Technologia - Promocje

Nowe soundbary Samsung z Q-Serii i serii T debiutują w Polsce

Do sprzedaży w Polsce wchodzą właśnie pierwsze soundbary Samsung z oferty na 2020 rok. Wśród nich trzy modele z Q-Serii z technologią Q-Symphony, które osiągają pełną harmonię z telewizorami QLED, oraz dwa soundbary serii T, za sprawą których wrażenia dźwięku przestrzennego w grach i filmach nabiorą nowego wymiaru.

 

 

  • Soundbary Q800T, Q70T i Q60T to pierwsze modele z Q-Serii na 2020 rok, które w najbliższych tygodniach trafią na polski rynek.
  • Wszystkie trzy modele oferują technologię Q-Symphony[1], która potęguje wrażenia dźwięku przestrzennego, współpracując z głośnikami telewizora.
  • Soundbary serii T – T550 i T450 – oferują m.in. głęboki i mocny bas oraz technologię Inteligentnego Dźwięku, która dopasowuje wrażenia audio to treści.

Q-Seria, czyli jakość przede wszystkim

Soundbary Q-Serii zadebiutowały w zeszłym roku. Powstały z myślą o zapewnieniu jak najlepszych wrażeń w połączeniu z telewizorami QLED – zarówno pod względem technologii dźwięku, jak i designu. W tym roku firma Samsung poszła o krok dalej i zaproponowała dodatkowe rozwiązania, dzięki którym ta współpraca telewizora z soundbarem będzie jeszcze lepsza, co przełoży się na wrażenia widzów.

Q800T, Q70T i Q60T to soundbary, które w tym roku jako pierwsze trafią sprzedaży w Polsce. Wśród wspólnych cech tych modeli jest m.in. nowa technologia Q-Symphony [1], która pozwala stworzyć unikatowy system nagłośnienia. Po podłączeniu soundbara do telewizora QLED z 2020 roku[2] górne i boczne głośniki telewizora są wykorzystywane, jako dodatkowy kanał audio.

Soundbary oferują także technologię Samsung Acoustic Beam, która potęguje wrażenia dźwięku panoramicznego. Taki efekt osiągnięto m.in. poprzez zastosowanie dodatkowych 56 otworów (po 28 z każdej strony), które zostały równomiernie rozmieszczone w górnej części listwy dźwiękowej.

Modele Q800T i Q70T oferują dodatkowo wielokanałowy dźwięk przestrzenny w formacie 3.1.2 i obsługę kodeków Audio 3D. W połączeniu z technologią Dolby Atmos i DTS:X tworzą jeszcze bardziej rzeczywiste wrażenia podczas oglądania filmów czy transmisji sportowych.

Wizytówką tej serii produktów jest także dopracowany i minimalistyczny design, który świetnie koresponduje z telewizorami QLED 2020.

Soundbary z serii T, czyli mocny, wibrujący bas

Soundbary T550 i T450 to rozwiązanie dla widzów, którzy chcą wzmocnić dźwięk swojego telewizora m.in. o mocny, wibrujący bas. Oba modele oferują bezprzewodowy subwoofer oraz technologię Inteligentnego Dźwięku. Odpowiada ona za optymalizację dźwięku, aby zapewnić wrażenia audio jeszcze lepiej dopasowane do oglądanych treści.

Z kolei system Surround Sound Expansion pozwala rozszerzyć optymalny obszar odsłuchu, tworząc efekt dźwięku przestrzennego, co sprawdzi się podczas oglądania filmów, koncertów czy wydarzeń sportowych.

Model T550 oferuje dodatkowo tryb dźwięku 3D – DTS Virtual:X, dzięki któremu widzowie doświadczą przestrzennego, trójwymiarowego dźwięku.

Specyfikacje

Informacje ogólne Soundbar HW-Q800T Soundbar HW-Q70T Soundbar HW-Q60T
Liczba kanałów 3.1 3.1 5.1
Ilość głośników w listwie 8, w tym głośnik centralny i głośnik skierowany ku górze 8, w tym głośnik centralny i głośnik skierowany ku górze 9, w tym głośnik centralny i głośnik skierowany ku górze
Moc całkowita 330 W 330 W 360 W
Rozmiar membrany subwoofera 8″ / 4Ω 6.5″ / 4Ω 6.5″/3Ω
Formaty: MP3, WMA, AAC, OGG, FLAC, WAV, ALAC, AIFF x x x
4K Video Pass x x x
HDR 10+ x x x
Szeroki zakres dźwięku (Wide Range Tweeter) x x
Dolby Digital Plus  / Dolby TrueHD / DTS:X / DTS digital Surround x x Dolby Digital 5.1 / DTS digital Surround / DTS Virtual:X
Auto AV Sync x x x
Acoustic Beam Technology x x x
Surround Sound Expansion x x x
Liczba trybów DSP: 4 (SSE, Game Pro, Standard, Adaptive) x x x
Tryb Game Pro x x x
Adaptive Sound x x x
Dolby ATMOS x x
Wi-Fi x x
Wejście HDMI x x x
Wyjście HDMI x x x
HDMI-CEC x x x
Kanał zwrotny audio (ARC) x x x
Optyczne wejście audio x x x
Bluetooth 4.2 x x x
Bluetooth Power On x x x
Auto Power Link x x x
Spotify Connect x x
Pilot zdalnego sterowania x x x
Uchwyt do montażu do ściany x x x

 

 

Informacje ogólne Soundbar HW-T550 Soundbar HW-T450
Liczba kanałów 2,1 2,1
Typ głośników Soundbar z bezprzewodowym subwooferem Soundbar z bezprzewodowym subwooferem
Ilość głośników w listwie 5 5
Moc całkowita 320 W 320 W
Rozmiar membrany subwoofera 6.5″/3Ω 6.5″/3Ω
Formaty: MP3, WMA, AAC, OGG, FLAC, WAV, AIFF x x
Dolby Digital 2ch / DTS 2.0ch / DTS Virtual:X x x
Auto AV Sync x x
Surround Sound Expansion x x
Liczba trybów DSP: 4 (SSE, Game, Standard, Smart) x x
Tryb Game x x
Smart Sound x x
Wejście HDMI x x
Wyjście HDMI x x
HDMI-CEC x x
Kanał zwrotny audio (ARC) x x
Optyczne wejście audio x x
Bluetooth 4.2 x x
Bluetooth Power On x x
Auto Power Link x x
Pilot zdalnego sterowania x x
Uchwyt do montażu do ściany x x

 

 

[1] Technologia Q-Symphony jest kompatybilna z telewizorami Samsung QLED z 2020 roku. Pełną listę kompatybilnych modeli oraz więcej informacji znajdziesz na stronie samsung.com

[2] Od modelu QLED Q80T.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *