MediaZapowiedzi TV

Nowe sezony hitów Czwórki od 2 marca

Dwunasty już sezon „Policjantek i Policjantów” oraz ósmy sezon „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” będzie można oglądać w Czwórce od 2 marca. Oba seriale emitowane będą w tych samych pasmach, w jakich ukazywały się jesienią: „Policjantki i Policjanci” – od poniedziałku do piątku o godz. 19, a „Sprawiedliwi – Wydział Kryminalny” – od poniedziałku do czwartku o godz. 20.30.

 

 

 

 

Akcja pierwszego odcinka nowej serii „Policjantek i Policjantów” rozpoczyna się dzień po wydarzeniach finału jedenastego sezonu i ucieczce sprzed ołtarza jednej z głównych bohaterek serialu. W kolejnych odcinkach widzowie zobaczą bezpośrednie następstwa ostatnich zdarzeń, a po przeskoku czasowym – dalszy rozwój komplikacji kilku wątków rozpoczętych w poprzedniej serii.

Do obsady serialu – w składzie: Magda Szczepanek, Maryla Morydz, Anna Bosak, Anna Kukawska, Małgorzata Kałuzińska, Paweł Monsiel, Bartosz Piekarski, Paweł Kowalczyk, Wojciech Sukiennik, Bogusław Kudłek, Wiesław Cichy i Przemysław Puchała – dołączy m.in. Izabella Bukowska-Chądzyńska.

Z kolei w ósmym sezonie „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” twórcy zapowiadają istne trzęsienie ziemi.
Nad niczego niespodziewającymi się bohaterami zaczną gromadzić się czarne chmury, a napięcie rosnąć będzie wraz z kolejnymi niepokojącymi scenami przypominającymi tykanie ukrytej bomby… Zanim jednak widzowie poznają ich sens, upłynie sporo czasu, a kryminalni zmierzą się kolejnymi trudnymi sprawami i nowymi życiowymi wyzwaniami.

W wiosennym sezonie – obok Kamili Ścibiorek, Magdaleny Margulewicz, Gabrieli Oberbek, Mariki Grądkowskiej, Magdy Szczerbowskiej, Moniki Mrozowskiej, Agaty Skórskiej, Marzeny Kipiel-Sztuki, Marka Włodarczyka, Michała Mrozka, Tomasza Radawca, Michała Kitlińskiego, Dariusza Siastacza, Jędrzeja Taranka, Przemysława Kapsy, Saszy Reznikowa, Krzysztofa Suszka – po raz pierwszy pojawi się Maciej Łuczkowski, a powróci Piotr Miazga.

Oba hity Czwórki w poprzednim cieszyły się oglądalnością prawie 1,5 mln widzów, spektakularnie pokonując takie propozycje konkurencji w prime timie jak „Big Brother”, „Lombard. Życie pod zastaw” czy „Zakochani po uszy”.

Jedenasty sezon „Policjantek i Policjantów” oglądało średnio 1,48 mln widzów przy udziałach w rynku na poziomie 10,8% oraz 7,7% w grupie komercyjnej. W paśmie emisji serialu Czwórka była trzecią najchętniej oglądaną stacją, a w grupie 16-49 – czwartą, dystansując bezpośrednią konkurencję – TV Puls i TVN7. Udziały „Policjantek i Policjantów” wśród wszystkich widzów były ponad trzykrotnie wyższe niż „Zakochanych po uszy” i prawie dwukrotnie wyższe niż serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

Z kolei siódmy sezon „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” gromadził średnio ponad 1,4 mln widzów. Z udziałami w rynku na poziomie 9,4% oraz 7,5% serial zapewnił stacji w trakcie jego emisji pozycję czwartej stacji w Polsce. Jeszcze wyżej plasowała się Czwórka w paśmie „Sprawiedliwych…” w telewizji naziemnej, gdzie przy udziałach wynoszących 11,3% (SHR DTT 4+) zajmowała trzecią lokatę, a w grupie komercyjnej – drugą, z udziałami sięgającymi 10,8% (SHR DTT 16-49).

Warto dodać, że udziały „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” w porównaniu z „Big Brotherem” były ponad trzykrotnie wyższe w grupie wszystkich widzów i blisko dwukrotnie wyższe w grupie komercyjnej, a w telewizji naziemnej przewyższały wyniki flagowego programu jesiennej ramówki TVN7 aż pięciokrotnie w grupie 4+ i ponad trzykrotnie w grupie 16-49.

„Policjantki i Policjantów” oraz „Sprawiedliwych – Wydział Kryminalny” produkuje dla Czwórki ATM Grupa S.A.

dane: Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *