„Nowy wymiar remontu” z Angelą Scalon na kanale BBC Lifestyle

Czy wirtualna rzeczywistość może być przydatna podczas remontu? Okazuje się, że tak! Nowatorski program z Angelą Scalon, poświęcony renowacji domów jest tego świetnym przykładem.

 

 

 

 

 

Każdy odcinek przedstawia pary, które chciałyby gruntownie odmienić swój dom. Dwoje rywalizujących ze sobą architektów Laura Clark i Robert Jamison za pomocą starannie wykonanych wizualizacji oraz rzeczywistości wirtualnej przedstawiają uczestnikom radykalnie odmienne projekty ich domu po remoncie. Każdy projekt ma na celu zoptymalizować funkcjonalność, budżet i pragnienia właścicieli, mierząc się z takimi wyzwaniami jak zaprojektowanie dwupokojowego domu dla pięcioosobowej rodziny czy przeniesienie łazienki z parteru na piętro. Architekci mogą zmienić absolutnie wszystko, od podłóg po ściany. Następnie swój pomysł muszą przenieść do wirtualnego świata, dokładnie określając wszystkie detale, takie jak meble, kolory czy tekstury.

Po założeniu okularów VR uczestnicy przenoszą się do zaprojektowanych wnętrz, które wykraczają poza ich najśmielsze wyobrażenia. Po raz pierwszy nowe technologie zostaną zastosowane
w programie poświęconym renowacji domów, pozwalając właścicielom nieruchomości doświadczyć na własnej skórze, jak może wyglądać ich dom, zanim zbuduje się go w rzeczywistości. Uczestnicy mogą w mgnieniu oka zobaczyć oszałamiającą transformację swojej sypialni, przejść się po odnowionej kuchni lub przekonać się, jak dodanie gigantycznego okna zmieni obskurny pokój w oszałamiający salon. A to wszystko bez otwarcia choćby puszki z farbą czy postawienia pierwszej cegły.

Angela Scanlon: „Dzięki wirtualnej rzeczywistości i efektom specjalnym ludzie, którzy chcą odmienić swoje domy, mogą przekonać się na własne oczy, jaki będzie rezultat, zanim wydadzą ciężką gotówkę i rozpoczną prace budowlane. Większość osób nie jest w stanie wyobrazić sobie finalnego efektu, widząc jedynie rysunek na papierze lub ekranie komputera, ale dzięki wirtualnej rzeczywistości taki projekt naprawdę ożywa i staje się namacalny”.

W każdym odcinku para musi zdecydować, który z dwóch radykalnie różnych pomysłów zostanie przez nią urzeczywistniony. Czy zwycięski projekt rozwiąże ich problemy i poprawi jakość życia?

„NOWY WYMIAR REMONTU”

PREMIERA: 19 LISTOPADA O GODZ. 20:55 NA KANALE BBC LIFESTYLE

(8 ODCINKÓW)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *