PolecaneSieci kablowe

Otwarte okno kanałów dla dzieci w TEL-KAB

Wszystkie kanały dla dzieci przez cały wrzesień odkodowane w Telewizji Kablowej TEL-KAB. A dodatkowo premiera nowego kanału 2×2 TV.

 

 

 

 

Kanały w otwartym oknie to:

MiniMini+ to pierwszy i jedyny polski kanał telewizyjny adresowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Nadawany jest codziennie w godzinach 5:00-21:00. MiniMini + stawia na edukację przez zabawę.

To bezpieczna, wolna od agresji i przemocy stacja, w której przewodniczką jest radosna Rybka MiniMini. MiniMini+ prezentuje wartościowe animacje ze światowych wytwórni i klasykę polskiej animacji. Produkuje własne, edukacyjne programy dla i z udziałem dzieci oraz dba o to, by każdy maluch mógł radośnie spędzać czas w towarzystwie swoich ulubionych bajkowych postaci. MiniMini+ uczy maluchy poprzez zabawę. Programy pokazywane na antenie są starannie dobierane pod kątem posiadanych walorów edukacyjnych – prezentują małym widzom pozytywne wzorce, pogłębiają ich wiedzę na temat świata, poszerzają słownictwo oraz tłumaczą pojęcia o charakterze abstrakcyjnym. Seriale pokazywane w MiniMini+ wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalnym i społeczny maluchów oraz wspierają rodziców w procesie wychowawczym.

MiniMini+ to bezpieczna telewizja dla najmłodszych. Treści prezentowane na antenie stacji są starannie selekcjonowane, dobierane do wieku i możliwości percepcyjnych najmłodszych. W 2004 roku MiniMini+ wdrożyło „Kartę zasad przyjmowania do emisji reklam adresowanych do dzieci” opracowaną we współpracy z medioznawcami i psychologami dziecięcymi. Karta chroni młodych widzów przed nieodpowiednim przekazem reklamowym – wiele z reklam jest niedopuszczanych do emisji w MiniMini+. MiniMini+ produkuje autorskie programy własne, które m.in. tłumaczą znaczenia rodzimych przysłów poszerzając w ten sposób kompetencje językowe małych widzów („Meme i przysłowia”), prezentują polskie podania i legendy („Opowieści Kota Śpiocha”) czy pokazują, jak dbać o środowisko naturalne („Detektyw Łodyga”). Stacja MiniMini+ jest laureatem licznych nagród: w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Hot Bird TV Awards w 2007 roku zdobyła nagrodę jury dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie, a w 2011 r. nagrodę publiczności dla najlepszej stacji telewizyjnej.

MiniMini+ zostało również czterokrotnie uznane za „Superprodukt” w plebiscycie organizowanym przez miesięcznik „Mam Dziecko”, a także uhonorowane tytułem Superbrands 2012. W 2013 roku w plebiscycie Telekamery MiniMini+ zostało uznane przez widzów za najlepszą telewizję dziecięcą, w tym samy roku stacja otrzymała prestiżową nagrodę Promax BDA za najlepszą oprawę antenową w Europie. Uzupełnieniem programu jest interaktywna, przygotowana z myślą o najmłodszych strona internetowa miniminiplus.pl, na której znajdują się liczne gry edukacyjne, zabawy i konkursy.

teleTOON+ to świat niekończącej się zabawy! Stacja pokazuje popularne wśród dzieci na całym świecie seriale animowane i aktorskie z największych europejskich wytwórni.

teleTOON+ śledzi wszystkie sprawy i tematy interesujące młodych widzów i zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie! Autorskie produkcje własne zachęcają dzieci do aktywności pozaszkolnych. „teleTOON+ gry” – przedstawia nowości i warte polecenia pozycje ze świata gier komputerowych. Widzowie poznają zasady gry, jej najciekawsze fragmenty oraz ocenę dokonaną przez redakcję. „teleTOON+ sport” – instruktaż uprawiania różnych dyscyplin sportowych. Przykładowe tematy programów to: deskorolka, BMX, rolki, skimboard, piłka nożna czy freestyle football. „teleTOON+ Play” – to ciekawostki i najświeższe informacje ze świata gier wideo, innowacyjnych technologii, wyjątkowych gadżetów oraz praktycznych, a czasem zaskakujących aplikacji. „Triki Tiki” – w każdym odcinku prezentowane są sposoby na wykonanie przydatnych przedmiotów „z niczego”.

Seria promująca ideę recyklingu powstała we współpracy z młodymi przedstawicielami polskiego designu. „Deserownia” – program kulinarny zrealizowany w postaci wideobloga. Bracia Kuba i Mikołaj prezentują przepisy na łatwe do przygotowania i zdrowe przekąski. Na platformie nc+ teleTOON+ jest dostępny na kanale 43, 91 i 105 w wersji HD (dekodery HD). W 2012 r. stacja teleTOON+ została nagrodzona za nowoczesny i innowacyjny charakter telewizyjnym Oscarem – Eutelsat TV Award. Nagroda dla najlepszego kanału dziecięcego w Europie została przyznana przez międzynarodowe Jury składające się z ekspertów z dziedziny mediów i telewizji.

Telewizja teleTOON+ wprowadziła udogodnienia dla dzieci niesłyszących i niewidzących. Wybrane seriale, m.in.: „Sadie J”, „Księga dżungli” „Potwory i ja”, emitowane są w tłumaczeniu na język migowy oraz w wersji z audiodeskryocją, np. „Dolina Koni” czy „Kaijudo – istrzowie pojedynków” Uzupełnieniem oferty programowej jest interaktywna strona www.teletoonplus.pl udostępniająca szeroką ofertę gier i gadżetów, takich jak dzwonki, tapety, wygaszacze.

POLSAT JimJam – edukacyjna zabawa dla najmłodszych widzów! POLSAT JimJam to telewizyjny kanał dziecięcy  przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym od 2 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów.

POLSAT JimJam to  bezpieczne, inspirujące i angażujące programy, które zostały stworzone specjalnie po to, żeby wspomagać emocjonalny, intelektualny i społeczny rozwój dziecka. POLSAT JimJam emituje programy, które dostarczają  dziecku mnóstwo stymulującej zabawy. To kanał, z którym można się zaprzyjaźnić! Mali widzowie spotkają się tu ze swoimi ulubionymi bohaterami bajek – prześmiesznym Pingu, troskliwym Tomkiem i jego Przyjaciółmi, wszechstronnym Bobem Budowniczym, a także rezolutnymi Bolkiem i Lolkiem.

Dzieci będą mogły podziwiać cyrkowe sztuczki wymyślone przez dzieci dla artystów cyrkowych w “Cyrku Antosia” lub przenieść się w oceaniczne głębiny dzięki dokumentalnej serii “A może nad morze?” Kanał zapewnia dzieciom wszechstronną rozrywkę poprzez szczególnie wyselekcjonowane i dobrane, pod względem merytorycznym, bajki. Rodzice mogą bez obawy zostawić dziecko przed telewizorem nie martwiąc się o negatywny wpływ programu na dzieci.

Na antenie TOP KIDS prezentowane są kultowe seriale animowane z lat 80. i 90. w cyfrowo odrestaurowanych wersjach.

Widzowie mogą liczyć na najlepsze i bezpieczne bajki z dawnych lat, które wzbudzają sentyment u dzisiejszych dorosłych, będące jednak zupełną nowością dla dzieci urodzonych w latach 2000+.
Na tych serialach wychowało się dzisiejsze pokolenie 30/40-latków. Top Kids ma się stać mostem łączącym rodziców z dziećmi.

Cartoon Network to jeden z najpopularniejszych kanałów telewizyjnych dla dzieci emitujący znane na całym świecie seriale animowane pełne humoru, akcji i przygód. Stacja dostarcza dzieciom rozrywki przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Cartoon Network słynie z prezentowania współczesnych, nowatorskich i dynamicznych seriali animowanych. Tu dzieci mogą być sobą i puścić wodze fantazji w towarzystwie niezwykłych bohaterów.

Wśród największych przebojów stacji znajdują się: „Niesamowity świat Gumballa”, „Ben 10: Omniverse”, „Scooby-Doo! I Brygada Detektywów” i „Jeźdźcy smoków”, „Pora na przygodę” oraz „Zwyczajny serial”. Cartoon Network jest nieprzerwanym źródłem optymistycznych historii o przyjaźni i żartów, które sprawiają, że dzieci śmieją się do rozpuku.

Boomerang to ponadczasowa animowana rozrywka dla całej rodziny. Kanał prezentuje kreskówki z takimi gwiazdami jak „Scooby-Doo”, „Tom i Jerry”, „Zwariowane melodie” i „Flintstonowie”.

Boomerang zajmuje specjalne miejsce w sercach rodziców, którzy często sami dorastali w towarzystwie bohaterów goszczących na jego antenie. Młodsi widzowie z pewnością nie będą mogli oderwać oczu od przygód bohaterów takich kreskówek, jak: „Różowa Pantera”, „Garfield”, „Kocia Ferajna” czy „Hong Kong Fu-i”. Boomerang to również seriale, które poprzez zabawę, taniec i śpiew rozwijają wyobraźnię młodszych dzieci.

Przedszkolaki zobaczą w nim promujący aktywny tryb życia serial „Leniuchowo” oraz sympatyczne historie o przyjaźni w takich animacjach jak „Banany w piżamach” czy „Zwariowane melodie: Maluchy w pieluchach”. Boomerang to kreatywna rozrywka dla dzieci w każdym wieku oraz ich rodzin!

Nickelodeon to kanał dla dzieci, dedykowany polskiemu widzowi. Oferta stacji została starannie dobrana do wieku i zainteresowań dzieci w wieku 4-12 lat.

Jednak dzięki pasmowo ułożonej i bogatej ramówce dociera zarówno do dziewczynek jak i chłopców, a także węższych grup wiekowych. Dla najmłodszych stacja przygotowała poranne pasma z animacjami o walorach edukacyjnych. Wśród nich znajduje się na przykład „Dora mała podróżniczka”, dzięki której dzieci uczą się podstaw języka angielskiego.

Z myślą o starszych dzieciach i młodzieży kanał prezentuje pełne humoru kreskówki, jak „Pingwiny z Madagaskaru”, „SpongeBob Kanciastoporty”, czy „Wojownicze Żółwie Ninja” oraz seriale fabularne, m.in. „Chica Vampiro. Nastoletnia wampirzyca”, „iCarly” oraz „Sam&Cat”. Wszystkie programy są emitowane w panoramicznym formacie 16:9. Nickelodeon rozpoczął nadawanie 10 lipca 2008 i według danych Nielsen Audience Measurement miesięcznie dociera do około 5,7 mln gospodarstw domowych. Stacja wchodzi w skład grupy Viacom International Media Networks w Polsce.

NOWOŚĆ

2×2 TV oferuje najlepsze seriale animowane z całego świata. Cechą wyróżniającą są nowe, do tej pory nie emitowane seriale, w tym również najgorętsze premiery ostatnich lat oraz kultowe pozycje lat ubiegłych. Widzów zachwycą szalone przygody bohaterów nowych animacji: Służąca przewodnicząca, Próbówczaki, Flip Flappers – Fantazja vs. świat, K-ON czy Wszechświat Blastera.
2×2 TV to również programy poświęcone gamingowi, grom wideo oraz najnowszym technologiom. Widzów ucieszą zapewne również pasma muzyczne – oprócz najnowszych przebojów muzyki popularnej jako jedyny w Polsce kanał prezentuje popularne japońskie i koreańskie teledyski.
Stacja daje widzom możliwość wyboru między polską wersją językową, a oryginalną z polskimi napisami.

Kanał telewizyjny, przeznaczony dla dzieci w wieku do 3 lat prezentujący filmy animowane bez przemocy. W przerwie między bajkami można usłyszeć i zobaczyć znane piosenki dla najmłodszych. Programy emitowane na kanale Baby TV mają za zadanie bawić i jednocześnie uczyć.

TVP ABC – kanał pełen interesujących, zabawnych i zawsze bezpiecznych programów, które rozbudzają ciekawość i wyobraźnię najmłodszych widzów.

TVP ABC emituje bajki z polskich wytwórni filmów animowanych, programy i magazyny edukacyjne, seriale, filmy i Teatr Telewizji dla dzieci, w tym wszystko to, co najlepsze w zbiorach telewizji publicznej lub specjalnie na jej potrzeby kupione, jak: “Miś Uszatek”, “Bolek i Lolek”, “Miś Fantazy”, “Przygody Koziołka Matołka”, “Smerfy” i “Pszczółka Maja”. Szczególną uwagę poświęcono najmłodszym, dla których przygotowano codzienne i aż godzinne pasmo “Wieczorynki”, codziennie od 19.00 do 20.00.

Duck TV to kanał telewizyjny skierowany przede wszystkim do najmłodszych dzieci w wieku od 6. do 36. miesiąca życia oraz ich rodziców. Ramówka obejmuje animacje i krótkie bajki rysunkowe.
Duck TV nie emituje żadnych reklam. O 21:00 puszczany jest specjalny blok pt. „Zasypianie”. Powolne ruchy i łagodna, delikatna muzyka pozwalają łatwiej zasnąć i zrelaksować się maluchom. Program nadawany jest 24 godziny na dobę. Wszystkie bajki tworzone są pod nadzorem psychologów dziecięcych.
Kanał jest dostępny również w wersji SD i HD. Posiada bogatą ofertę VOD. Głównym celem programu jest zapewnienie:

  • nowych narzędzi i możliwości mających na celu wspieranie rozwoju oraz zdolności poznawczych dzieci,
  • rozrywki i wypoczynku maluchom i ich rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *