Technologia - Promocje

OnePlus angażuje się w rozwój technologii Ray Tracingu dołączając do OPPO i Qualcomm

Marka OnePlus zaangażowała się w prace OPPO i Qualcomm nad przeniesieniem technologii Ray Tracingu, dobrze znanej graczom komputerowym, na platformy mobilne. Do inicjacji współpracy doszło podczas konferencji Snapdragon Summit 2022.

 

Czym jest Ray Tracing? To technologia wykorzystywana w grach. Służy głównie do realistycznej symulacji efektów odbicia i załamania światła, a co za tym idzie – również cieniowania. Wymaga bardzo wydajnego sprzętu, zapewniającego dużą moc obliczeniową. Istnieje kilka przeszkód, które utrudniają jej przeniesienie z komputerów na urządzenia mobilne – wynikają one głównie z ograniczonego rozmiaru tych ostatnich.

Wspólne prace OnePlus, inżynierów Oppo i Qualcomm Technologies Inc. rozpoczęły się na konferencji Snapdragon Summit 2022. Ich celem jest implementacja Ray Tracingu na platformie mobilnej Snapdragon® Gen 2. To nowa technologia, która ma szanse zrewolucjonizować sektor gier mobilnych. Zadanie połączonego zespołu polegało przede wszystkim na analizie najczęściej występujących scenariuszy gamingowych, w których Ray Tracing mógłby znaleźć zastosowanie, a po drugie – na wprowadzeniu tego rozwiązania w życie. W efekcie udało się przenieść tę technologię na platformę mobilną.

Mobilna technologia Ray Tracingu nie tylko poprawia grafikę w grach, ale także otwiera nowe możliwości w dziedzinie inżynierii dźwięku, autonomicznego prowadzenia samochodu i wirtualnej rzeczywistości. Deweloperzy nie muszą już spędzać wielu godzin na odtwarzaniu cieni. Teraz wystarczy, że aktywują Ray Tracing, by wzbogacić swoją pracę o realistyczne efekty świetlne.

OnePlus będzie kontynuować współpracę z partnerami w celu zbadania potencjału drzemiącego w mobilnym Ray Tracingu, a także w innych technologiach. Wszystko po to, by zapewnić graczom jeszcze doskonalsze wrażenia.

– OnePlus stara się dostarczać swoim klientom flagowe produkty o wysokiej wydajności, które działają szybko i płynnie –
podkreśla Kinder Liu, COO i dyrektor działu badań i rozwoju OnePlus. Dzięki społeczności, biorącej udział w rozwijaniu naszych urządzeń, znamy potrzeby i oczekiwania użytkowników, którzy pasjonują się grami mobilnymi. Wykorzystujemy tę wiedzę, gdy pracujemy nad naszymi produktami. Zobowiązaliśmy się zapewnić graczom płynność wrażeń i wynikające z niej pełne zaangażowanie. Wprowadzenie mobilnej technologii Ray Tracingu ułatwi spełnienie tej obietnicy.

Pojawienie się pierwszych gier AAA na platformach mobilnych potwierdza, że rozrywka z udziałem smartfonów wkracza w nową erę. Gracze korzystający z tego typu urządzeń mogą dziś cieszyć się coraz bardziej zaawansowanymi tytułami. By sprostać wysokim wymaganiom mobilnych gamerów, producenci smartfonów muszą oferować im szybki i wydajny sprzęt, który zapewni płynność rozgrywki. To właśnie dlatego marka OnePlus zdecydowała się wesprzeć OPPO i Qualcomm w pracach nad mobilnym Ray Tracingiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *