Orły 2019 w serwisie WP Film

Użytkownicy serwisu WP Film rozpoczęli głosowanie na najlepszy film w tegorocznej edycji „polskich Oscarów”. Ich głosy zdecydują, do kogo trafi nagroda publiczności, przyznana podczas gali Orły 2019.

 

W tym roku Polska Akademia Filmowa wytypowała trzy tytuły. O Nagrodę Publiczności rywalizować będą „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona, „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego oraz „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

Użytkownicy serwisu WP Film mogą wybierać najlepszy film roku na specjalnej stronie http://orly.film.wp.pl/. Głosowanie potrwa do 24 marca.

Wirtualna Polska to prawie 22 miliony użytkowników. Wielu z nich kocha polskie kino. W ubiegłym roku rodzime produkcje przyciągnęły do kina ponad 18 milionów widzów, co jest historycznym rekordem. Cieszymy się, że właśnie u nas będą mogli wybrać swój ulubiony tytuł mówi Przemysław Zbróg, Manager ds. Sponsoringu i Promocji w Wirtualnej Polsce.

Gala finałowa Orły 2019 obędzie się 25 marca w Teatrze Polskim i będzie transmitowana w otwartym paśmie CANAL+ o godzinie 20:00.

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową od 1999 roku. Orły przyznawane są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej w 19 kategoriach. Głosowanie na nominowanych i laureatów Orłów jest dwuetapowe. Do tegorocznego Konkursu Głównego zakwalifikowało się 56 polskich filmów. Przyznawana głosami widzów Nagroda Publiczności jest wręczana od 2002 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *