Prasa - Ksiązka

“Opiekun” – nowy kwartalnik Agory

We wtorek, 17 października br. zadebiutuje “Opiekun” – nowe pismo Agory skierowane do osób, które na stałe opiekują się bliskimi. W wydaniu czytelnicy znajdą niezbędne informacje, praktyczne porady oraz pomoc i wsparcie.

 

– Oddajemy w ręce czytelników nowy tytuł prasowy. W naszym kwartalniku będziemy pisać o sprawach ważnych dla osób, które sprawują opiekę nad chorym, starszym, niesamodzielnym członkiem rodziny. Dbanie o starzejących się rodziców, chorujących współmałżonków czy dalszych członków rodziny jest trudnym wyzwaniem. W takich sytuacjach trzeba zacząć myśleć o rehabilitacji, opiece pielęgniarskiej, wyposażeniu domu w pomocne sprzęty. Dla takich właśnie osób wraz z fundacją „Razem zmieniamy świat”, prowadzącą projekt „Damy radę”, przygotowaliśmy magazyn-poradnik, dzięki któremu ten pierwszy krok może będzie choć odrobinę łatwiejszy i skierowany we właściwym kierunku – mówi Ilona Szajkowska, redaktor naczelna pisma.

W każdym numerze czytelnicy znajdą wywiady z osobami, których codzienna działalność jest związana z opieką nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. W pierwszym numerze będą to rozmowy: z Ewą Błaszczyk – aktorką, współtwórczynią fundacji „Akogo?” i pomysłodawczynią Kliniki „Budzik”, z Jerzym Owsiakiem, którego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kliku lat wspiera seniorów, oraz z Anną Kliś-Kalinowską – pielęgniarką z długoletnim doświadczeniem w opiece paliatywno-hospicyjnej i długoterminowej.

W piśmie pojawi się też wademekum praktycznych porad dotyczących opieki nad osobami, które jej wymagają. Z premierowego wydania czytelnicy dowiedzą się, jak zająć się osobą leżącą – jak urządzić pokój, jak wybrać łóżko rehabilitacyjne, jak zapobiegać odleżynom, jak leczyć trudno gojące się rany i jak wybrać materac przeciwodleżynowy. Redakcja również szczegółowo wyjaśni, jak pielęgnować chorego.

Porady nie ograniczą się jednak tylko do wskazówek z zakresu pielęgnacji i higieny – w każdym numerze redakcja zbierze najważniejsze informacje dotyczące świadczeń, pomocy finansowej i wsparcia ze strony państwa. W pierwszym numerze pisma będzie to m.in. oferta publicznej służby zdrowia w zakresie opieki nad chorym, świadczenia dla chorych i opiekunów, sposoby przystosowania wnętrza do potrzeb osób chorych i niepełnosprawnych oraz wszystko o teleopiece.

Oddzielny dział zostanie także przeznaczony na zagadnienia związane z właściwą dietą osób wymagających stałej pomocy. W pierwszym wydaniu pisma redakcja przedstawi zalety diety lekkostrawnej dla seniorów wraz z praktycznym przeglądem produktów zalecanych i niewskazanych.

Oprócz praktycznych porad pismo zaoferuje również wsparcie psychologiczne – z pierwszego numeru „Opiekuna” czytelnicy dowiedzą się, jak radzić sobie w sytuacji, gdy spadnie na nich ciężar opieki nad bliskim, jak zrozumieć osobę cierpiącą na Alzheimera i jak w wartościowy sposób wypełnić czas chorego.

Redakcja zachęca do przesyłania pytań i dzielenia się wątpliwościami – odpowiedzą na nie lekarze i wykwalifikowani specjaliści.

Wydanie powstało we współpracy z Fundacją „Razem zmieniamy świat” – www.razemzmieniamyswiat.pl.

Partnerem tytułu jest firma SENI.

Kwartalnik w cenie 9,99 zł i w objętości 116 stron będzie dostępny na rynku przez trzy miesiące. Wesprze go promocja w prasie (czasopisma Agory, „Gazeta Wyborcza” i jej tygodniki), w internecie (serwisy Gazeta.pl), w radiu (radiostacje Agory), w telewizji (TVS, METRO), w kinach sieci Helios, na nośnikach reklamy wewnętrznej (Health TV) oraz w punktach sprzedaży prasy. Kreację kampanii przygotował Dział marketingu pionu Czasopisma Agory.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *