Ogłoszono laureatów w konkursie Inicjator Innowacji

WDX S.A., Talkin’ Things, XT-PL, Warszaw Genomics oraz Genomtec to zwycięzcy czwartej edycji konkursu Inicjator Innowacji, organizowanego przez tygodnik „Newsweek” przy współpracy z firmą PwC. W konkursie wyłoniono organizacje, których motorem napędowym jest szeroko pojęta innowacyjność.

 

 

W kategorii duże przedsiębiorstwa pierwsze miejsce zdobyła spółka WDX S.A., która zajmuje się dostarczaniem systemów automatycznego załadunku oraz monitorowania maszyn i urządzeń. Ich innowacyjne produkty są odpowiedzią na problem braku odpowiednich pracowników i rosnących kosztów zatrudnienia w Polsce.

Główna nagroda w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa przypadła spółce Talkin’ Things, specjalizującej się w projektowaniu inteligentnych opakowań produktów. Dzięki nim właściciele marek mogą budować bezpośrednią komunikację z konsumentem oraz efektywniej monitorować sukces danego produktu na rynku.

Jury postanowiło także wyróżnić dwie inne organizacje w kategorii małe i średnie przedsiębiorstwa: XT-PL za dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w formule Przemysłu 4.0 oraz Warsaw Genomics, której celem jest szerzenie wiedzy o istotności profilaktyki zdrowotnej i szybkiej diagnostyki w obliczu wielu chorób cywilizacyjnych.

Z kolei w kategorii start-upów nagrodzona została spółka Genomtec, która wytwarza przenośne urządzenia umożliwiające precyzyjną analizę większości materiałów biologicznych.

Czwarta edycja konkursu Inicjator Innowacji

Inicjator Innowacji 2018 to czwarta edycja konkursu tygodnika Newsweek Polska dla firm, które prowadzą działalność innowacyjną – niezależnie od rozmiaru, formy własności i sektora gospodarki. Partnerem merytorycznym konkursu jest firma doradcza PwC. Wyboru najbardziej innowacyjnych firm dokonała Kapituła składająca się z przedstawicieli biznesu, nauki oraz instytucji publicznych: m. in. Dariusz Ćwiklak, szef działu Biznes Newsweeka, Łukasz Grass, Redaktor Naczelny Business Insider Polska czy Krzysztof Klincewicz, profesor Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Więcej informacji: http://www.newsweek.pl/innowacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *