MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

Październik 2017 na Discovery Historia

Czy zauważamy go czy też nie, kamuflaż nas otacza i mamy z nim do czynienia każdego dnia. Źródłem inspiracji dla stosowania maskowania jest oczywiście świat przyrody.

 

 

 

 

KAMUFLAŻ
(DAZZLE)
Od poniedziałku, 2 października, godz. 21:00

Czy zauważamy go czy też nie, kamuflaż nas otacza i mamy z nim do czynienia każdego dnia. Źródłem inspiracji dla stosowania maskowania jest oczywiście świat przyrody. Zręczne ukrywanie prawdziwego stanu rzeczy wywarło ogromny wpływ na kluczowe odkrycia naukowe. Pomimo bezsprzecznej obecności kamuflażu w naszym codziennym życiu, historia technik ukrywania pozostaje nieznana szerszej publiczności.

Program dokumentalny przedstawia dzieje kamuflażu jak również ukaże ogólnoświatowe zastosowanie sposobów maskowania zarówno na mundurach żołnierzy jak i we wzornictwie maszyn wojskowych. Ponadto, program zaprezentuje jak bardzo kamuflaż upodobali sobie współcześni artyści, projektanci mody i architekci.

ŁOWCY STAROCI
(SALVAGE HUNTERS 9)
Od poniedziałku, 9 października, godz. 17:00

Współczesny łowca skarbów, Drew Pritchard, powraca a wraz z nim kolejni wymagajacy klienci i jeden z najbardziej interesujących sklepów ze starociami w Wielkiej Brytanii. Drew uwielbia dreszczyk emocji towarzyszący poszukiwaniom zdezelowanych perełek i zapomnianych pamiątek. Nie boi się on też ubrudzić przeszukując zakamarki zaniedbanych budynków. Gdy Drew wyrusza na łowy, jego zespół profesjonalnych restauratorów ciężko pracuje nad przywróceniem świetności tym wszystkim wiekowym okazom.

W dziewiątej serii programu, Drew da się ponieść emocjom na aukcji staroci w pewnej posiadłości w hrabstwie Devon co zakończy się zakupem bardzo wątpliwego „skarbu”.

Zobaczymy również jak Drew składa wizytę w szkockiej fabryce koronek i przyjrzymy się jego zauroczeniu XVIII-wieczną posiadłością położoną na skraju wrzosowiska w Yorkshire. Drew będzie poszukiwał religijnych artefaktów w podziemiach katedry w Liverpoolu, a także odwiedzi fabrykę sztućców w Sheffield. Innymi słowy, przemierzy on Wyspy Brytyjskie wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu niesamowitych znalezisk. Im większa kolekcja staroci, tym bardziej szczęśliwy jest Drew!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *