Otwarty ekosystem Mini PC dla producentów komputerów wykorzystujących procesory Ryzen Embedded R1000 i V1000

Firma AMD ogłosiła dziś, że uruchamia otwarty ekosystem Mini PC dla producentów OEM, którzy chcieliby moc oferowaną przez procesory AMD Ryzen™ Embedded V1000 i R1000 wykorzystać do konstruowania i konfigurowania wydajnych Mini-Komputerów dla branż przemysłowej, korporacyjnej czy mediów.

 

 

 

 

Wśród pierwszych producentów, którzy będą oferować i sprzedawać te nowe platformy Mini PC z procesorami Ryzen Embedded są:

  • ASRock Industrial, który poprzez swoje systemy 4X4 BOX – R1000V i 4×4 BOX – V1000M ma na celu zapewnić wysoką wydajność i opłacalność oraz wszechstronność zarówno w warunkach domowych, biznesowych jak i przemysłowych.
  • EEPD – minikomputery SBC PROFIVE® NUCV i SBC PROFIVE® NUCR to rodziny produktów, które oferują wysoką wydajność przy minimalnej ilości zajmowanej przestrzeni.
  • OnLogic – systemy ML100G-40 i MC510-40 są pierwszymi z linii miniaturowych komputerów napędzanych przez procesory AMD, które korzystają na niezawodności i wsparciu producenckim OnLogic. Firma ta ma znakomite doświadczenie w zakresie budowania urządzeń do pracy w surowych warunkach, jak np. w przemyśle.
  • Simply NUC – urządzenia Sequoia V8 and Sequoia V6 to jednostki do długotrwałej pracy w surowych warunkach przy systemach wieloekranowego wyświetlania (digital signage), kioskach elektronicznych i wielu innych rodzajach wolnostojących automatów.

Te nowe MiniPC mają dostęp do istniejącego ekosystemu procesorów „embedded”, który wspiera otwarte standardy programistyczne i umożliwia producentom OEM tworzenie unikalnych i nadal łatwo-konfigurowalnych platform. EEPD twierdzi, że to pozwoli im tworzyć produkty o:

  • niższym koszcie integracji,
  • łatwiejszej konfiguracji,
  • lepszym stopniu bezpieczeństwa i niezawodności.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *