MediaZapowiedzi TV

Październik na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali: „Striking out” (finałowy odcinek 1. sezonu i premiera 2. sezonu), „Rake” (finałowy odcinek 5. sezonu) oraz „Hell on Wheels” (5.sezon).

 

 

 

W październiku SundanceTV zaprasza również do oglądania serii dokumentalnej „On the Spot: Warriors”, w której para dziennikarzy – Eszter Cseke i András S. Takács przedstawią ludzi poświęcających całe swoje życie dla idei. Filmowcy będą próbowali odkryć, co napędza wojowników do walki z przeciwnikami – od indyjskiego systemu kastowego przez buddyjskie samospalenia po izraelskich osadników.

W tym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmów dokumentalnych Cuda i spektakularne upadki prezentujący obrazy ukazujące zaskakujące zmiany zachodzące w życiu głównych bohaterów. W tym miesiącu będzie można zobaczyć między innymi: „Like Air”– dokument przedstawiający drogę nastoletnich tancerek do udziału w ogólnokrajowych mistrzostwach tańca czy „Vlast (Power)” – film o przemianach ekonomicznych w Rosji i karierze Michaiła Chodorkowskiego – kiedyś jednego z najbogatszych ludzi na świecie.

ON THE SPOT: WARRIORS
W niedziele o 21:00
Premiera: 6 października

Występują: Eszter Cseke I András S. Takács

Nowa, czteroodcinkowa seria dokumentalna autorstwa Eszter Cseke i Andrása S. Takácsa przedstawia ludzi, którzy poświęcili całe swoje życie dla idei.

Filmowcy starają się odkryć, co napędza wojowników do walki z przeciwnikami – od indyjskiego systemu kastowego przez buddyjskie samospalenia po izraelskich osadników. Czasem uzbrojeni w pistolety, czasem tylko w swoje powołanie, nawet za cenę własnego życia walczą w imię wyższej sprawy.

STRIKING OUT – SEZON 1
W czwartki o 22:00
Ostatni odcinek: 3 października

Występują: : Amy Huberman, Rory Keenan, Emmet Byrne

Kiedy Tara odkrywa, że Eric, jej narzeczony oraz prawnik, zdradza ją z koleżanką z pracy, zostawia go i ich wspólną, prestiżową kancelarię prawną. Postanawia założyć własną praktykę specjalizującą się w prawie rodzinnym i rozwodowym, w której zatrudnia nowy zespół składający się z jej mentora i bliskiego przyjaciela, Vincenta oraz guru nowoczesnych technologii i prywatnej detektyw, Meg.

Sprawy prowadzone przez Tarę doprowadzają ją do bezpośredniego konfliktu z wpływowymi rodzinami oraz prawnym i politycznym establishmentem, a także stają się wyzwaniem dla jej własnej moralności.

STRIKING OUT – SEZON 2
Od 10 października w czwartki o 22:00

Występują: Amy Huberman, Rory Keenan, Emmet Byrne

Prawniczka Tara Rafferty (Amy Huberman) w 1. sezonie serialu rozpoczęła nowe, samodzielne życie. Teraz dowiaduje się, że detektyw Meg (Fiona O’Shaughnessy) pracuje nie tylko dla niej, ale także dla Richarda Dunbara (Paul AntonyBarber) – ojca jej byłego narzeczonego Erica. Okazuje się, że Meg przekazała Dunbarowi pewne informacje, które mogą zaszkodziła jednej z prowadzonych przez nią spraw. Tara i jej były narzeczony Eric Dunbar (Rory Keenan) starają sie zachować profesjonalne relacje podczas swoich częstych spotkań zawodowych.

Eric w tajemnicy pomaga prawniczce w śledztwie, nad którym pracuje z Vincentem Pike’em (Neil Morrissey). Kobieta wie, że dochodzenie może doprowadzić do oskarżenia ojca Erica o korupcję, która jak się później okaże, jest wszechobecna, a skorumpowanymi są osoby, po których nikt by się tego nie spodziewał. Po tych rewelacjach Eric podejmuje decyzję, że dalej będzie pomagać Tarze i prowadzić śledztwo w sprawie własnej firmy i swojego ojca.

RAKE – SEZON 5
We wtorki o 22:00
Ostatni odcinek: 1 października

Występują: Richard Roxburgh, Matt Day, Kate Box

Rok po rozpoczęciu kariery senatora w parlamencie w Canberze, Cleaver (Richard Roxburgh) ma zarówno nowych, jak i starych wrogów. Jednym z nich jest groźna, prawicowa senator Penny Evans (Jane Turner), natomiast sprzymierzeńcem Cleavera zostaje jego kierowca, Jakub (Jacek Koman).

Nicole Vargas (Kate Box) jest teraz szefem sztabu Cleavera, a Jack (Tasma Walton) ukrywa się w mrokach parlamentarnych korytarzy, by w zależności od potrzeb wynieść kogoś na piedestał albo złamać jego karierę. David Potter (Matt Day) przeszedł na stronę Zielonych, a jego główny rywal i zarazem przyrodni brat, Joe (Mark Mitchinson) reprezentuje w senacie rząd i wraz z ministrem ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, Garethem Morrowem (William McInnes), rządzą żelazną ręką, a przynajmniej tak im się wydaje.

HELL ON WHEELS – SEZON 5
Od 8 października we wtorki o 22:00

Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy

Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii.

Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.

LIKE AIR
Piątek 4 października o 22:00

Reżyseria: Jake Viramontez
Występują: Kathryn McComick, Kayla Sameski, Alyssa Gaines

“Like Air” to pełnometrażowy dokument przedstawiający drogę trzech licealistek do udziału w ogólnokrajowych mistrzostwach tańca. Z każdym krokiem w stronę trofeum, poprzez taniec odkrywają swoją tożsamość i coraz bardziej czują, że żyją.

VLAST (POWER) LIKE AIR (2015)
Piątek 11 października o 22:00

Reżyseria: Cathryn Collins
Występują: Michaił Borisowicz Chodorkowski

Upadek Związku Radzieckiego doprowadził do powstania korzystnego, choć niestabilnego, środowiska dla młodych rosyjskich biznesmenów skłonnych za wszelką cenę budować raczkującą gospodarkę rynkową. Niemal w ciągu jednej nocy mała grupa ludzi stała się niezwykle bogata.

Podjeli z rządem porozumienia, mające na celu zdobycie dopiero co sprywatyzowanych przedsiębiorstw. Największy sukces, wśród tych oligarchów, osiągnął Michaił Chodorkowski, który szybko stał się najbogatszym człowiekiem w Rosji.

MY REVOLUTION
Piątek 18 października o 22:00

Reżyseria: Ramzi Ben Sliman
Występują: Samuel Vincent, Anamaria Vartolomei

Obraz przedstawia życie Marwanna w Paryżu podczas jaśminowej rewolucji i upadku prezydenta dyktatora Ben -Alego.

32 PILLS: MY SISTER’S SUICIDE
Piątek 25 października o 22:00

Reżyseria: Hope Litoff
Występują: Hope Litoff, Ruth Litoff

“Jest piękna, ma artystyczną duszę, wszyscy ją kochają. Ale ona nie chce żyć. Obraz “32 PILLS”
opowiada o fascynującym życiu i chorobie psychicznej mojej siostry, nowojorskiej fotografki,
Ruth Litoff oraz o moich zmaganiach z pogodzeniem się z jej tragicznym samobójstwem.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *