„Ósemka na rajdzie: Sajgon” na BBC Earth

„Ósemka na rajdzie: Sajgon” to program w którym cztery duety amatorów motoryzacji dołączają do wyprawy klasycznymi samochodami przez Azję, aby sprawdzić własne umiejętności i przeżyć raczej niecodzienną przygodę.

 

Uczestnicy programu pochodzą z różnych środowisk i łączą ich różne relacje, każdy z nich ma też inne umiejętności i przygotowanie do tego co może ich spotkać w trasie. Żeby podjąć wyzwanie dostaną do dyspozycji specjalnie przygotowane samochody rajdowe.

Noel Edmonds (legenda brytyjskiej telewizji) w towarzystwie żony poprowadzi klasycznego roadstera MGB GT, Martin Kemp (z brytyjskiego zespołu Spandau Ballet) i Shirlie Kemp (wokalistka wspierająca Wham!) pojadą Mini z 1972 roku, dziennikarka kulinarna Andi Oliver z córką będą podróżować Morris Minorem z 1959 roku, a raperzy Tinchy Stryder i Jordan Stephens zasiądą za sterami kompaktowego auta produkcji Hillman Imp. Trasa jaką mają pokonać prowadzi z północy Tajlandii, przez Kambodżę aż do Sajgonu w Wietnamie. Przed nimi dzikie tereny oraz wiele niespodzianek po drodze. Każda drużyna musi połączyć siły, aby dotrzeć do mety.

Od Chiang Mai, największego miasta w północnej Tajlandii po Kambodżę i Wietnam – wyzwanie polega na przejechaniu ponad 3000 km przez najmniej zbadane obszary w regionie i pokonanie jednych z najtrudniejszych dróg na świecie. W ciągu 12 dni trwania rajdu widzowie otrzymają dużą dawkę śmiechu, pięknych krajobrazów i wielkich emocji, przeżywając wraz z uczestnikami tę naprawdę wyjątkową podróż. Aby wygrać każda z par musi ściśle ze sobą współpracować, odnajdując właściwą drogę, używając tylko niejasnej – składającej się jedynie z symboli i strzałek – mapy. Muszą także zachować zimną krew w trakcie licznych trudności i usterek, których doświadczają po drodze. Rajdowcy mają również okazję poznać przemierzany region i jego historię. Podczas podróży otrzymują jeden dzień odpoczynku, aby zobaczyć na własne oczy zapierające dech w piersiach majestatyczne ruiny Angkor Wat – tajemniczą starożytną stolicę imperium Khmerów, a także przekonać się o mrocznej przeszłości tego kraju odwiedzając przerażające Pola Śmierci oraz słynne więzienie S21 w Phnom Penh, gdzie tysiące Kambodżan torturowano podczas brutalnych rządów Czerwonych Khmerów.

„ÓSEMKA NA RAJDZIE: SAJGON”

PREMIERA: 15 KWIETNIA O GODZ. 23:00 NA BBC EARTH

SEZON 1 (4 X 60’)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *