DVB-TMediaZapowiedzi TV

„Oko za oko” od 3 października w Czwórce

Jedną z najbardziej oczekiwanych premier Czwórki tej jesieni, najnowszą produkcję Tadeusza Lampki, „Oko za oko”, będzie można oglądać od 3 października – premierowo w środy i czwartki o godz. 21 oraz w piątki o godz. 21 – dwa odcinki.

Tytułowa dewiza nawiązuje do rozgrywających się na różnych poziomach konfliktów fabularnych, w których naprzeciw siebie stają niegdyś szczęśliwi małżonkowie mecenas Anna Wysocka i prokurator Maciej Wysocki, ich współpracownicy Iza i Konstanty oraz strony postępowań, jakie prowadzą bohaterowie. W tle toczy się zagadkowa sprawa, w jaką uwikłana została kancelaria szefowej i mentorki Anny.

Akcja serialu rozpoczyna się rozwodem Wysockich, których prywatny spór zaogniają kolejne ostre konfrontacje, do jakich między niezwykle skutecznym i nieprzejednanym prokuratorem a wybijającą się na niezależność zdolną adwokat dochodzi na gruncie zawodowym. Iskry sypią się też zawsze gdy krzyżują się drogi prokurator Izabeli Gryc z biura Wysockiego i mecenasa Konstantego Litwickiego z kancelarii Anny. W rozgrywce tej pary, oprócz argumentów oskarżenia i obrony, ścierają się cięty język i twardy charakter Izy z urokiem osobistym i nieprzeciętnym tupetem Konstantego.

W rolach głównych występują Dominika Łakomska (jako mecenas Anna Wysocka), Łukasz Konopka (prokurator Maciej Wysocki), Kaja Walden (prokurator Izabela Gryc) i Maciej Kosmala (mecenas Konstanty Litwicki).

Autorem scenariusza „Oko za oko” jest Jarosław Kamiński, reżyserem – Krzysztof Kasior, zaś producentem wykonawczym, obok Tadeusza Lampki, jest Urszula Kołodziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *