Zapowiedzi TV

Nowe odcinki „Dot.” – serialu animowanego o małej pasjonatce nowych technologii w Polsat JimJam

Pamiętacie Dot, rezolutną ośmiolatkę, której pasją są nowe technologie? Już 30 października bohaterka powróci na antenę POLSAT JimJam z nowymi przygodami! Animacja powstała w oparciu o książkę autorstwa Randi Zuckerberg – starszej siostry założyciela Facebooka. Na serial „Dot.” zapraszamy w październiku o godz. 8:24, 17:25 i 19:40 (po dwa odcinki), a w listopadzie od poniedziałku do piątku o godz. 10:57 i 17:30 (po dwa odcinki).

 

Dot to ciekawa świata i pełna energii ośmiolatka, która nie ustaje w poszukiwaniu niezwykłych przygód. Bohaterka nie boi się żadnych wyzwań i uwielbia rozwiązywać problemy, które często sama stawia na swojej drodze. Nieodłącznym towarzyszem Dot jest tablet, który wykorzystuje do nauki i odkrywania tajemnic otaczającego świata. Dziewczynka pokazuje także, jak kreatywnie wykorzystać możliwości, które dają nam nowe technologie – potrafi nakręcić inspirujący film wideo oraz zrobić zdjęcia do rodzinnego albumu. Zawsze pamięta też o tym, by w porę się wylogować i spędzić czas na zabawie ze znajomymi, rodzicami oraz psem! Najważniejszym przesłaniem bajki jest to, że technologie mogą wzbogacić nasze życie, ale nie możemy pozwolić, by je zdominowały. Seria inspiruje także dzieci do odkrywania całego wachlarza możliwości związanych z dostępem do Internetu i nowych technologii, które wykraczają poza gry komputerowe czy zabawne aplikacje. Animacja powstała w oparciu o książkę autorstwa Randi Zuckerberg – ekspertki w dziedzinie nowych technologii, która przez sześć lat pełniła funkcję dyrektora marketingu Facebooka (jest starszą siostrą założyciela portalu).

Co wydarzy się w nowych odcinkach? Dot razem z przyjaciółmi weźmie udział w przedstawieniu o „Trzech małych świnkach”. Każdy z małych aktorów ma jednak własną wizję jak powinna wyglądać nowa wersja tej opowieści. Dot postanowi wzbogacić spektakl o wyjątkowe efekty dźwiękowe dostępne w aplikacji. Po początkowych nieporozumieniach bohaterowie zrozumieją, że kluczem do udanej inscenizacji jest współpraca. W kolejnym odcinku dziewczynka wykorzysta należącego do Mamy drona do zabawy na dworze. Najpierw będzie musiała jednak powtórzyć zasady korzystania z urządzenia: zostać w ogrodzie, latać nisko, wolno i uważać, gdzie leci. Gdy Ruby i Hal przyjdą do ogrodu, by nakręcić film o groźnym jaszczurze, Dot wpadnie na genialny pomysł wykorzystania drona, by nagrać kamerą niesamowite ujęcia z góry. Sprawy przybiorą jednak niespodziewany obrót, gdy bohaterka zapomni o obowiązujących zasadach. Na szczęście Mama przyjdzie z odsieczą!

Na serial „Dot.” zapraszamy od 30 października o godz. 8:24, 17:25 i 19:40 (po dwa odcinki), a w listopadzie od poniedziałku do piątku o godz. 10:57 i 17:30 (po dwa odcinki) tylko w POLSAT JimJam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *