Technologia - Promocje

Parrot Mambo FPV: dron wyścigowy z goglami VR w zestawie (wideo)

Minidron Parrot Mambo FPV otwiera przed użytkownikiem ekscytujący świat powietrznych wyścigów z widokiem z pierwszej osoby. Połączenie kamery HD, precyzyjnego kontrolera oraz gogli VR gwarantuje świetną rozrywkę oraz zupełnie nowe doznania – zarówno początkującym, jak i doświadczonym pilotom.

 

 
Ultra lekki i zwinny – dron dla każdego
Parrot Mambo FPV to niewielki wyścigowy dron o wadze 63 g, który w kilka sekund rozpędza się do 30 km/h i jest w stanie wykonywać niesamowite powietrzne akrobacje. Wyposażony w baterię o pojemności 660 mAh oferuje do 10 minut zabawy, a dzięki funkcji szybkiego ładowania już po 30 minutach będzie gotowy do kolejnej rundy powietrznych wyścigów lub akrobacji. Mambo jest przy tym łatwy w obsłudze i oferuje trzy tryby sterowania dostosowane do umiejętności użytkownika:
Easy – idealny tryb dla osób zaczynających swoją przygodę z lataniem, w którym aktywny jest wbudowany autopilot ułatwiający manewrowanie i stabilizujący drona w obu płaszczyznach lotu: horyzontalnej oraz wertykalnej.
Drift – coś dla pilotów, którzy zasmakowali już w powietrznych wyścigach. W tym trybie autopilot kontroluje jedynie wysokość lotu, umożliwiając dynamiczne, precyzyjne sterowanie, przyspieszanie i ostrzejsze manewry.
Racing – tryb do którego stworzono Mambo i który daje najwięcej frajdy w lotach FPV. Wyłączony autopilot pozostawia sterowanie dronem w rękach pilota, a wszystkie systemy stabilizacji są wyłączone. Pilot ma pełną kontrolę nad prędkością, może też swobodnie manewrować i wykonywać powietrzne akrobacje.

Załóż okulary i zostań pilotem!

W zestawie Parrot Mambo FPV użytkownik znajdzie minidrona oraz komplet oryginalnych akcesoriów, które sprawią, że Mambo dostarczy frajdy w każdych warunkach – czy to w domu, czy też na zewnątrz.
Gogle Parrot Cockipitglasses 2 to wirtualna brama do świata wyścigów dronów. Pozwalają one na sterowanie Mambo z perspektywy pierwszej osoby (FPV). Wystarczy osadzić w nich smarfon z zainstalowaną aplikacją FreeFlight Mini, aby połączyć się z zamocowaną na grzbiecie drona kamerą HD o szerokim polu widzenia (FOV 120°). W uchwycie można umieścić smartfon z ekranem o przekątnej od 4,5 do 6 cali. Kamera na żywo przesyła obraz do gogli i sprawia, że pilot czuje się jakby zasiadł za sterami Mambo. Zestaw umożliwia również rejestrowanie filmów w jakości 720p na karcie pamięci.
Kolejnym elementem zestawu jest Parrot Flypad – kontroler przypominający pada od konsoli, zaprojektowany z myślą o dynamicznych lotach i dający pilotowi możliwość precyzyjnego sterowania minidronem Mambo. Flypad oferuje funkcję mapowania przycisków i ustawiania indywidualnych parametrów lotu, co pozwala na personalizację sterowania dronem. Maksymalny zasięg kontrolera sięga 100 metrów, co powinno wystarczyć nawet podczas najbardziej szalonych wyścigów. Do minidrona dołączany jest komplet ochraniaczy na śmigła, ułatwiający naukę pilotażu i umożliwiający bezpieczne latanie Mambo także w zamkniętych pomieszczeniach.
Parrot Mambo FPV w Polsce
Zestaw wyścigowy Parrot Mambo FPV dostępny będzie w Polsce w październiku. Można go będzie zakupić w wybranych sklepach elektronicznych lub zamówić bezpośrednio poprzez internetowy sklep parrot.com. Jego sugerowana cena detaliczna to 759 zł. Minidron Parrot Mambo występuje również w dwóch innych zestawach: Parrot Mambo Fly oraz Parrot Mambo Mission.
Oficjalna strona Parrot Mambo FPV oraz prezentacja możliwości drona:
https://www.parrot.com/pl/en/minidrones/parrot-mambo-fpv

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *