PKO Ekstraklasa: Wisła Płock – Piast Gliwice w TVP2

W meczu ostatniej przedświątecznej kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock zmierzy się z Piastem Gliwice. Wynik zadecyduje o tym, kto spędzi Boże Narodzenie w lepszych nastrojach i… zapewni sobie dobrą pozycję wyjściową przed wiosną. Transmisja od 17:10 w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

 

 

 

Osiem punktów w ostatnich pięciu kolejkach – wynik dość przeciętny. Tyle zdobyły… oba zespoły łącznie. W sobotę zmierzą się w Płocku. Będzie to wbrew pozorom ważne starcie – gospodarze, mimo kiepskiej formy, mają szansę przezimować w „ósemce”, a mistrzowie Polski chcą utrzymać się jak najbliżej czołówki.

Wisła Płock ostatni raz wygrała w październiku. Okazała się lepsza od Jagiellonii i awansowała na pozycję lidera. Od tego czasu odpadła jednak z Pucharu Polski (ze Stomilem Olsztyn) i nie wygrała żadnego z sześciu kolejnych starć ligowych.

Dwa punkty zdobyte dzięki remisom z Cracovią (0:0) i Górnikiem Zabrze (2:2) sprawiły, że utrzymuje się na dziewiątym miejscu i wciąż ma szansę na spędzenie zimy w „ósemce”. By tak się stało musi jednak wygrać z Piastem i liczyć na brak wygranej Jagiellonii w meczu z Górnikiem.

Mistrzowie Polski są w lepszej sytuacji, choć jeśli marzą na powtórzeniu sukcesu z ubiegłego sezonu, muszą wygrywać kolejne spotkania. Dotychczas grają w kratkę i zajmują piąte miejsce. Passę trzech porażek (z Lechem, Śląskiem i Pogonią) przerwali pokonując ŁKS. I to nie przyszło im jednak bez trudu.

Święta w najlepszym wypadku spędzą na czwartej pozycji. Stanie się tak jeśli wygrają, a Cracovia przegra ze Śląskiem. Równie dobrze, w przypadku porażki, mogą jednak spaść na miejsce ósme.

Będzie to zatem ważny mecz, który zadecyduje o tym, kibicom której drużyny wigilijny karp będzie smakował lepiej. I kto wypracuje sobie lepszą pozycję przed wiosną. Transmisja od 17:10 w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Wisła Płock – Piast Gliwice w TVP2. Kto będzie komentował?

Kiedy: sobota, 21 grudnia

Gdzie: od 17:10 w TVP 2, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Komentują: Szymon Borczuch, Marcin Żewłakow

Studio: Sylwia Dekiert

Reporterzy: Marcin Wojtasik, Hubert Bugaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *