O mundialu… i nie tylko w radiowej Jedynce

Do mistrzostw świata 2018 w Rosji zostało już tylko 70 dni. Program 1 Polskiego Radia przygotował dla swoich słuchaczy kilka ciekawych propozycji związanych ze zbliżającymi się rozgrywkami.

 

 

Na antenie pojawią się specjalne audycje i cykle, z których będzie się można dowiedzieć m.in. jak przygotowane są i jak wyglądają stadiony, na których rozegrane zostaną mecze i jak wyglądała droga biało-czerwonych na tegoroczny mundial.

Dzięki bogatemu archiwum Polskiego Radia wspomniane zostaną również starty Polaków we wszystkich mistrzostwach świata, w których brali udział. W ramach pozaboiskowych ciekawostek słuchacze bliżej poznają naszych grupowych rywali: Senagal, Japonię i Kolumbię.

Przygotowania do mundialu

W kwietniowych audycjach "Przy Muzyce o Sporcie" (niedziela, godz. 19.10) wyjątkowy cykl "Bohaterowie Mundialu", a w nim m.in. sylwetki pięciu najwybitniejszych piłkarzy z Polski i z zagranicy. Zaś w cyklu "Droga do MŚ" przypomnimy wszystkie grupowe mecze Polaków, które zapewniły biało-czerwonym awans na tegoroczne mistrzostwa.

W programie "Stadiony MŚ" zaprezentujemy 12 stadionów, od Kaliningradu do Jekaterynburga, na których rozegrane zostaną tegoroczne mistrzostwa. Cykl przygotował korespondent Polskiego Radia w Rosji Maciej Jastrzębski.

Zapraszamy także na wyjątkową wycieczkę od zachodniego krańca Afryki, przez północną część Ameryki Południowej, aż na zachodni Pacyfik, dzięki której słuchacze będą mogli bliżej poznać nie tylko futbolowe umiejętności, ale również kulturę i historię naszych grupowych rywali: Senegalu, Kolumbii i Japonii.

Podglądamy biało-czerwonych

W maju, w ramach "Kroniki Sportowej" (codziennie o godz. 22.30), Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski z Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia poprowadzą krótkie audycje wspomnieniowe dotyczące wszystkich dotychczasowych startów Polaków w MŚ. W programie zaprezentowane zostaną materiały archiwalne Polskiego Radia.

Również w maju Andrzej Janisz będzie gościł w Arłamowie na zgrupowaniu piłkarskiej reprezentacji Polski skąd poda najświeższe informacje o stanie przygotowań naszej kadry przed wylotem do Rosji.

Tuż przed rozpoczęciem mistrzostw Andrzej Janisz i jego specjalny gość - były selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Engel pojawią się w "Sygnałach Dnia".

Relacje ze spotkań w Jedynce

Od początku mistrzostw świata radiowa Jedynka będzie szeroko relacjonować wszystkie wydarzenia na boiskach i poza nimi.

W specjalnym "Studiu Mundial" pojawią się wyjątkowi goście, nie tylko sportowcy, ale również eksperci. Będzie można posłuchać relacji zagranicznych korespondentów, a także najświeższych wieści z polskiego obozu.

Ponadto codzienne informacje w cyklu "Prosto z Mundialu" (w programie "Kronika Sportowa") - relacje z meczów wszystkich grup oraz wieczorne podsumowania wydarzeń na boiskach w Rosji.

Podczas mistrzostw świata transmisji wszystkich meczów polskiej reprezentacji będzie można posłuchać na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Na początek, 19 czerwca, Polska-Senegal. Następnie, 24 czerwca, spotkanie z Kolumbią i trzeci mecz grupowy z Japonią 28 czerwca.

Na pierwsze "Studio Mundial" radiowa Jedynka zaprasza już 14 czerwca w godz. 16.30-19.00

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.