Nowe produkty audio Sony o dużej mocy: sposób na udane imprezy

Firma Sony ogłosiła pięć nowych produktów audio o dużej mocy: zestawy muzyczne MHC-V82D, MHC-V72D, MHC-V42D i MHC-V02 oraz głośnik GTK-PG10, idealny na zabawy w plenerze.

  • Emisja dźwięku i światła we wszystkich kierunkach (360°)
  • Nowa technologia Jet Bass Booster wypełniająca mocnym, daleko rozchodzącym się basemnawet przestronne miejsca
  • Niezapomniane przeżycia dzięki nowym, zabawnym możliwościom i interaktywnym funkcjom
  • Innowacyjny, zasilany z akumulatora, przenośny głośnik bezprzewodowy GTK-PG10: idealny do użytku w plenerze

Wszechogarniający dźwięk

Dzięki emisji dźwięku we wszystkich kierunkach i nowej technologii Jet Bass Booster wiele z zaprezentowanych modeli pozwala nagłośnić nawet duże przestrzenie. Technologia Jet Bass Booster, zastosowana w zestawach V82D, V72D, V42D i V02, zapewnia wyraźny, głęboki i donośny bas, dobiegający ze specjalnie ukształtowanego, zwężającego się fonowodu w głośniku. Taka konstrukcja przyspiesza przepływ powietrza, w wyniku czego bas zyskuje większą energię i zasięg.

Zestawy V82D i V72D są wyposażone w system emisji we wszystkich kierunkach (360°), wywołujący wrażenie całkowitego otoczenia dźwiękami. Każdy głośnik zawiera tylne jednostki wysokotonowe, jednostki ustawione pod kątem oraz system Spread Sound Generator, zapewniający spójną percepcję dźwięku z każdego miejsca na parkiecie.

W zestawach V82D, V72D i V42D dodano także opracowany przez Sony tryb LIVE SOUND, pomagający przywołać wspomnienia z koncertu ulubionych wykonawców. Dzięki cyfrowemu przetwarzaniu sygnału tryb ten rozszerza scenę dźwiękową i wytwarza trójwymiarowe brzmienie, zapewniające słuchaczowi bliski kontakt z muzyką.

Niech się stanie światłość

Głośniki V82D i V72D oświetlają miejsce zabawy dynamicznymi, rozchodzącymi się na wszystkie strony promieniami. Model V42D, wyposażony w nowe źródła światła o szerszym kącie emisji, rozjaśni nawet niewielkie przestrzenie. Światła ze wszystkich trzech modeli zmieniają się w rytm muzyki, nadając zabawie niepowtarzalny klimat.

Rozrywka na wyciągnięcie dłoni

Do sterowania głośnikami można użyć funkcji obsługi gestami[1]. Nowością są gesty pionowe, służące do zmiany wysokości dźwięku z głośnika lub mikrofonu. Te innowacyjny efekty przekształcające muzykę i głos na pewno spodobają się całej rodzinie.

Źródłem dobrej zabawy będą wprowadzone funkcje aplikacji Sony Fiestable. Pozwalają one wyzwać znajomych lub rodzinę na pojedynek Taiko[2] — i przetestować własne wyczucie rytmu. Nowo dodana funkcja rankingu pozwoli nawet sprawdzić, kto osiąga najlepsze wyniki.

Aplikacja Fiestable pozwala również zmienić smartfon w źródło dodatkowego światła — takiego samego jak z głośnika. Liczba takich smartfonów jest dowolna, nietrudno więc stworzyć klimat występu na żywo.

Wśród wprowadzonych nowości pojawiła się obsługa komendami głosowymi, będąca dodatkowym sposobem na interakcję z głośnikiem z poziomu aplikacji Fiestable. Bogaty zestaw komend[3] daje pełną kontrolę nad oświetleniem, funkcjami odtwarzania oraz specjalnymi funkcjami, takimi jak efekty DJ czy karaoke.

GTK-PG10: mocny dźwięk podczas zabaw w plenerze

Nowy głośnik GTK-PG10 doskonale sprawdzi się podczas spotkań na świeżym powietrzu, przy grillu itp. Może pracować w specjalnym trybie zabawy w plenerze, zapewniającym dużą moc dźwięku. Po otwarciu górnych paneli wbudowane jednostki wysokotonowe emitują dźwięk do góry i na boki, dzięki czemu rozchodzi się on na większy obszar. Za automatyczne dopasowanie ustawień dźwięku do pracy w plenerze odpowiada cyfrowy procesor sygnału.

Przenośna konstrukcja urządzenia pomoże zorganizować zabawę w niemal każdym miejscu. Sześcienna forma i wbudowane uchwyty bardzo ułatwiają przewożenie. Głośnik jest przystosowany do montażu na statywie, a jego wewnętrzny akumulator wystarcza nawet na 13 godzin słuchania[4]. Odporna na zachlapanie wodą góra obudowy spełnia także funkcję praktycznego stolika z uchwytem na kubki. Dzięki wejściu mikrofonowemu można nawet organizować wieczory karaoke z udziałem znajomych lub rodziny. Użytkownik ma również do dyspozycji tuner FM i port USB do odtwarzania muzyki oraz ładowania smartfona.

Głośnik GTK-PG10 jest zgodny z bezpłatnymi aplikacjami Sony | Music Center i Fiestable, pozwalającymi obsługiwać telefonem wiele zabawnych funkcji.

Zestaw MHC-V82D będzie dostępny od kwietnia 2019 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v82d

Zestaw MHC-V72D będzie dostępny od kwietnia 2019 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v72d

Zestaw MHC-V42D będzie dostępny od kwietnia 2019 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v42d

Zestaw MHC-V02 będzie dostępny od kwietnia 2019 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/mhc-v02

Głośnik GTK-PG10 będzie dostępny od kwietnia 2019 r.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/zestawy-muzyczne/gtk-pg10

[1] W modelach MHC-V42D, MHC-V72D i MHC-V82D

[2] W modelach MHC-V72D i MHC-V82D. Do użycia funkcji rankingu potrzebna jest aplikacja Fiestable.

[3] Obsługiwane są następujące języki: polski, angielski, hiszpański (Ameryka Łacińska), hiszpański (Hiszpania), portugalski (Brazylia), francuski, niemiecki, rosyjski i włoski

[4] Przy nawiązanej łączności Bluetooth®. Rzeczywista wydajność zależy od ustawień, środowiska pracy i sposobu użytkowania. Pojemność akumulatora maleje z upływem czasu i zużyciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *