„Opiekun” – nowy kwartalnik Agory

We wtorek, 17 października br. zadebiutuje „Opiekun” – nowe pismo Agory skierowane do osób, które na stałe opiekują się bliskimi. W wydaniu czytelnicy znajdą niezbędne informacje, praktyczne porady oraz pomoc i wsparcie.

 

– Oddajemy w ręce czytelników nowy tytuł prasowy. W naszym kwartalniku będziemy pisać o sprawach ważnych dla osób, które sprawują opiekę nad chorym, starszym, niesamodzielnym członkiem rodziny. Dbanie o starzejących się rodziców, chorujących współmałżonków czy dalszych członków rodziny jest trudnym wyzwaniem. W takich sytuacjach trzeba zacząć myśleć o rehabilitacji, opiece pielęgniarskiej, wyposażeniu domu w pomocne sprzęty. Dla takich właśnie osób wraz z fundacją „Razem zmieniamy świat”, prowadzącą projekt „Damy radę”, przygotowaliśmy magazyn-poradnik, dzięki któremu ten pierwszy krok może będzie choć odrobinę łatwiejszy i skierowany we właściwym kierunku – mówi Ilona Szajkowska, redaktor naczelna pisma.

W każdym numerze czytelnicy znajdą wywiady z osobami, których codzienna działalność jest związana z opieką nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. W pierwszym numerze będą to rozmowy: z Ewą Błaszczyk – aktorką, współtwórczynią fundacji „Akogo?” i pomysłodawczynią Kliniki „Budzik”, z Jerzym Owsiakiem, którego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kliku lat wspiera seniorów, oraz z Anną Kliś-Kalinowską – pielęgniarką z długoletnim doświadczeniem w opiece paliatywno-hospicyjnej i długoterminowej.

W piśmie pojawi się też wademekum praktycznych porad dotyczących opieki nad osobami, które jej wymagają. Z premierowego wydania czytelnicy dowiedzą się, jak zająć się osobą leżącą – jak urządzić pokój, jak wybrać łóżko rehabilitacyjne, jak zapobiegać odleżynom, jak leczyć trudno gojące się rany i jak wybrać materac przeciwodleżynowy. Redakcja również szczegółowo wyjaśni, jak pielęgnować chorego.

Porady nie ograniczą się jednak tylko do wskazówek z zakresu pielęgnacji i higieny – w każdym numerze redakcja zbierze najważniejsze informacje dotyczące świadczeń, pomocy finansowej i wsparcia ze strony państwa. W pierwszym numerze pisma będzie to m.in. oferta publicznej służby zdrowia w zakresie opieki nad chorym, świadczenia dla chorych i opiekunów, sposoby przystosowania wnętrza do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych oraz wszystko o teleopiece.

Oddzielny dział zostanie także przeznaczony na zagadnienia związane z właściwą dietą osób wymagających stałej pomocy. W pierwszym wydaniu pisma redakcja przedstawi zalety diety lekkostrawnej dla seniorów wraz z praktycznym przeglądem produktów zalecanych i niewskazanych.

Oprócz praktycznych porad pismo zaoferuje również wsparcie psychologiczne – z pierwszego numeru „Opiekuna” czytelnicy dowiedzą się, jak radzić sobie w sytuacji, gdy spadnie na nich ciężar opieki nad bliskim, jak zrozumieć osobę cierpiącą na Alzheimera i jak w wartościowy sposób wypełnić czas chorego.

Redakcja zachęca do przesyłania pytań i dzielenia się wątpliwościami – odpowiedzą na nie lekarze i wykwalifikowani specjaliści.

Wydanie powstało we współpracy z Fundacją „Razem zmieniamy świat” – www.razemzmieniamyswiat.pl.

Partnerem tytułu jest firma SENI.

Kwartalnik w cenie 9,99 zł i w objętości 116 stron będzie dostępny na rynku przez trzy miesiące. Wesprze go promocja w prasie (czasopisma Agory, „Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), w internecie (serwisy Gazeta.pl), w radiu (radiostacje Agory), w telewizji (TVS, METRO), w kinach sieci Helios, na nośnikach reklamy wewnętrznej (Health TV) oraz w punktach sprzedaży prasy. Kreację kampanii przygotował Dział marketingu pionu Czasopisma Agory.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *