MediaPolsatZapowiedzi TV

Październik na kanałach Polsat Viasat

Wybrane propozycje programowe kanałów tematycznych Polsat Viasat na nadchodzący miesiąc październik 2019 roku.

 

 

 

 

 

 

Australijscy poszukiwacze złota
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 7 października, godz. 19:00

Sezon: 4
Liczba odcinków: 13 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”
Tytuł oryginalny: Aussie Gold Hunters
Rok: 2018

W czwartej serii „Australijskich poszukiwaczy złota” poznamy nową ekipę — zespół ze stanu Wiktoria, który szuka wielkich złotych samorodków wartych miliony dolarów. Nie są to płonne nadzieje, bo poszukiwacze wiedzą, że miejsca, w których kopią, należą do najbogatszych terenów złotonośnych na Ziemi.

Podczas gdy nowicjusze próbują zrealizować swoje plany, doświadczeni poszukiwacze z innych ekip zaczynają nowe operacje, wykupują prawa do eksploatacji kolejnych działek albo ruszają dalej na północ, na tereny stanu Australia Zachodnia. Jadowite węże, porażający upał, bezczelni złodzieje złota i ostra konkurencja: bohaterowie serii muszą walczyć z wieloma przeciwnościami, aby zrealizować swoje plany i zdobyć fortunę.

W głąb lasu
W każdy poniedziałek od 14 października, godz. 20:00

W głąb lasu lepiej nie zapuszczać się w pojedynkę… Włóżmy zatem kraciaste koszule i w każdy poniedziałek cieszmy się razem kolejnymi odcinkami programów „Mistrzowie drewna”, „Mistrzowie rzeźbienia piłą”, „Życie w koronach drzew” i innych.

 

 

Weterynarz z australijskich pustkowi
Premiera: niedziela 6 października, godz. 14:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ przyroda
Tytuł oryginalny: Outback Vet
Rok: 2019

„Weterynarz z australijskich pustkowi” to program ukazujący pracę 50-letniego lekarza weterynarii, Ricka Fenny’ego. Przyjrzymy się niezwykłym sytuacjom, z którymi Rick spotyka się, pracując na terenie ogromnego stanu Australia Zachodnia.

Bohater programu prowadzi życie nomady: co miesiąc przejeżdża około 3 tysięcy kilometrów, aby dotrzeć do wszystkich swoich klientów. W programie pojawi się także syn Ricka Ed, biolog morski i ekspert od rekinów; córka Louisa, która także jest lekarzem weterynarii; i wreszcie ekipa młodych, zaangażowanych weterynarzy, którzy pracują w zarządzanych przez Ricka klinikach.

Anatomia gigantów natury
Premiera: sobota 5 października, godz. 19:55

Sezon: 3
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Inside Nature’s Giants
Rok: 2011

Wielokrotnie nagradzana seria przyrodnicza, ujawniająca tajemnice budowy ciał najbardziej niezwykłych stworzeń. Ekipa specjalistów wyrusza w egzotyczne miejsca aby zbadać, w jaki sposób ekstremalne środowiska kształtują niezwykłe zwierzęta, takie jak niedźwiedzie polarne, kaszaloty czy olbrzymie żółwie skórzaste.

Wszystkie te gatunki zostaną dokładnie zbadane, a obrazy uzyskane w czasie ich sekcji pozwolą nam lepiej zrozumieć działanie procesów ewolucji. To wyjątkowy sposób na dogłębną analizę cudów natury.

Dzika Australia
Premiera: piątek 4 października, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Savage Australia
Rok: 2019

Seria, w której poznamy dziwne, dzikie i niebezpieczne stworzenia żyjące w Australii.

W tej niezwykłej podróży przez świat przyrody będą nam towarzyszyć doskonałe nagrania filmowe
i komentarze ekspertów — może dzięki temu uda nam się przeżyć tę wyprawę!

Taaaki karp!
Premiera: dni powszednie od piątku
11 października, godz. 18:00

Sezon: 3
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ wędkarstwo/ podróże
Tytuł oryginalny: Monster Carp
Rok: 2018

W tej serii Ali Hamidi, Tom Dove i Neil Spooner będą łowić ogromne karpie w całej Europie, ale potem wyruszą także poza nasz kontynent, aby zapolować na największe gatunki tych ryb żyjące na całym świecie. Osobniki niektórych karpiowatych osiągały podobno wagę ponad 200 kilogramów! W czasie swoich podróży gospodarze programu będą mieli okazję łowić w bardzo różnych wodach: od rzek po ogromne morza śródlądowe, a nawet komercyjne ośrodki wędkarskie.

W wielu krajach spróbują także poza karpiami łowić inne popularne tam gatunki ryb, poznając jednocześnie lokalną kuchnię i kulturę. W każdym odcinku znajdziemy mnóstwo akcji i humoru: w końcu oglądamy trzech najlepszych kumpli na wędkarskiej wyprawie!

Dzika Australia
Dni powszednie od wtorku
1 października, godz. 22:00

W październiku składamy hołd wyjątkowej różnorodności australijskiej przyrody. Razem z Davidem Attenborough odwiedzimy Wielką Rafę Koralową, przyjrzymy się najbardziej niezwykłym i niebezpiecznym zwierzętom kontynentu i cofniemy się w czasie, aby odkryć prehistoryczną Australię.

A jeśli ktoś chce zobaczyć, co jeszcze można znaleźć na antypodach — zapraszamy do oglądania 4. serii programu „Australijscy poszukiwacze złota” na kanale Polsat Viasat Explore.

Prehistoria
Dni powszednie od wtorku
1 października, godz. 20:00

Witamy w prehistorii! W każdy weekend na kanale Polsat Viasat Nature zobaczymy programy poświęcone naukowym odkryciom związanym z historią naturalną naszej planety.

Poznamy dawno wymarłe gatunki zwierząt, zobaczymy, jak zmieniały się ziemskie krajobrazy i jak działała ewolucja.

 

 

II wojna światowa w liczbach
Premiera: dni powszednie od poniedziałku
21 października, godz. 21:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna
Tytuł oryginalny: WWII in Numbers
Rok: 2018

Minął zaledwie okres jednego pokolenia od I wojny światowej, kiedy świat na powrót pogrążył się w konflikcie. Nowa wojna przyniosła śmierć i zniszczenia we wszystkich zakątkach świata: Europie i Azji, Afryce i Australii, Ameryce Północnej i Południowej.

Pod broń powołano 690 milionów ludzi — dziesięciokrotnie więcej niż w czasie I wojny światowej. Życie straciło 100 milionów, w tym od 50 do 70 milionów żołnierzy i ponad 30 milionów cywili. To tak, jakby przez pięć lat, dzień w dzień, ginęło ponad dziesięciokrotnie więcej ludzi, niż w zamachach z 11 września 2001 r. Te liczby wydają się tak ogromne, że trudno je pojąć.

Titanic: opowieści z głębin
Premiera: niedziela 27 października, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ nauka
Tytuł oryginalny: Titanic: Stories from the Deep
Rok: 2018

Niezwykły serial dokumentalny, którego autorzy odkrywają przed nami historię ukrytą 3500 metrów pod powierzchnią Oceanu Atlantyckiego. Dzięki najnowocześniejszej technologii wyjątkowa kolekcja przedmiotów wydobytych z wraku Titanica stanie się dla nas okazją do poznania nowych opowieści o miłości i oszustwach, przeznaczeniu i heroizmie.

Prezenterem programu jest Victor Garber, aktor, który zagrał rolę Thomasa Andrewsa w „Titanicu” Jamesa Camerona. W każdym odcinku poznamy dzieje kolejnych przedmiotów. Historię ich wydobycia, badania, które pozwoliły powiązać je z konkretnymi pasażerami, a także ze współcześnie żyjącymi osobami.

Zimnowojenne spiski
W każdą niedzielę od 6 października, godz. 13:55

W cyklu „Zimnowojenne spiski” przyjrzymy się najbardziej kontrowersyjnym i zaskakującym spiskom XX w.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *