Orange bezkonkurencyjny pod względem szybkości Internetu mobilnego w kwietniu

Orange liderem szybkości Internetu mobilnego w kwietniu – Ranking RFBenchmark – kwiecień 2018.
 

Pora na czwarty w 2018 roku, kwietniowy raport szybkości i jakości Internetu mobilnego w Polsce. Podobnie jak poprzednie, kwietniowy ranking  który utworzyliśmy dzięki pomiarom wykonanym przez użytkowników naszej aplikacji mobilnej RFBenchmark. Powoli zbliżamy się do półmetka 2018 roku i rywalizacja między operatorami trwa w najlepsze. Jakie trendy możemy zaobserwować w naszym rankingu?

Przeczytaj także: Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce – podsumowanie I kwartału 2018 roku
Liczba wykonanych pomiarów przez użytkowników aplikacji RFBenchmark wyniosła w kwietniu 24217. To najwyższy wynik wykonanych pomiarów w 2018. Aż 82,75% pomiarów wykonano w technologii 4G. Dla 3G  ten wynik wyniósł 16,72%, zaś ilość testów wykonanych dla 2G to tylko 0,53%.
Najczęściej użytkownicy w trakcie wykonywanych testów korzystali z usług sieci Plus (37,41%). Pod względem popularności na dalszych miejscach znalazł się (29,58%), następnie Play (24,44%) oraz T-Mobile (8,56%).

Szybkość Internetu mobilnego w Polsce – kto był liderem w marcu?

W marcu pierwsze miejsce w naszym rankingu pod względem średniej szybkości pobieranych danych zajął Orange. Pomarańczowy operator odnotował wynik 21,44 Mb/s i wyprzedził m.in. Plusa.
W kategorii średniej szybkości pobierania danych najlepszym operatorem był Plus, który uzyskał jeden z najlepszych dotychczasowych wyników – 11,7 Mb/s.
Z kolei w trzeciej spośród badanych przez nas kategorii, wartości ping, najlepszy wynik odnotował Play (39,06 ms).

Szybkość Internetu mobilnego w Polsce – który operator miał najszybszy Internet LTE w kwietniu?

Średnia szybkość pobieranych danych: Orange

Orange kontynuuje dobrą passę i z wynikiem 31,46 Mb/s po raz drugi z rzędu zajmuje pozycję lidera. Na drugie miejsce awansował T-Mobile (27,88 Mb/s), który miesiąc wcześniej znajdował się oczko niżej w naszym rankingu. Trzecie miejsce zajął Plus z wynikiem 22,41 Mb/s. Dużej niespodzianki nie ma, jeżeli chodzi o operatora zamykającego stawkę. Play znalazł się na ostatnim miejscu z wynikiem 22,13 Mb/s.

Średnia szybkość wysyłania danych: Orange

Kwiecień przyniósł nieoczekiwane zmiany jeżeli chodzi o ranking średniej szybkości wysyłania danych. Plus, który od trzech miesięcy stale osiągał najlepsze wyniki spadł na trzecią pozycję w klasyfikacji. Nowym liderem został Orange z wynikiem 12,17 Mb/s. To ciekawe ze względu na fakt, że w ubiegłym miesiącu to Pomarańczowy Operator zamykał nasz ranking.
W kwietniu drugie miejsce zajął T-Mobile (11,85 Mb/s). Użytkownicy sieci Plus tym razem nie mieli powodów do zadowolenia.  Plus sklasyfikowany został z wynikiem 11,13 Mb/s na trzecim miejscu. Ostatnie miejsce, podobnie jak w kategorii pobierania danych, zajął Play (7,48 Mb/s).

Najniższa wartość ping: Orange

Spójrzmy na wartość wartość Ping. Najlepszy wynik w kwietniu uzyskał Orange (38,24 ms). Używająć terminologii sportowej można powiedzieć, że operator ten zdobył tym samym “potrójną koronę” w kwietniowym rankingu. Orange był bowiem samodzielnym liderem w każdej z badanych przez nas kategorii.

Pod względem wartości ping na kolejnym miejscu znalazł się T-Mobile (39,07 ms), a następnie z niewiele gorszym wynikiem Play (39,29 ms). Plus, podobnie jak przed miesiącem, oferował najwyższą wartości ping (41,28 ms) wśród polskich operatorów komórkowych.

W jaki sposób zebraliśmy dane do rankingu?

Pomiary są zbierane od użytkowników korzystających z naszej aplikacji mobilnej. Dzięki niej możemy mierzyć podstawowe parametry sieci komórkowej – między innymi poziom i jakość sygnału w zależności od technologii w jakiej pracuje urządzenie mobilne, informacje na temat operatora sieci komórkowej czy też państwie, na terenie którego znajduje się smartfon. Dodatkowo na żądanie wykonywane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych, a także test opóźnienia.
W momencie, gdy aplikacja odnotuje niskiej jakości połączenie głosowe, brak usług internetu mobilnego lub innej usługi, ma ona możliwość zaraportowania aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.


2 myśli na temat “Orange bezkonkurencyjny pod względem szybkości Internetu mobilnego w kwietniu

 • 14 maja 2018 o 12:25
  Permalink

  Szczerze mowiac najbardziej jestem pod wrazeniem poprawy tm. Speedtest wyszedl bezkonkurencyjnie, tutaj tez przeskok z 3 na 2 miejsce. Brawo!

  Odpowiedz
 • 15 maja 2018 o 18:56
  Permalink

  ten wasz tytul to taki naciagany bardzo, ten orange taki bezkonkurencyjny niby a 3 jednostki na sekunde wiecej ma, poczekamy zobaczymy

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *