Oscarowe® produkcje w świątecznym prezencie w Canal+

Z okazji świąt Bożego Narodzenia stacja Canal+ przygotowała dla swych widzów wyjątkowy prezent – aż 9 premierowych produkcji emitowanych od 22 do 26 grudnia. Na antenie przeboje tegorocznej ceremonii wręczenia Oscarów® – „Kształt wody” nagrodzony czterema statuetkami (Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepsza scenografia i Najlepsza muzyka oryginalna) oraz „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, których obsada święciła tryumfy w trakcie gali (Oscary® dla Najlepszej aktorki pierwszoplanowej i dla Najlepszego aktora drugoplanowego). Obok najbardziej docenionych przez Amerykańską Akademię Filmową obrazów, wyemitowane zostaną produkcje, które w tym roku cieszyły się największą popularnością w kinach. Wszystkie filmowe hity po pierwszy w telewizji, tylko w Canal+.

 

Tegoroczna, 90. ceremonia wręczenia Oscarów® na zawsze pozostanie w pamięci kinomanów. Po raz pierwszy od wielu lat najważniejsza statuetka dla Najlepszego filmu roku powędrowała do reżysera i producentów kina gatunkowego, a nie dramatu. „Kształt wody” („The Shape of Water”) w reżyserii Guillerma del Toro ( „Labirynt fauna”, „Pacific Rim”) to sentymentalna baśń dekonstruująca tradycyjne archetypy i tropy. Widzów zachwyciła grana przez Sally Hawkins bohaterka – niema sprzątaczka, wykazująca ogromną empatię w stosunku do potwora, któremu amerykańskie służby odebrały podmiotowość. Film wyróżnia także niepowtarzalny, niepokojący klimat przenoszący widzów do zmitologizowanych już czasów zimnej wojny.

Tak zmysłowy romans między niemową a potworem mógł narodzić się tylko w głowie Guillermo del Toro. Twórca (…) „Kształcie wody” ponownie bierze na warsztat zestaw swoich ulubionych motywów, jak wyobcowanie, traumatyczne wspomnienia i magiczny realizm, lecz łączy je w najbardziej nieprzewidywalny z dotychczasowych sposobów. Efekt to mieszanka baśni, thrillera, komedii i melodramatu, która jak nic innego pokazuje, dlaczego Hollywood zaczęliśmy określać mianem „fabryki snów”.Adrian Luzar, Interia Film

Elisa (Sally Hawkins) jest niemą sierotą. Wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a nocami pracuje w sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy, Zeldą (Octavia Spencer), odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest eksperyment, którego ofiarą pada niezwykła istota o zaskakujących mocach. Elisa szybko zaprzyjaźnia się z przerażonym stworzeniem i postanawia za wszelką ocenę je oswobodzić.

PREMIERA: CANAL+, sobota 22 grudnia

Od premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu 2017 r. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” („Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”) wymieniane były przez krytyków jako pewny kandydat po statuetki Akademii. Ostatecznie Oscarem® uhonorowani zostali aktorzy grający w filmie – Frances McDormand („Tajne przez poufne”) za główną rolę kobiecą i Sam Rockwell („7 psychopatów”) za drugoplanową rolę męską. Historia zrozpaczonej matki, która oskarża o nieudolność policjantów prowadzących śledztwo w sprawie morderstwa jej nastoletniej córki, wyjątkowo poruszyła widzów. Postać Mildred szybko stała się ikoną walki o sprawiedliwość i niezgody na patologiczne ograniczenia systemowe.

Rzadko zdarza się w kinach premiera filmu spełnionego, tak genialnego, że gdyby wyciąć z niego którąkolwiek postać czy fragment wypowiedzi – czegoś by po prostu we wszechświecie nagle bardzo brakowało. Takim obrazem, po raz pierwszy od lat – są „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”. (…) Ten film przywraca wiarę w dobre, piekielnie inteligentne i pięknie zagrane kino, warto dać się zaczarować!Magdalena Maksimiuk, WP Film

Amerykańska prowincja, małe miasteczko Ebbing. Choć od brutalnego morderstwa córki Mildred Hayes (Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i każe zamieścić na nich prowokacyjne napisy skierowane do lokalnego szeryfa. Starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

PREMIERA: CANAL+, środa 26 grudnia

Przez całe Święta CANAL+ zaprasza przed ekrany wszystkich członków rodziny. Na antenie kino familijne: „Żegnaj, Christopher Robin” („Goodbye Christopher Robin”), o trudnej relacji łączącej pisarza A.A. Milne’a (Domhnall Gleeson) i jego syna Christophera Robina (Will Tilston), która zainspirowała pisarza do słynnej powieści o Kubusiu Puchatku, francuska animacja „Kumple z dżungli” („Les as de la jungle”) o zaskakującej paczce przyjaciół, która musi ocalić dżunglę przed złowieszczym, żądnym zemsty misiem koala oraz film „Luis i obcy” („Luis and His Friends from Outer Space”) opowiadający o 12-letnim chłopcu, który prawdziwą nić porozumienia zawiązuje z przybyszami z kosmosu.

Propozycjami dla starszych widzów są „Nowe oblicze Greya” („Fifty Shades Freed”) – finałowa, trzecia część przebojowej serii na podstawie bestsellerowych powieści E.L. James oraz „Złe mamuśki 2: Jak przetrwać święta” („A Bad Moms Christmas”) – kontynuacja komediowego hitu z Milą Kunis („To tylko seks”), Kathryn Hahn („Zupełnie jak miłość”) i Kristen Bell („Pewnego razu w Rzymie”), tym razem wykorzystująca motyw świąteczny.

Ponadto na widzów CANAL+ czeka wizualny majstersztyk – musical „Król rozrywki” („The Greatest Showman”) prezentujący historię amerykańskiego artysty cyrkowego, P.T. Barnuma, którego cyrk z trzema arenami przyniósł mu ogromną sławę oraz nowoczesna adaptacja klasycznej powieści kryminalna Agathy Christie „Morderstwo w Orient Expressie” („Murder on the Orient Express”) z wyśmienitą obsadą – w filmie zagrali m.in. Michelle Pfeiffer („Młodzi gniewni”), Johnny Depp („Edward Nożycoręki”), Daisy Ridley („Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy”), Judi Dench („Zakochany Szekspir”) i sam pięciokrotnie nominowanego do Oscara® reżyser Kenneth Branagh („Hamlet”, „Walkiria”).

Wszystkie filmy można zobaczyć również w player+ na dowolnym urządzeniu oraz za pośrednictwem dekodera player+ BOX.

Ponadto, w grudniu w CANAL+ wyjątkowe premiery serialowe m.in. wyreżyserowana przez Parka Chan-wooka „Mała doboszka” od środy 13 grudnia o godz. 21:00 oraz „The First. Misja na Marsa” – nowa produkcja science fiction Beau Willimona, twórcy „House of Cards”, w której przygotowaniu brała udział Agnieszka Holland od czwartku 6 grudnia o godz. 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *