Paweł Szaniawski w zarządach spółek radiowych Grupy ZPR Media

Paweł Szaniawski objął funkcję wiceprezesa zarządu Radia ESKA SA oraz prezesa zarządu spółek, mających koncesje Radia VOX FM, Radia WAWA oraz radia Eska ROCK. Będzie odpowiadał za obszar informacji oraz za rozwój multimedialnego newsroomu w strukturach Grupy ZPR Media.

 

 

– Doświadczenie medialne Pawła Szaniawskiego oraz jego świeże spojrzenie na pracę naszego newsroomu pozwolą na szersze wykorzystanie potencjału stuczterdziestoosobowego zespołu reporterów radiowych, pracujących w całej Polsce. Dziennikarze otrzymają możliwość rozwoju w ramach Grupy, co z kolei zwiększy naszą konkurencyjność na rynku informacyjnym. Taki kierunek zmian jest zgodny z moim dążeniem do ciągłego zwiększania multimedialności contentu newsowego oraz wzmacniania i zacieśniania współpracy redakcji radiowych, internetowych i prasowych mówi przewodniczący rady nadzorczej Zbigniew Benbenek.

Paweł Szaniawski ostatnio był związany z dziennikiem „Rzeczpospolita”. Od początku 2017 roku pełnił funkcję szefa działu Wydarzenia oraz szefa wydawców strony głównej rp.pl. Jest pomysłodawcą projektu Ogólnopolskiej Bazy Oświadczeń Majątkowych (OBOM), realizowanego przez Gremi Media SA dzięki środkom z programu Google DNI. Wcześniej przez kilkanaście lat pracował w tygodniku „Newsweek Polska”, gdzie m.in. kierował działem newsowym. Pracę w mediach zaczął pod koniec lat 90. jako redaktor i wydawca w serwisach internetowych (m.in. „Wiadomości” TVP) oraz reporter „Życia Warszawy”. Jest absolwentem wydziałów prawa i amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył również staż w Missouri School of Journalism.

Do zarządu spółki Radia ESKA SA dołącza także Marcin Gębala, który będzie odpowiadał za finanse spółki. Prezesem Radia ESKA jest Leszek Kozioł. Zarząd spółki TIME SA pozostaje w niezmienionym składzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *