Nowe pasmo dokumentalne w Stopklatce TV

Jak może wyglądać życie na Ziemi za 30 lat? Co było prawdziwą przyczyną zatonięcia Titanica? Dlaczego niektórzy mordercy stali się gwiazdami popkultury? Na te oraz inne interesujące pytania odpowiedzą filmy i seriale dokumentalne, które w marcu pokaże Stopklatka TV. Na nowe pasmo stacja zaprasza od poniedziałku do czwartku około godz. 19:00.

 
Stopklatka TV zaprezentuje najciekawsze filmy oraz seriale, których scenariusz napisało życie. W marcu widzowie premierowo zobaczą francuski program dokumentalny z 2016 roku „Witajcie w przyszłości”. O tym, jak może wyglądać świat w 2050 roku, opowiedzą światowej sławy eksperci z różnych dziedzin, m.in. nauki, architektury i technologii. W odcinkach pt. „Medycyna jutra” i „Seks jutra” poznamy futurystyczną wizję zmiany tych dwóch obszarów życia, a także ich postrzegania przez człowieka.
Jak doszło do tajemniczych zniknięć czterech okrętów podwodnych: dwóch z USA oraz dwóch z byłego Związku Radzieckiego? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć dokument „Katastrofa na morzu”. Dzięki wywiadom z załogami nowoczesnych łodzi podwodnych oraz członkami rodzin ocalałych marynarzy, naukowcy starają się dowiedzieć, co było przyczyną śmierci wielu osób. W filmie „Ewakuacja Ziemi” eksperci sprawdzą natomiast przerażające, ale prawdopodobne scenariusze końca świata. Jeden z nich dotyczy gęstej gwiazdy neutronowej, zmierzającej prosto w kierunku naszego Układu Słonecznego.
Kolejną marcową propozycją Stopklatki TV jest doceniony przez krytyków i nominowany do Oscara film dokumentalny z 2016 roku „Watani: Mój dom”. Obraz opowiada przejmującą historię rodziny, która w poszukiwaniu bezpieczeństwa i lepszej przyszłości postanawia uciec z ogarniętej wojną domową Syrii i rozpocząć nowe życie w Europie. „Sławni zbrodniarze: Charles Manson” oraz „Sławni zbrodniarze: Norman Bates” to z kolei programy pokazujące, w jaki sposób ci seryjni mordercy weszli do świata popkultury i stali się jej ikonami.
Propozycją dla tych, którzy chcą się dowiedzieć, co tak naprawdę było przyczyną zatonięcia jednego z najbardziej znanych liniowców na świecie jest dwuczęściowy dokument „Titanic: 1912 akta sprawy”. Występujący w nim badacz Tim Maltin poświecił swoją naukową karierę wyjaśnieniu tej katastrofy. W filmie przedstawia nieznane dotąd informacje, rzucając nowe światło na tę sprawę. Teoria Maltina na zawsze zmieni pogląd na to, co stało się w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku.
„Tajemnicze archiwa ZSRR” odsłaniają natomiast nieznane dotąd tajne archiwa byłego Związku Radzieckiego i akta ujawniające kulisy niewyjaśnionych spraw. Program jest wzbogacony rekonstrukcjami wydarzeń i komentarzem osób, które były zaangażowane w ich wyjaśnienie. Na te oraz inne ciekawe dokumenty Stopklatka TV zaprasza już w marcu – od poniedziałku do czwartku ok. godz. 19:00.
Kiedy oglądać:
„Sławni zbrodniarze: Charles Manson” – 8 marca, czwartek godz. 18:55
„Katastrofa na morzu” – 12 marca, poniedziałek godz. 18:50
„Watani: Mój dom” – 14 marca, środa godz. 18:55
„Sławni zbrodniarze: Norman Bates” – 15 marca, czwartek godz. 18:55
„Titanic: 1912 akta sprawy cz. 1″ – 19 marca, poniedziałek godz. 19:00
„Ewakuacja Ziemi” – 20 marca, wtorek godz. 19:00
„Witajcie w przyszłości: Medycyna jutra” – 21 marca, środa godz. 18:55
„Tajemnicze archiwa ZSRR cz. 1 ” – 22 marca, czwartek godz. 19:05
„Titanic: 1912 akta sprawy cz. 2″ – 26 marca, poniedziałek godz. 19:00
„Witajcie w przyszłości: Seks jutra” – 28 marca, środa godz. 18:55
„Tajemnicze archiwa ZSRR cz. 2” – 29 marca, czwartek godz. 19:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *