Technologia - Promocje

Nowe radioodtwarzacze samochodowe AV firmy Sony

Radioodtwarzacz XAV-AX200 zawiera wszystkie narzędzia, dzięki którym podróżowanie samochodem będzie kojarzyć dobrą rozrywką.

  • Zgodność z technologiami Apple CarPlay* i Android Auto™**
  • Nowo dodany, zintegrowany odtwarzacz DVD zapewniający rozrywkę w każdej podróży
  • W przyszłości powiększenie oferty o wersję z radiem DAB

Firma Sony rozwija ofertę samochodowych urządzeń audio, które doskonale współpracują ze smartfonami. Pierwszym nowo wprowadzonym modelem z tej serii jest radioodtwarzacz AV XAV-AX200; w późniejszym czasie dołączy do niego model z radioodbiornikiem DAB.
Radioodtwarzacz XAV-AX200 zawiera wszystkie narzędzia, dzięki którym podróżowanie samochodem będzie kojarzyć się nie z nudą, tylko z dobrą rozrywką audiowizualną. Jest wyposażony w czytelny i czuły ekran dotykowy o przekątnej 6,4 cala oraz ułatwiające obsługę, ergonomicznie zaprojektowane pokrętło regulacji głośności.
Nienaganna jakość dźwięku to zasługa technologii EXTRA BASS™***, zapewniającej wyraźny i mocny bas, oraz Dynamic Stage Organizer (DSO), która poprawia pozycjonowanie źródeł w panoramie stereo, dzięki czemu dźwięk zdaje się dobiegać wprost z deski rozdzielczej.
Wszystkie możliwości w zasięgu dłoni
Apple CarPlay: technologia CarPlay integruje telefon iPhone z wyświetlaczem i elementami sterującymi radioodtwarzacza samochodowego. Pozwala przez to używać funkcji smartfona w pomysłowy i bezpieczny sposób. Kierowca może więc rozmawiać przez telefon, wysyłać i odbierać wiadomości, wyznaczać optymalną trasę z uwzględnieniem aktualnego natężenia ruchu — a wszystko to bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze.
Android Auto™: Android Auto to technologia stworzona z myślą o kierowcach. Dzięki niej platforma Android działa także w samochodzie. Prosty, intuicyjny system obsługi i nowe polecenia głosowe zaprojektowano tak, by prowadzący w maksymalnym stopniu pozostawał skoncentrowany na drodze. Przydatne informacje pojawiają się automatycznie i są podzielone na proste, przejrzyste karty.
Bezpieczne parkowanie z użyciem wielu kamer
Nowością są trzy wejścia sygnału z zewnętrznych kamer, pozwalające kierowcy wybierać obraz z maksymalnie trzech podłączonych kamer. Jedno wejście jest na stałe sprzężone ze wstecznym biegiem; pozostałe dwa można wybierać ręcznie.
System EXTRA BASS™
Ta funkcja zasadniczo zmienia odbiór dźwięku. System EXTRA BASS™ wzmacnia tony niskie, które dzięki temu przebijają się przez odgłosy pracy silnika. W rezultacie wyraźny dźwięk z głębokim, mocnym basem uzyskuje się niezależnie od ustawionej głośności. Urządzenie jest też wyposażone w funkcję DSO. Poprawia ona percepcję dźwięku, tworząc wrażenie słuchania przez wirtualne głośniki znajdujące się na desce rozdzielczej.
Funkcje zwiększające intensywność rozrywki
Pierwowzorem nowych modeli jest radioodtwarzacz XAV-AX100. Wzbogacono go jednak o kilka nowych funkcji, poprawiających jakość i zwiększających intensywność rozrywki. Konfigurowalnewejście pilota na kierownicy obsługuje ogólnie przyjęty protokół sterowania. Eliminuje to potrzebę użycia jakichkolwiek adapterów łączących radioodtwarzacz z pilotem na kierownicy. Nowością jest także wyjście na wzmacniacz o podwyższonym poziomie napięcia (4 V): źródło mocnego, 4-woltowego sygnału, które zwiększa czystość dźwięku i ogranicza zakłócenia, gdy radioodtwarzacz podłączony jest do wzmacniacza mocy.
Łatwe i efektywne dostosowanie brzmienia do różnych środowisk umożliwia 10-pasmowy korektor EQ10 z dziesięcioma wstępnie zaprogramowanymi ustawieniami. Urządzenie obsługuje również pliki audio w formacie FLAC (tylko przez łącze USB). Format ten jest podobny do MP3, ale nie powoduje żadnego obniżenia jakości dźwięku poddanego kompresji.
W marcu pojawi się także radioodtwarzacz XAV-AX200 w wersji z odbiornikiem DABumożliwiającym bezproblemowe słuchanie cyfrowych stacji radiowych. Uzupełni on obecną linię produktów z technologiami Apple CarPlay i Android Auto, którą tworzą modele XAV-AX100 i XAV-AX200.
Radioodtwarzacz XAV-AX200 będzie do nabycia w Europie od września 2017 r. Więcej wiadomości z firmy Sony można znaleźć pod adresem http://presscentre.sony.eu/
* Apple, iPad, iPhone, iPod i iPod Touch są znakami towarowymi Apple Inc. zastrzeżonymi w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.
** Wymagana jest aplikacja Android Auto z serwisu Google Play i smartfon z systemem Android™ 5.0 Lollipop lub nowszym. Technologia Android Auto™ może nie być dostępna we wszystkich urządzeniach ani we wszystkich krajach/regionach. Android, Android Auto, Google Play i inne znaki są znakami towarowymi Google Inc.
*** EXTRA BASS jest znakiem towarowym Sony Corporation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *