O potrzebach, świadczeniach i ulgach dla osób niepełnosprawnych w nowym numerze kwartalnika „Opiekun”

W czwartek, 29 listopada br. na rynku ukaże się czwarty numer magazynu „Opiekun”. W wydaniu znajdą się m.in. informacje o tym, jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności, wykaz świadczeń, na jakie mogą liczyć rodziny dzieci niepełnosprawnych, rozmowa z aktorką Ewą Gorzelak o walce rodziny z chorobą syna oraz wywiad z prof. Januszem Kirenką na temat skutecznej rehabilitacji.

 

W numerze redakcja poświeciła wiele uwagi opiece nad dziećmi niepełnosprawnymi. Czytelnicy znajdą w nim niezbędne informacje dotyczące zarówno ulg i uprawnień dla rodzin, orzeczenia o niepełnosprawności, jak i pomocy psychiatrycznej oraz opieki koordynowanej. Dowiedzą się również, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja, której potrzebują osoby jeżdżące na wózku inwalidzkim, a więc spędzające większość czasu w pozycji siedzącej.

Bohaterką okładki najnowszego wydania „Opiekuna” jest Ewa Gorzelak – aktorka, mama trojga dzieci i prezeska Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologicznej w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. W osobistym wywiadzie opowiada o chorobie swojego syna i jej wpływie na całą rodzinę oraz o tym, jak traumatyczne doświadczenie można przekuć w pozytywne działanie i pomoc innym.

 

 

Ponadto w magazynie będzie można przeczytać m.in. rozmowę z prof. Januszem Kirenką na temat skutecznej rehabilitacji, czyli jak pomagać, aby nie zaszkodzić. Czytelnicy dowiedzą się również, jakie kwalifikacje są niezbędne, aby móc wykonywać zawód opiekuna medycznego oraz w jaki sposób troszczyć się o sen, aby zapewniał nie tylko wypoczynek, ale służył również zdrowiu.

Redakcja wspomina dokonania Piotra Pawłowskiego, działacza społecznego i prezesa Fundacji Integracja, który od 16. roku życia był sparaliżowany i poruszał się na wózku inwalidzkim. Dziennikarze magazynu byli umówieni z nim na wywiad, jednak nie zdążyli się z nim spotkać.

Kwartalnik w cenie 9,99 zł i w objętości 116 stron będzie dostępny na rynku od 29 listopada br. przez trzy miesiące. Wraz z magazynem czytelnicy otrzymają w prezencie chusteczki pielęgnacyjne marki Seni Care.

Aktualne wydanie, roczną prenumeratę lub archiwalne numery pisma „Opiekun” można zamówić za pośrednictwem strony internetowej Kulturalnysklep.pl lub pod numerem telefonu 22 555 44 00. Partnerem tytułu jest firma Seni.

Wydanie wspiera promocja w radiu (radiostacje Agory), prasie (czasopisma Agory, „Nasze Zdrowie” i „Senior”), telewizji (TVS), kinach sieci Helios, na nośnikach CityInfoTV. Działania reklamowe przygotował dział marketingu czasopism Agory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *