MediaZapowiedzi TV

Mocny sezon dramatyczny na SundanceTV

3 marca na kanale SundanceTV startuje cykl „Mocny sezon dramatyczny”, a w nim pięć fascynujących dramatów poruszających tematy zarówno polityczne, społeczne, jak i relacji międzyludzkich.

 

W marcowe czwartki na antenie premierowo pojawią się między innymi: „Monsoon” – osobista i nostalgiczna podróż głównego bohatera po Wietnamie i jego poszukiwanie szczęścia, miłości oraz wewnętrznego spokoju; „Good night, and good luck”, czyli wielokrotnie nagradzane dzieło George’a Clooneya, przedstawiające początki dziennikarstwa w latach 50. i jego polityczno-społeczną misję, oraz poruszający dramat „Córki Abril” o trudnej i nietypowej relacji matki z 17-letnią córką, która zachodzi w ciążę.

Monsoon (2019)
3 marca o 22:00
PREMIERA

Kit (Henry Golding) przyjeżdża do Wietnamu przed swoim starszym bratem, by znaleźć odpowiednie miejsce na rozsypanie prochów ich rodziców. Mężczyzna odwiedza kraj, który po raz ostatni widział będąc małym chłopcem, zanim wraz z rodziną uciekli do Anglii po burzliwych następstwach wojny amerykańsko-wietnamskiej.

Nie mogąc się odnaleźć w mieście, którego już nie zna, Kit wyrusza w osobistą podróż po Wietnamie, a przed nim otwiera się szansa na przyjaźń, miłość i szczęście.

Tytuł: Monsoon
Reżyseria: Hong Khaou
Występują: Henry Golding, William Do, David Tran, Lam Anh Dao, Molly Harris

Good night, and good luck (2005)
10 marca o 22:00
PREMIERA

Historia rozgrywa się w Ameryce lat 50. na początku rozwoju dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego. Ukazuje prawdziwy konflikt pomiędzy pionierem telewizyjnych wiadomości, Edwardem R. Murrowem a senatorem Josephem McCarthym i jego Komisją ds. badania działalności antyamerykańskiej. Pragnąc przedstawiać fakty i rzetelnie informować opinię publiczną, pionier Murrow i jego oddany zespół pod przewodnictwem producenta Freda Friendly’ego z newsroomu CBS, przeciwstawiają się naciskom korporacji i sponsorów.

Postanawiają zbadać kłamstwa i taktykę siania paniki stosowaną przez McCarthy’ego podczas jego antykomunistycznych „polowań na czarownice”. Kiedy senator w odpowiedzi oskarża prowadzącego o bycie komunistą, dochodzi do publicznego sporu. We wszechogarniającym klimacie strachu i represji ekipa CBS kontynuuje swoją działalność. Ich nieustępliwość w końcu popłaca, kiedy McCarthy zostaje postawiony przed Senatem i traci swoje wpływy, a jego kłamstwa i taktyka zastraszania zostają ostatecznie ujawnione. Jednak Murrow i jego zespół płacą za to wysoką cenę, a ich program traci dobrą pozycję w ramówce stacji. Mimo wszystko spuścizna dziennikarza nie została zapomniana, a działania jego zespołu są do dziś wzorem wysokiej jakości dziennikarstwa telewizyjnego.

Tytuł: Good night, and good luck
Reżyseria: George Clooney
Występują: Jeff Daniels, David Strathairn, Alex Borstein, Rose Abdoo, Robert Downey Jr., George Clooney

Córki Abril (2017)
17 marca o 22:00
PREMIERA

17-letnia Valeria jest w ciąży ze swoim nastoletnim chłopakiem. Nie poinformowała o tym swojej nieobecnej matki, Abril. Kiedy Clara, siostra dziewczyny, w tajemnicy dzwoni do matki, kobieta przyjeżdża i jest pełna troski, wsparcia i czułości.

Jednak gdy dziecko przychodzi na świat, szybko staje się jasne, dlaczego Valeria chciała trzymać się jak najdalej od Abril.

Tytuł: Córki Abril (April’s Daughter)
Reżyseria: Michael Franco
Występują: Ana Valeria Becerril, Joanna Larequi, Emma Suárez

Droga do Guantanamo (2006)
24 marca o 22:00

Historia czterech przyjaciół, którzy we wrześniu 2001 roku wyruszyli z Tipton w angielskim Midlands na ślub i wakacje. Podróż zaprowadziła ich do Karaczi, Kandaharu, Kabulu i Konduzu, gdzie zostali schwytani i uwięzieni przez Sojusz Północny. Następnie przewieziono mężczyzn do Zatoki Guantanamo na Kubie, gdzie przetrzymywano ich przez ponad dwa lata. Amerykanie oskarżyli przyjaciół o bycie międzynarodowymi terrorystami i twierdzili, że mają nagrania, na których widać ich z Osamą Bin Ladenem i Mohammedem Attą.

Film jest wyjątkową podróżą opowiadającą historię Ruhela (miał 19 lat jesienią 2001 roku), Asifa (19 lat), Shafiqa (23 lata) i Monira (22 lata), ich nieporozumień, niewiedzy, pomyłek i przyjaźni, gdy krok po kroku przechodzą od bezpiecznego małomiasteczkowego życia nastolatków do serca „wojny z terroryzmem”.

Tytuł: Droga do Guantanamo (Road to Guantanamo)
Reżyseria: Michael Winterbottom, Mat Whitecross
Występują: Riz Ahmed, Farhad Harun, Arfan Usman

Na gorąco (2007)
31 marca o 22:00

Fikcyjna historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film zmusza widzów do zdecydowanego przemyślenia sposobu, w jaki postrzegamy i akceptujemy wydarzenia w naszym świecie. Pozwala również zauważyć, jaką siłę ma medialny przekaz oraz to, w jaki sposób prezentacja i kompozycja danych informacji wpływa na nasze idee i przekonania.

Produkcja skupia się na małej grupie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w punkcie kontrolnym w Iraku i ukazuje ich z różnych punktów widzenia. Zestawia ze sobą doświadczenia młodych mężczyzn na służbie i przedstawicieli mediów z przeżyciami lokalnych Irakijczyków, ukazując, jak wszyscy zostali głęboko dotknięci przez ten konflikt.

Tytuł: Na gorąco (Redacted)
Reżyseria: Brian De Palma
Występują: Izzy Diaz, Rob Devaney, Ty Jones, Anas Wellman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *