Październik na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali „Hell on Wheels” (sezon 5.), „Deep Water” (sezon 1.), „The Principal” oraz finałowego odcinka serialu „Mad Men”.
 
W październiku SundanceTV poleca także cykl Tajemnicze noce,  a w nim trzymające w napięciu thrillery i mrożące krew w żyłach horrory, między innymi: „Patrick” czy „They Look Like People”.   
 

 
HELL ON WHEELS – SEZON 5.
Premiera 21 października o 22:00
Kolejne odcinki w każdą niedzielę o 22:00
Występują: Anson Mount, Colm Meaney, Robin McLeavy
Serial przenosi widza do Stanów Zjednoczonych z czasów po wojnie secesyjnej i pokazuje trudy, jakie zostały podjęte, by odbudować ten kraj po najkrwawszej wojnie w jego historii. Produkcja przedstawia różnorakie aspekty życia w USA w tamtych czasach: zinstytucjonalizowaną chciwość i korupcję, doświadczenie imigracyjne, sytuację wyemancypowanych Afroamerykanów w czasach rekonstrukcji oraz proces niszczenia ziem rdzennych Amerykanów i ich społeczności w imię postępu.
DEEP WATER – SEZON 1.
Premiera 4 października o 22:00
Kolejne odcinki w każdy czwartek o 22:00
Występują: Noah Taylor, Yael Stone, Jeremy Lindsay Taylor
Kiedy młody gej zostaje brutalnie zamordowany w pobliżu Bondi Beach, detektywi Tori Lustigman i Nick Manning zostają przydzieleni do zbadania sprawy. Po odnalezieniu kolejnych ciał, Tori łączy śmierć z serią zabójstw gejów w latach 80. i 90. XX wieku.
ZWYCIĘZCY SUNDANCE TV SHORTS
20 października od 18:00
Count Your Curses, Tête d’Oliv, The Road of
Santiago, Good Mourning
THE PRINCIPAL
Premiera 28 października o 20:00
Kolejne odcinki w każdą niedzielę o 20:00
Występują: Alex Dimitriades, Mirrah Foulkes, Rahel Romahn
Kiedy nowym dyrektorem szkoły dla trudnych chłopców mieszczącej się na południowo-zachodnich przedmieściach Sydney zostaje historyk, Matt Bashir, jego radykalne podejście wywołuje konflikty narażając na szwank prywatne życie nauczyciela. Z chwilą, gdy zmiany powoli zaczynają przynosić pierwsze efekty, na terenie szkoły zostaje znalezione ciało siedemnastolatka.
MAD MEN – SEZON 7. (kontynuacja)
W każdą niedzielę o 20:00 po dwa odcinki
Finałowy odcinek serialu 14 października
Występują: Jon Hamm, Elisabeth Moss
Ostatni sezon serialu składa się z 14 odcinków podzielonych na dwie równe części: pierwsza, zatytułowana „Beginning”, rozpoczyna się w styczniu 1969 r., kilka tygodni po Święcie Dziękczynienia z 1968 r., które zostało pokazane pod koniec 6. sezonu, zaś kończy w lipcu 1969 r., i przedstawia bohaterów w trakcie zmagań z nowymi okolicznościami ich życia prywatnego i zawodowego. Druga połowa sezonu, zatytułowana „The End of an Era”, rozgrywa się między kwietniem a listopadem 1970 r.
PATRICK
Piątek, 5 października o 22:00
Reżyseria: Mark Hartley
Kiedy młoda pielęgniarka rozpoczyna pracę na zamkniętym oddziale psychiatrycznym, szybko zaczyna fascynować się Patrickiem, pacjentem, u którego została stwierdzona śmierć mózgu. Jest on przedmiotem okrutnych i niezwykłych eksperymentów szalonego naukowca. To, co zaczyna się jako niewinne zauroczenie, szybko obiera złowieszczy kierunek, gdy Patrick zaczyna wykorzystywać swoje nadprzyrodzone moce, aby manipulować każdym jej ruchem i zmienić jej życie w wymykającą się spod kontroli, przerażająca spiralę zdarzeń.
IN THE DARK HALF
(Jej mroczna strona)
Piątek, 12 października o 22:00
Reżyseria: Alastair Siddons
15-letnia Marie mieszka z matką, Kathy. Kobiety z czasem odsuwają się od siebie, a między nimi narastają nierozwiązane konflikty. Kathy zachowuje się nieracjonalnie, przez co dziewczyna wierzy, że matka zamierza ją opuścić. Nastolatka czasami opiekuje się synem swojego sąsiada i kłusownika Filthy’ego, o którym krąży plotka, że zamordował swoją żonę. Kiedy będąc pod opieką Marie synek Filthy’ego, Sean, nagle umiera, dziewczyna wpada w obsesję na punkcie swojego sąsiada i zaczyna wierzyć w opowiadane przez niego historie o duchach na wzgórzach.
THEY LOOK LIKE PEOPLE
Piątek, 19 października o 22:00
Reżyseria: Perry Blackshear
Christian mieszka w Nowym Jorku. Jest nieśmiały i choć podoba mu się jego szefowa, wstydzi się zaprosić ją na randkę. Pewnego dnia spotyka na ulicy swego dawnego przyjaciela, Wyatta, który właśnie przyjechał do miasta. Christian proponuje kumplowi nocleg u siebie. Mężczyzna nie zdaje sobie sprawy ze zbliżającej się zagłady, która według Wyatta ma już niedługo spaść na ludzkość. Wyatt podejrzewa, że osoby mu najbliższe zmieniają się w złe stworzenia, a wojna między ludźmi i bestiami jest bliska. Wkrótce będzie musiał zdecydować, komu może zaufać, aby przeżyć.
RESIDUE
(Osad)
Piątek, 26 października o 22:00
Reżyseria: Álex García López
Rząd tuszuje przyczyny masowej eksplozji w jednej z futurystycznych metropolii w Wielkiej Brytanii. Sprawą interesuje się dziennikarka, Jennifer Preston, która w poszukiwaniu prawdy wpada na trop zjawisk paranormalnych występujących w mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *