Październik na kanale HISTORY2

W HISTORY2 zgłębimy Zabójcze sztuki walki, odnajdziemy Złoto Hitlera oraz spojrzymy na historię Polski z perspektywy dziejów broni białej, dzięki produkcji Zrodzeni do szabli.

 

Zabójcze sztuki walki
Human Weapon
W piątki o 22:00 od 1 października na HISTORY2
13×60

Zawodnik MMA Jason Chambers i były zawodnik footballu amerykańskiego Bill Duff są gotowi zaryzykować własne zdrowie w poszukiwaniu najbardziej skutecznej metody walki wręcz. W programie śledzimy losy Jasona i Billa, którzy przemierzając świat poznają historię, styl i metody 16 wyjątkowych szkół walki. W programie Jason i Bill zgłębiają tajniki karate, boksu tajskiego czy escrimy, ale też odwiedzają starożytne zabytki, niezwykłe wioski i podziwiają zapierające dech w piersiach widoki.

Wszystko to, by jak najlepiej poznać i zrozumieć każdą z dyscyplin. Obaj trenują z legendarnymi mistrzami i zostają wystawieni na wymagające próby, a następnie przystępują do ostatecznego sprawdzianu z nowo poznanych umiejętności w walce z mentorem danej dziedziny. Program, wzbogacony o symulacje komputerowe i fascynujące informacje, jest mieszanką wiedzy o historii i kulturze oraz brutalnej, bezkompromisowej walki.

Złoto Hitlera
Hitler’s Gold
We wtorki o 22:00 od 12 października na HISTORY2

Kto finansował Hitlera? Skąd wziął pieniądze i wsparcie, aby zdobyć władzę w Niemczech w 1933 roku? Serial dokumentalny „Złoto Hitlera” ujawnia jego tajnych partnerów i menedżerów finansowych, dzięki którym sfinansował swój sukces i stał się najpotężniejszym człowiekiem w Europie.

Ukryte skarby, konta bankowe i wiele więcej. Ta seria ujawnia tajną sieć finansową, którą Hitler stworzył w Europie i na całym świecie, aby opłacić swoje marzenie o dominacji nad światem.

Zrodzeni do szabli
​Born For The Sabre
W sobotę 30 października o 21:15 wHISTORY2

Polska szabla jest nieodłącznie związana z kulturą szlachecką. Otaczano ją wyjątkową czcią i szacunkiem. Szable konsekrowano, przekazywano z ojca na syna wraz z tradycją powiązanej z nią rodzinnej chwały. Legenda głosi, że na skrzyżowanych szablach chrzczono synów, a te zdobyczne przekazywano wraz ze sztandarami jako ofiarę składaną Bogu. „Zrodzeni do szabli” to osadzona w XVII-wiecznej Polsce historia młodego szlachcica i rycerza Błażeja Wronowskiego (Wiktor Osiński / Bartosz Sieniawski). Błażej rozpoczyna edukację wojskową u Jana Jerlicza (Paweł Deląg – również w roli reżysera filmu), weterana wojny moskiewskiej.

Jerlicz powraca w rodzinne strony, by za namową swojego dawnego towarzysza broni Jerzego Wronowskiego (Maciej Kowalewski), zająć się szkoleniem młodego Błażeja. To opowieść o honorze, męstwie i walce widziana oczami młodego rycerza dorastającego w dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dokumentalna cześć filmu zabiera widzów w podróż w świat najwyższej jakości rzemiosła, którego dziełem jest polska szabla, a także opowiada o odtworzeniu sztuki krzyżowej, staropolskiej koncepcji walki szablą, której podjął się szermierz Janusz Sieniawski wraz z synami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *