Premierowe seriale w Ale kino+

W marcu Ale kino+ zaprasza widzów do obejrzenia trzech seriali – po raz pierwszy w polskiej telewizji. Fanów political fiction z pewnością przyciągnie drugi sezon najdroższego norweskiego serialu „Okupowani”. Trudny – ale jakże na czasie – temat nadużyć seksualnych w kręgach show-businessu poruszą „Ulubieńcy publiczności”. „Miniaturzystka” to natomiast barwny miniserial kostiumowy, który przeniesie widzów do siedemnastowiecznego Amsterdamu.
 

 
Najdroższy norweski serial powraca na antenę Ale kino+ w niedzielę 4 marca. „OKUPOWANI” (Okkupert) to produkcja z gatunku political fiction, której pomysłodawcą jest słynny norweski pisarz Jo Nesbø.
W drugim sezonie „Okupowanych” Norwegia dalej znajduje się pod rosyjską okupacją, a zarzewiem kryzysu na skalę międzynarodową będą lokalne utarczki między Norwegami a Rosjanami chroniącymi instalacje naftowe w północnej części kraju.
PREMIERA: W każdą niedzielę o godz. 20:10.
„ULUBIEŃCY PUBLICZNOŚCI” (National Treasure) to serial, którego scenariusz napisał Jack Thorne, autor m.in. „Cudownego chłopaka” oraz „Złodziei diamentów”. Głównym bohaterem produkcji jest Paul Finchley (w tej roli Robbie Coltrane) – popularny komik, zwany także „Skarbem narodowym”. Jego kariera i wizerunek pogrążają się w chaosie, kiedy zostaje oskarżony o gwałt, którego rzekomo dopuścił się jeszcze w latach 90.
Czy uda mu się wyjść obronną ręką?
Serial zdobył 3 nagrody BAFTA, w tym dla najlepszego miniserialu 2017 roku.
PREMIERA: W środy, od 21 marca, o godz. 20:10.
Miłość, pożądanie, zdrada i mroczne sekrety bogatych kupców w siedemnastowiecznym Amsterdamie to motywy przewodnie 3-odcinkowego miniserialu „MINIATURZYSTKA” (The Miniaturist), będącego ekranizacją bestselleru Jessie Burton. Książka zrobiła furorę wśród wydawców, ukazując się w 30 krajach.
Rok 1686. Osiemnastoletnia Nella Oortman staje na progu wielkiego domu w bogatej dzielnicy Amsterdamu. Miesiąc wcześniej poślubiła zamożnego kupca, Johannesa Brandta i teraz przybywa, by wprowadzić się do męża. Lecz zamiast niego wita ją mrukliwa i niemiła Marin, siostra Johannesa. Gdy ten w końcu się pojawi, nie poświęci żonie zbyt wiele czasu. Podaruje jej jednak niezwykły prezent: okazałą drewnianą replikę domu, którą umebluje dla niej tajemniczy miniaturzysta. Podziw dla jego zręczności szybko zastąpi lęk, gdyż drobiazgi wyposażenia i figurki przedstawiające domowników nie tylko odsłaniają ich tajemnice, ale i antycypują straszne wydarzenia, które wkrótce staną się ich udziałem. Skąd artysta tyle wie o sekretach rodziny Brandtów? Czyż nie są marionetkami w jego rękach, skoro zna ich przyszłość? I kim jest ów nieuchwytny twórca?
PREMIERA: Od 31 marca do 2 kwietnia, godz. 20:10.
Ponadto w marcu w Ale kino+:
​W środę, 7 i 14 marca o godz. 20:10 premierowe odcinki serialu kryminalnego​​​ Endeavour 5
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *