Nowości filmowe i serialowe w vod.tvp.pl

Przejmująca historia trójki bohaterów uwikłanych w ryzykowną miłosną relację, obraz Polaków widziany oczami Japończyków zakochanych w naszym kraju oraz serialowe produkcje BBC, to kolejne nowości dostępne już teraz w portalu TVP VOD.

 

 

 

 

„Żelazny most” to kino z gatunku obrazów „blisko ludzi”, kameralnych, osadzonych mocno w polskich realiach. Nieszczęśliwy wypadek w kopalni staje się pretekstem do ukazania relacji łączących małżeństwo (Julia Kijowska i Łukasz Simlat) i ich przyjaciela (Bartłomiej Topa), z pytaniami o poczucie winy i jej odkupienie, a także o odpowiedzialność za drugiego człowieka. Film zdobył nagrody m.in. na Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa (Wrocław), Festiwalu Polskich Filmów EKRAN (Toronto), Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (Chicago). „Żelazny most” dostępny jest wyłącznie w portalu vod.tvp.pl.

Autor dokumentu „Nasza mała Polska” towarzyszy japońskim studentom Wydziału Polonistyki na jednym z tokijskich uniwersytetów podczas codziennych zajęć z języka polskiego, a także podczas przygotowań do spektaklu w języku polskim. Matej Bobrik stawia pytanie o sens nauki języka polskiego i zgłębiania wiedzy o kraju, którego najprawdopodobniej większość z nich nigdy nie zobaczy. Czy otwarci na świat i nowe doświadczenia, zauroczeni polską kulturą i historią Japończycy zdają sobie sprawę z potencjalnego finału ich wyobrażeń o przyszłości, jakim jest zamknięcie w korporacyjnym i anonimowym open space…? Film już teraz oglądać można online tylko w TVP VOD.

Wysokobudżetowe produkcje BBC to rozmach pod każdym względem. Na szczególną uwagę zasługują seriale kostiumowe. Do katalogu wspaniałych adaptacji dołącza właśnie w strefie ABO TVP VOD najnowsza serialowa odsłona „Nędzników” (USA/Wielka Brytania, 2018), której gwiazdami są Dominic West, David Oyelowo i Lily Collins, a także fenomenalna ubiegłoroczna zdobywczyni Oscara Olivia Colman. Doskonała scenografia, kostiumy, zdjęcia i uwspółcześnione postaci z pewnością zachęcą nie tylko amatorów powieści Victora Hugo, ale i szeroką publiczność, która z zapartym tchem śledzić będzie drogę Jeana Valjeana ku samoakceptacji, odkupieniu i miłości podczas panującej w Paryżu rewolucji.

W TVP VOD dostępne są już także kolejne sezony seriali BBC – „Rozstania”, który zgłębia tematy rodziny, miłości, lojalności i chaosu towarzyszącego rozwodom, opartego na faktach „Z pamiętnika położnej”, w którym główna bohaterka położna – Angielka „z dobrego domu” niesie pomoc najuboższym, a także „Co ludzie powiedzą”, bawiąca do łez komedia o codziennych nieudolnych zmaganiach „angielskiej Pani Dulskiej”, czyli Hiacynty Bukiet. Portal TVP VOD, to największa na polskim rynku cyfrowa biblioteka treści wideo, która angażuje swoich użytkowników najbardziej spośród wszystkich dostępnych platform VOD. TVP VOD od wielu miesięcy utrzymuje pozycję lidera pod względem czasu spędzonego w serwisie. Z Badania Gemius/PBI wynika, że w lutym średni czas na użytkownika wyniósł 5 godzin i był o ponad 1,5 godziny lepszy od konkurencji. Ponad 37 milionów odsłon dało TVP VOD drugie miejsce wśród serwisów VOD.

W TVP VOD udostępniane są seriale polskie i zagraniczne, krajowe i międzynarodowe produkcje fabularne i dokumentalne, programy rozrywkowe, teleturnieje, a także teatry telewizji, treści informacyjne, publicystyczne, filmy i seriale archiwalne, koncerty artystów polskich i zagranicznych, opery, balety, widowiska, gale, festiwale, treści sportowe i przeznaczone dla najmłodszych widzów. To łącznie od kilkudziesięciu do kilkuset premier tygodniowo, w jednym miejscu i wybranym przez siebie czasie.

Biblioteka TVP VOD to w pełni legalne źródło doskonałych jakościowo treści. To niezwykłe miejsce, w którym spotykają się największe nazwiska polskiej i światowej kinematografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *