszy Kierownik Produktu w Netii.

Netia, jako pierwsza firma w Europie, dysponuje w swoim nowym centrum kolokacji najnowocześniejszym systemem gaśniczym SUG (stałe urządzenie gaśnicze) z wykorzystaniem „cichych dysz”. Data Center Netii wyróżnia też niezawodne zasilanie, ekologiczny i ekonomiczny system klimatyzacji, zimne korytarze oraz system detekcji i kontroli dostępu.
Zalety nowego DC przedstawia poniższy film:


– Netia umacnia swoją pozycję na rynku kolokacyjnym. Cieszę się, że nowa komora szybo się wypełnia, a  Klienci coraz częściej kojarzą nas, jako nowoczesnego dostawcę usług Data Center dodał Adam Kowalczyk.

Centrum Kolokacji przy ul. Poleczki to trzy komory o łącznej powierzchni ponad 1200 m2. W tym roku zmodernizowano wiele systemów i wybudowano zupełnie nową komorę. Następnie Data Center zostało przeegzaminowane przez niezależną firmę BCA Group. Sprawdzono, jak w ekstremalnych warunkach i przy maksymalnym obciążeniu, pracowała nowa klimatyzacja. Symulowano też awarię zasilania, wszystkie krytyczne systemy i wyłączenie zasilania wraz z procedurą odpalenia agregatów prądotwórczych.

Poniżej przedstawiamy firm z realizacji testów nowego Data Center Netii:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *