Nowy program „Ekopatrol” w Planete+

Spokojna, dobra, bezbronna – natura nie obroni się sama. Na szczęście jest wielu ludzi, którym leży na sercu stan naszej planety. Bohaterowie nowego serialu dokumentalnego Planete+ – „Ekopatrol” – poruszają trudne tematy, prowadzą własne śledztwa, współpracują z prokuraturą i podejmują się ryzykownych interwencji, by chronić polską faunę i florę. Premierowe odcinki zmagań ekologów w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godz. 18:00.

 

 

Swoje działania i interwencje muszą nierzadko filmować z ukrycia. Nie boją się kontrowersji, ale to nie na nich im zależy. Ich celem jest przede wszystkim edukacja i uświadamianie ludziom, jak może – i powinien – wyglądać nasz świat.

Pierwszy odcinek serii porusza dobrze wszystkim znany problem smogu. Rokrocznie w Polsce coraz więcej ludzi umiera na choroby płuc związane z zanieczyszczeniem powietrza. Najgorzej jest na Śląsku, gdzie kiedyś dymiły kominy fabryk, a dzisiaj głównym sprawcą niekorzystnego dla zdrowia powietrza są gospodarstwa domowe. Mimo wielu regulacji i wciąż zmieniających się przepisów, sytuacja nadal jest nie najlepsza. Bohaterami odcinka jest grupa aktywistów, którzy poprzez rożne działania – od edukacji po prywatne śledztwa – chcą wpłynąć na świadomość mieszkańców Górnego Śląska.

Program podejmie także dyskusję na temat kłusownictwa, połowów na dziko, ochrony lasów czy proaktywnych działań wegan w trosce o dobro całego ekosystemu. W „Ekopatrolu” pojawią się również inspirujące historie, takie jak działalność 18-latka spod Lublina, który prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Bocianów i pomaga tym pięknym ptakom w powrocie do zdrowia.

Premierowe odcinki w każdy poniedziałek od 18 czerwca o godzinie 18:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *