MediaTVP

Oświadczenie TVP w sprawie publikacji dziennika "Fakt"

W związku z kolejną nierzetelną publikacją w tabloidzie “Fakt” pt. ,,Limuzyny jak taksówki…” z dnia w 23 sierpnia 2017 r. TVP informuje:

W 2016 z inicjatywy Prezesa Jacka Kurskiego, po raz pierwszy w TVP, wprowadzono regulacje umożliwiające transparentne rozliczanie kosztów w sytuacjach, kiedy mogło nastąpić incydentalne wykorzystanie zasobów Spółki (np. służbowego samochodu lub czasu pracy kierowcy, itp.) do celów prywatnych. Wszystkie takie zdarzenia (wynikające ze specyfiki obowiązków i pracy zarządu TVP – praktycznie w trybie ciągłym przez 7 dni w tygodniu) są ewidencjonowane, a TVP otrzymuje z ich tytułu zwrot kosztów na podstawie wystawionej faktury.

Prezes Jacek Kurski zapłacił już z tego tytułu na rzecz TVP kwotę kilku tysięcy złotych. Zaznaczyć należy, że przypadku odwrotnym tj. użycia prywatnego auta do celów służbowych, prezes Jacek Kurski nie obarcza telewizji jakimikolwiek kosztami.

TVP szeroko informowała media o powyższym w lipcu 2017, co jak widać nie przeszkadza “Faktowi” w wprowadzeniu zorganizowanej kampanii szczucia na TVP i jej Prezesa.

W załączeniu jeden z przelewów dokonanych przez prezesa Jacka Kurskiego na konto TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *