Pacquiao – Matthysse w Polsacie Sport

Po rocznej przerwie do ringu powróci Manny Pacquiao (59-7-2, 38 KO)! Były mistrz świata ośmiu kategorii wagowych zmierzy się z dzierżącym pas WBA w wadze półśredniej Lucasem Martinem Matthyssem (39-4, 36 KO).

 

 

Filipińczyk przegrał w lipcu zeszłego roku z Jeffem Hornem, co było sporą sensacją, z czym oczywście sam pokonany długo nie mógł się pogodzić. Powoływał się między innymi na celne ciosy, ale i tak nikt nie mógł zmienić rezultatu tego starcia. W końcu jednak zobaczymy go ponownie – tym razem z, wydaje się, lepszym przeciwnikiem, jakim jest mistrz świata WBA wagi półśredniej Lucas Martin Matthysse. I już teraz zapowiada się ciekawie.

Argentyńczyk to bowiem pięściarz, który nie boi się niczego, a wprost uwielbia ostrą bitkę. Wystarczy przypomnieć sobie krwawą batalię z Rusłanem Prowodnikowem zakończoną jego zwycięstwem większościową decyzją sędziów. To rzadki widok, gdyż Mathysse z reguły kończy swoich przeciwników – z 39 zwycięstw aż 36 odniósł właśnie przez nokaut. W styczniu tego roku taki los zafundował Tewie Kiramie, sięgając po pas mistrza świata WBA.

To na pewno będzie trudna przeszkoda dla Filipińczyka, gdyż Matthysse poszuka nokautu. A w starciu z 39-letnim już rywalem z pewnością będzie miał na to okazję.

Transmisja gali z Kuala Lumpur z walką Pacquiao – Matthysse w nocy z soboty na niedzielę od 02.00 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *