NC+Sport w TV

One FC: Legendary Quest na żywo w Fightklubie

Transmisja w 140 krajach i możliwość dotarcia do ponad 2,5 miliarda ludzi! Tak zapowiada się najbliższe show spod znaku One FC. W Polsce całe wydarzenie kibicie sportów walki zobaczą na żywo w Fightklubie. Transmisja w sobotę od godz. 10.45.

 

 

Pojedynkiem wieczoru na gali One FC: Legendary Quest będzie konfrontacja o pas mistrzyni świata Muay Thai w najlżejszej kategorii wagowej. O tytuł ten w Baoshan Arenie rywalizować będą Stamp Fairtex z Tajlandii z Australijką Almie Juniku. Pierwsza, choć ma dopiero 21 lat, może pochwalić się już dwukrotnym mistrzostwem One Championship. Po pierwszy pas sięgnęła w starciu z Kai Ting Chuang, drugi zdobyła w lutym tego roku, efektownie odprawiając Janet Todd. Fairtex nie kryje radości z faktu, że będzie miała możliwość walki przed chińską publicznością, w dodatku z bardzo wymagającą rywalką. Jak sama powiedziała na konferencji przed galą w Szanghaju: – Moja sobotnia przeciwniczka jest niezwykle szybka i agresywna. Lubi wywierać presję na swoich rywalkach i bardzo sprawnie porusza się po całym ringu. Będę chciała przyjąć na ten pojedynek podobną strategię i również od początku przejąć inicjatywę. Wierzę, że damy fanom ekscytujące show.

Z równie dużym szacunkiem do rywalki podczas oficjalnej konferencji wypowiadała się Almie Juniku: – Bardzo cieszę się, że będą walczyła w Szanghaju w pojedynku wieczoru. Na pewno muszę uważać na Stamp, bo to znakomita zawodniczka, bardzo agresywna w oktagonie, ale i dysponująca przy tym świetną techniką. Na szczęście jestem dobrze przygotowana do tej walki, zarówno od strony fizycznej, jak i mentalnej i z jak najlepszej strony będę chciała zaprezentować się kibicom na gali One FC.

18-letnia Australijka legitymuje się fantastycznym, jak na swój wiek, bilansem 24-4. Jest już mistrzynią świata Muay Thai organizacji WBC i IPCC, teraz celuje w pierwszy pas One Championship.

Z innych ciekawie zapowiadających się pojedynków podczas One FC: Legendary Quest na pewno warto zwrócić uwagę na starcie Yoshihiro Akiyamy (14-6-0) z Agilanem Thanim (9-3-0). Pierwszy z nich to wywodzący się z Japonii weteran gal MMA. „Sexyama” w tym roku skończy 43 lata, a w oktagonie nie oglądaliśmy go od… ponad trzech lat. Po raz ostatni zaprezentował się szerokiej publiczności w listopadzie 2015, kiedy to na gali UFC Fight Night 79 przegrał przez decyzję z Alberto Mino. Teraz postanawia wrócić i skrzyżować rękawice z młodszym od siebie aż o dwadzieścia lat „Aligatorem”. Thani w Szanghaju powalczy o swoją jubileuszową, dziesiątą wygraną w karierze. Łatwo jednak o nią nie będzie, bo pochodzący z Malezji fighter czeka na nią już od ponad roku, a w tym czasie musiał uznać wyższość Zebaztiana Kadestama i Kiamriana Abbasova.

Pełna karta walk gali One FC: Legendary Quest: 

Stamp Fairtex (Tajlandia) vs Alma Juniku (Australia)

Yoshihiro Akiyama (Japonia) vs Agilan Thani (Malezja)

Zhang Chenglong (Chiny) vs Tyler Hardcastle (Australia)

Han Zi Hao (Chiny) vs Andrew Miller (Szkocja)

Koyomi Matsushima (Japonia) vs Kwon Won Li (Korea Południowa)

Tarik Khbabez (Maroko) vs Anderson Silva (Brazylia)

Reinier De Ridder (Holandia) vs Gilberto Galvao (Brazylia)

Rodlek Pk.Saenchaimuaythaigym (Tajlandia) vs Liam Harrison (Wielka Brytania)

One FC: Legendary Quest już 15 czerwca o godz. 10.45 na żywo w Fightklubie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *