Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zawiadamia prokuraturę ws. nawoływania do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą składa doniesienie do Prokuratura Generalnego w sprawie nawoływania do zabójstwa o. Tadeusza Rydzyka CSsR oraz podłożenia bomby pod Radiem Maryja.

 

 

Sprawa dotyczy jednego z artykułów zamieszczonych na portalu Wirtualna Polska w maju tego roku. Chodzi o tekst poświęcony książce „Pedofilią w Kościół”, o której głośno było na antenie Radia Maryja. Autor artykułu pisze, że za jej pomocą „fundacja ojca Rydzyka broni kleru”.

Pod artykułem pojawił się szereg komentarzy, w tym wiele wulgarnych. Są i takie, które nawołują do zabójstwa założyciela Radia Maryja – wskazuje Ryszard Nowak, przewodniczący komitetu.

– Mało tego, jeden z internautów wyraźnie zastrasza, że on będzie podkładał bomby pod Radio Maryja, Telewizję Trwam i wszystko, co stworzył o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Stawiamy zarzut nie tylko internautom, którzy nawołują do zbrodni, ale również portalowi Wirtualna Polska, dlatego że te komentarze ukazały się pod jej artykułem. Wirtualna Polska nie powinna puszczać takich komentarzy w eter – podkreślił Ryszard Nowak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *