Olimpijskie rekordy Telewizji Polskiej

Prawie 26 mln widzów włączyło przynajmniej na minutę transmisję TVP z Zimowych Igrzysk Olimpijskich PjongCzang 2018. Jest to prawie 73% widowni telewizyjnej w Polsce. Rekord zanotował serwis internetowy TVP Sport (sport.tvp.pl). Podczas igrzysk w PjongCzang konkurs drużynowy skoczków wraz z treningami na stronie oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport był odtwarzany prawie 600 tys. razy przy 295 tys. unikalnych użytkownikach.
 

 
Najlepiej oglądaną transmisją olimpijską był 10 lutego konkurs indywidualny skoków narciarskich i treningi polskich skoczków z Kamilem Stochem. Średnia widownia transmisji wyniosła 7,1 mln widzów. W sumie połowa widowni telewizyjnej oglądała TVP1 (udziały 53%). W szczytowym momencie wielkość widowni wynosiła 8,2 mln widzów. Widzowie śledzili wówczas skok Stefana Huli.
W PjongCzang padł również rekord liczby użytkowników i odtworzeń materiałów wideo w serwisie TVP Sport. Telewizja Polska pokazuje w Internecie Zimowe Igrzyska Olimpijskie od 2006 roku. Podczas rywalizacji w PjongCzang serwis TVP Sport zanotował największą liczbę użytkowników i odtworzeń materiałów wideo. Użytkownicy pobili też rekord odtworzeń transmisji. W historii serwisu tylko transmisja meczu towarzyskiego piłkarzy nożnych Polska – Holandia z komentarzem youtubera Piotra „izaka” Skowyrskiego oraz Macieja Iwańskiego wygenerowała większą liczbę użytkowników. Porównując liczbę odtworzeń materiałów video dot. Zimowych Igrzysk w Soczi i w PjongCzang ten ostatni pobił swój dotychczasowy rekord – Soczi 2014: 3,3 mln, zaś Pjongczang 2018: 4,2 mln odtworzeń.
W Top 3 materiałów video PjongCzang 2018 znalazły się:
1. Nerwy pod skocznią. Małysz i Żyła reagują na „złoty” skok Stocha – 435 tys. odtworzeń http://sport.tvp.pl/igrzyska/36053811/nerwy-pod-skocznia-zyla-i-malysz-reaguja-za-zloty-skok-stocha
2. Kowalczyk o kolegach z kadry. „Ich zachowanie to skandal” – 326 tys. http://sport.tvp.pl/igrzyska/36161320/kowalczyk-o-kolegach-z-kadry-ich-zachowanie-to-skandal
3. Kamil Stoch inspiracją dla Schlierenzauera. „Podziwiam go za to” – 311 tys. http://sport.tvp.pl/igrzyska/36074936/kamil-stoch-inspiracja-dla-gregora-schlierenzauera-podziwiam-go-za-to
Dzięki serwisowi internetowemu dedykowanemu Zimowym Igrzyskom Olimpijskim PjongCzang 2018 w TVP VOD Internauci mieli dostęp zarówno do pełnego zapisu konkursowych zmagań olimpijczyków w różnych dyscyplinach, a w przypadku skoków narciarskich również kwalifikacji, jak i do materiałów z najważniejszymi momentami igrzysk w krótkich klipach. Największym zainteresowaniem Internautów cieszyło się łyżwiarstwo figurowe oraz ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk, a w szczególności przemarsz polskiej reprezentacji. Ponadto użytkownicy często wracali do wielkich momentów Polaków na igrzyskach – skoku po złoto Kamila Stocha oraz jego dekoracji na podium. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszył się także sensacyjny przejazd triumfatorki Ester Ledeckiej w Supergigancie kobiet.
Obecnie Telewizja Polska przygotowuje się do obsługi piłkarskich mistrzostw świata w Rosji (czerwiec-lipiec 2018), także w Internecie. Ponadto TVP posiada prawa do transmisji w sieci Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *