Nowoczesne studio Polsatu Sport (wideo)

Jego możliwości wydają się nieograniczone. Nowoczesne studio Polsatu Sport oficjalnie zostało zaprezentowane.
 

 
To ostatnie chwile przed prezentacją. Jeszcze powtórzenie scenariusza. Sprawdzenie mikrofonów. Widownia zapełniona, prowadząca tryska humorem… – Tam pójdę za zastawkę, tam wyjdę i powiem, dzień dobry Państwumówi Paulina Chylewska.
– Jest mnóstwo ciekawostek, nowych efektów dotyczących tzw. rzeczywistości rozszerzonej, czyli poczucia przechodzenia w przestrzeni w różne nowe wymiary, czyli nasz dziennikarz w szatni klubu, który w tej chwili jest pokazywanydodaje Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat Marian Kmita.
– Ale wiecie co jest najlepsze w tym studiu. W tym studiu najlepsze jest to, że ja robię cztery kroki do przodu. To jest lepsze niż w samolocie i już jestem w Warszawie – przyznaje Tomasz Smokowski.
 

 
Dzięki zupełnie nowym możliwościom i technice kanały premium Grupy Polsat pokażą Ligę Mistrzów i Ligę Europy UEFA w zupełnie nowym wymiarze i to zarówno w kontekście samych transmisji, jak i materiałów okołomeczowych – analiz, statystyk, powtórek sytuacji, reportaży czy komentarzy ekspertów.
Nowe studio sportowe Telewizji Polsat to:
– 700 m2 powierzchni;
– jedyna tego typu w Polsce ściana ledowa Samsunga wysoka na ponad 3 i długa na 24 metry o rozdzielczości 4x4K. Pozwala ona na wyświetlanie wielu przekazów jednocześnie, stanowi również istotny element scenografii;
– cztery plany zdjęciowe, w tym: specjalne miejsca do omawiania statystyk meczowych, plan z dotykowym ekranem do rozrysowywania i szczegółowej analizy ciekawych meczowych sytuacji oraz greenbox, który wirtualnie przeniesie omawiających sytuację ekspertów wprost na boisko, obok grających piłkarzy;
– obraz realizowany za pomocą 8 kamer, w tym steadicam i kamery na kranie z wysuwanym ramieniem;
– nowoczesne, zarządzane komputerowo ledowe oświetlenie studyjne i scenograficzne;
– miejsca dla publiczności, która będzie śledziła mecze wraz z dziennikarzami i ekspertami w studiu.

Jedna myśl na temat “Nowoczesne studio Polsatu Sport (wideo)

  • 15 września 2018 o 23:21
    Permalink

    Wirtualnemedia piszą że kosztowało 15 baniek ciekawe kto i kedy za to zapłaci oby nie my abonenci CP !

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *