Polsat BOXSport w TV

Orlen Copernicus Cup 2022 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Premium 2, Super Polsacie i Polsat Box Go

Orlen Copernicus Cup 2022 odbędzie się już 22 lutego w Toruniu. Tradycyjnie w mityngu wystąpi wiele gwiazd światowej lekkiej atletyki, a w tym roku do Polski przyjedzie również Elaine Thompson- Herah – złota medalistka IO w Tokio na 100 i 200 metrów.

 

– Jesteśmy dumni z tego, że kolejny raz mamy przyjemność organizować najmocniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce. Do naszej toruńskiej hali, tak lubianej przez zawodników, przyjadą wielcy mistrzowiemówił przed kilkunastoma dniami Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki, dyrektor Orlen Copernicus Cup Toruń 2022.

W Toruniu wystąpią medaliści ostatnich igrzysk w Tokio, wśród których będą i reprezentanci Polski, m. in. Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek, i zagraniczne gwiazdy. Największą z nich niewątpliwie będzie jedna z najlepszych sportsmenek 2021 roku na świecie.

Elaine Thompson- Herah, bo o niej mowa, zaszczyci swoją obecnością mityng w Toruniu. Jamajka to aktualna królowa sprintu na świecie. Kilka miesięcy temu podczas igrzysk w Tokio stanęła na najwyższym stopniu podium w trzech konkurencjach – na 100 metrów, 200 metrów oraz w sztafecie 4×100 metrów. Podobnej sztuki dokonał Usain Bolt na igrzyskach w Rio de Janeiro i Londynie. Swoją formę przed najważniejszą imprezą czterolecia szlifowała, m. in. podczas zawodów World Athletics Continental Tour w Székesfehérvár, gdzie pobiegła na 100 metrów w czasie 10,71 s.

– W trakcie poprzednich edycji naszego mityngu gościliśmy wiele gwiazd, choćby Armanda Duplantisa, który właśnie u nas, w 2020 roku, ustanowił swój pierwszy rekord świata w skoku o tyczce, ale nie mam wątpliwości, że to Elaine Thompson-Herah jest największą gwiazdą w historii ORLEN Copernicus Cup. Jestem bardzo szczęśliwy, że nasze wysiłki ściągnięcia Elaine do Torunia się powiodły mówi Krzysztof Wolsztyński, dyrektor ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022 i prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizację zawodów wspierają PKN ORLEN, miasto Toruń oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Nie ma więc wątpliwości, że 22 lutego w Toruniu kibiców lekkiej atletyki czekają wielkie emocje. Organizatorzy zawodów nie ukrywają, że ich marzeniem jest organizacja w Toruniu halowych mistrzostw świata. Toruń stara się o organizację tej imprezy w 2026 roku.

– Uważam, że po sukcesie ostatnich halowych mistrzostw Europy mamy na to duże szanse. Nieprzypadkowo sam prezydent World Athletics Sebastian Coe często powtarza, że właśnie w Toruniu rozpoczęliśmy drogę organizacji tak wielkich imprez w pandemiimówi Wolsztyński.

Tegoroczny cykl World Athletics Indoor Tour w złotej kategorii obejmuje siedem mityngów. 28 stycznia cykl rozpoczął się w niemieckim Karlsruhe, a zakończy 2 marca w Madrycie. W pierwszych zawodach fantastyczny wynik w biegu na 400 metrów osiągnęła Anna Kiełbasińska.

Transmisja Orlen Copernicus Cup 2022 w Polsacie Sport, Polsacie Sport Premium 2, Super Polsacie i Polsat Box Go

Wstępem do rywalizacji lekkoatletów, która rozpocznie się o 16:30, będzie studio. Początek transmisji o 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *