Sport w TV

Ostatni sprawdzian przed Eurobasketem. Transmisje w TVP Sport

Turniej w Legionowie (24-26 sierpnia) będzie ostatnim sprawdzianem reprezentacji Polski w koszykówce przed Eurobasketem. Rywalami biało-czerwonych będą Izrael, Wielka Brytania i Węgry. Transmisje w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.
 
Zespół Mike’a Taylora jest w ostatniej fazie przygotowań do Eurobasketu. Polacy mają za sobą bardzo udany turniej w Hamburgu, gdzie pokonali Niemcy i Rosję oraz rozegrali wyrównany mecz z Serbią.
Do zespołu wrócił już Przemysław Karnowski, który w Niemczech prezentował się z dobrej strony. Walczył jak równy z równym ze środkowymi NBA – Bobanem Marjanoviciem i Timofiejem Mozgowem.
Podczas turnieju w Hamburgu wykrystalizował się też skład biało-czerwonych na Eurobasket. Kontuzja uniemożliwiła ostatecznie występ Maciejowi Lampemu. Środkowy poleciał z drużyną do Niemiec, ale na rozgrzewce przed meczem z Serbią poczuł ból w operowanym cztery miesiące temu biodrze. Po rozmowie z trenerem Taylorem zdecydował, że wróci do domu.
Taka decyzja oznacza, że na Eurobasket pojadą Adam Hrycaniuk i Karol Gruszecki. 12-osoba kadra przygotowuje się już do turnieju w Legionowie. Rywale będą z niższej półki niż w Hamburgu. Nie można ich jednak lekceważyć.
Polacy przegrali z Izraelem na poprzednich mistrzostwach Europy. Z kolei Brytyjczycy pokonali ich w 2011 roku. Węgrzy to ciekawy przeciwnik z innego powodu. Kadra już miesiąc po zakończeniu Eurobasketu zmierzy się z nimi w eliminacjach mistrzostw świata 2019.
PLAN TRANSMISJI: 
18:05 Polska – Izrael (czwartek, 24.08)  TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL 
17:45 Polska – Wielka Brytania (piątek, 25.08) TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL 
17:45 Polska – Węgry (sobota, 26.08)  TVP Sport, aplikacja mobilna i SPORT.TVP.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *