MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Październik w serwisie Canal+ online – seriale, dokumenty, filmy

W październiku bibliotekę CANAL+ online zasilą aż trzy fantastyczne europejskie seriale: ekranizacja szkockiego kryminału KAREN PIRIE, HOTEL EUROPA obrazujący przemiany zachodzących w międzywojennej Europie oraz najnowszy brytyjski serial sensacyjny o cyberterrozrymie – NIEWYPOWIEDZIANA WOJNA. Natomiast wśród nowości filmowych BOSCY z Penelope Cruz i hitowa muzyczna animacja SING 2.

 

– SCARLET HILL – serial produkcji CANAL+ Original łączący gatunki horroru i kryminału.

– Penelope Cruz i Antonio Banderas w fantastycznej filmowej satyrze o branży… filmowej.

– Przejmująca dokumentalna seria przybliżająca postać Ghislaine Maxwell, odsiadującej wyrok wspólniczki Jeffreya Epsteina.

– Filmowa biografia słynnego czechosłowackiego uzdrowiciela Jana Mikolaska w reżyserii Agnieszki Holland.

HITY MIESIĄCA

SCARLET HILL, serial, po dwa premierowe odcinki od 21.10 w piątki o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Wietnamski serial grozy w którym zamieszkująca tytułową posiadłość rodzina musi zmierzyć się z mrocznymi tajemnicami.

Najnowszy serial grozy – wprost z odległego Wietnamu. Horrory z dalekiego wschodu zawsze przyciągały wielu widzów szukających oryginalnie podanych emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Teraz znajdą je w SCARLET HILL, najnowszej, głośnej wietnamskiej produkcji CANAL+ Original, która błyskawicznie trafia na polskie ekrany. Serial to dzieło Victora Vu, twórcy dwóch najbardziej kasowych filmów w historii wietnamskiej kinematografii („Żółte kwiaty na zielonej trawie” i „Dreamy Eyes”), które były wietnamskimi kandydatami do Oscarów®.

Tytułowe Scarlet Hill to posiadłość, do której wprowadza się biznesmen Luu z narzeczoną i synem. Liczą na spokojne życie na prowincji, tymczasem szybko okazuje się, że tu niemal wszyscy i wszystko skrywają dziwne mroczne tajemnice, a kolejne dni przynoszą coraz bardziej przerażające wydarzenia. Odnalezione na pobliskim jeziorze zwłoki to dopiero początek kłopotów. Współczesna cywilizacja, policja czy technologia nie zawsze są w stanie sobie poradzić z sekretami, które wykraczają poza granice naszej wyobraźni.

SING 2, animacja, premiera 8.10. o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Animowana superprodukcja pełna wielkich muzycznych przebojów. Do znanych już z pierwszej części bohaterów dołącza m.in. lew z głosem Bono.

Jeszcze bardziej rozśpiewana i pełna gwiazdorskich głosów kontynuacja popularnej animacji sprzed kilku lat. W drugim SING miś Koala Buster Moon i jego rozśpiewana ekipa muszą przygotować jeszcze większy i lepszy show, bo chcą zadebiutować na jednej z największych i najsłynniejszych scen na świecie. Agencja, której szefuje bezwzględny wilk Jimmy Crystal, zgadza się na to pod jednym warunkiem: ściągnięcia na scenę legendy rocka – lwa Clay’a, który zniknął z życia publicznego wiele lat temu. Poszukiwanie go będzie wielką, pełną słynnych piosenek podróżą i wyzwaniem równie trudnym, jak przygotowanie samego show.

Do znanej z pierwszego filmu obsady z Matthem McConaughteya, Reese Witherspoon, Scarlett Johnasson czy Taron Egerton dołączyli także Bono (oczywiście w roli lwa Clay’a), a także m.in. Bobby Carnavale czy Pharell Williams. W polskiej wersji dialogów oczywiście zastąpiły ich polskie głosy, ale wciąż słyszymy ich w piosenkach. W niektórych wielkich przebojach towarzyszą im także głosy Eltona Johna czy Billie Eilish. To zdecydowanie najbardziej rozśpiewana premiera roku.

BOSCY, film, premiera 22.10. o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Celna satyra na przerośnięte ego artystów, którzy nie są w stanie wspólnie stworzyć filmowego arcydzieła.

Fascynująca satyra na kino i przerośnięte ego artystów. Tytułowi „Boscy” to dwaj gwiazdorzy – hollywoodzki amant Felix Rivero i wielka ikona teatru Ivan Torres. Obu zatrudnia słynna i kontrowersyjna reżyserka Lola Cuevas, która na zlecenie ekscentrycznego milionera ma nakręcić film, który przejdzie do historii. Czy wielki budżet i wielkie nazwiska to gwarancja sukcesu? Jak uczy nas historia kina – niekoniecznie. W BOSKICH mamy ciekawą i zabawną okazję zobaczyć co może stanąć na przeszkodzie. Jedną z największych trudności mogą okazać się po prostu sami „boscy” twórcy.

Oczywiście, by ta hiszpańsko-argentyńska produkcja miała sens, trzeba było zatrudnić do niej prawdziwe gwiazdy. I udało się. W filmie napisanym i wyreżyserowanym przez tandem argentyńskich twórców Mariano Cohna i Gastona Duprata zagrali laureatka Oscara® Penelope Cruz („Vicky Cristina Barcelona”, „Volver”, „Matki równoległe”), nominowany do Oscara® Antonio Banderas („Ból i blask”, „Maska Zorro”, „Desperado”) i wielki argentyński aktor Oscar Martinez („Honorowy obywatel”, „Dzikie historie”, „Puste gniazdo”).

HALLOWEEN ZABIJA, film, premiera 29.10. o godz. 23:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Kolejna odsłona kultowego cyklu grozy o morderczym Michaelu Myersie, którego nie sposób powstrzymać.

Kolejna odsłona słynnego cyklu grozy, którego początki sięgają jeszcze lat siedemdziesiątych. Pierwszy „Halloween” w reż. Jamesa Carpentera rozpoczął modę na slashery, rozkręcił wielką karierę Jamie Lee Curtis i dał światu jedną z filmowych ikon zła – Michaela Myersa. W tym (już dziesiątym filmie) wraca wiele postaci z pamiętnej jedynki, oczywiście wraca również – i to już po raz szósty – Jamie Lee Curtis jako Laurie Strode. Ta, niegdyś sympatyczna nastolatka jest już dawno babcią, ale jak widać, okazuje się równie trudna do zabicia co potworny antagonista. Myers, który w finale poprzedniego filmu (jak zresztą nie raz już w poprzednich częściach) wydawał się pokonany, uwalnia się z pułapki i znowu atakuje mieszkańców Haddonfield. Tym razem jednak spotyka się ze znacznie lepiej zorganizowanym oporem.

Tę, a także poprzednią (i kolejną) odsłonę cyklu „Halloween” wyreżyserował David Gordon Green, który od 2018 r. zajmuje się mroczną opowieścią o Michaelu Myersie, a wcześniej za swe filmy („Droga przez Teksas”, „Joe”) był nagradzany na festiwalach w Berlinie i Wenecji.

SERIAL

KAREN PIRIE, serial, premierowe odcinki od 5.10 w środy o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Gdy podcast przypomina niewyjaśnione zabójstwo barmanki sprzed ćwierć wieku, policja na nowo otwiera sprawę.

Pod koniec czerwca 1996 r., po ciężkim dniu i wieczorze pracy w pewnym szkockim pubie, podczas powrotu do domu zginęła sympatyczna dziewiętnastoletnia barmanka. Sprawę jej zabójstwa (nagłośnioną dzięki podcastowi) po ćwierć wieku ponownie otwiera detektyw Karen Pirie, która próbuje na nowo przyjrzeć się okolicznościom i dotrzeć do świadków tego wydarzenia.

Ten trzyodcinkowy miniserial to ekranizacja powieści popularnej szkockiej pisarki kryminałów Val McDermid. Już wcześniej na ekran trafiały przygody innych stworzonych przez nią detektywów (serial „Żądza krwi”). Tym razem czas na Karen Pirie, która jak dotąd pojawiła się w sześciu powieściach.W tytułową rolę Karen wcieliła się coraz popularniejsza w ostatnich latach Lauren Lyle („Wyznaj to szeptem”, seriale „Outlander”, „Vigil”) a na ekranie towarzyszą jej Emer Kenny („Z górki”, „Lesbian Vampire Killers, czyli noc krwawej żądzy”), Gemma McElhinney („Król wyjęty spod prawa”, „Siła marzeń”) i Daniel Portman („Whisky dla aniołów” serial „Gra o tron”).

HOTEL EUROPA, serial, premierowe odcinki od 11.10 we wtorki o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Opowieść o hotelu nad Renem, który sto lat temu nie raz znalazł się w samym centrum historii naszego kontynentu.

Nadszedł koniec I Wojny Światowej. Emil Dreesen wraca do domu, gdzie czeka na niego jego dziedzictwo, luksusowy hotel nad Renem. W trakcie wojny budynek został zarekwirowany przez wojska francuskie, teraz trzeba go odnowić i na nowo otworzyć. To trudne wyzwanie, ale jeśli Emil mu sprosta, wszystko wskazuje na to, że czeka go świetlana przyszłość. Jednak czy naprawdę? Wszak wiemy z historii XX wieku, jak wyglądały w Niemczech lata dwudzieste, trzydzieste… Ten niemiecki serial to właśnie opowieść o hotelu, który stał się świadkiem przemian zachodzących w międzywojennej Europie, hotelu, który gościł wielkie historyczne persony – Konrada Adenauera, Charliego Chaplina, Adolfa Hitlera…

W Emila Dreesena wciela się młody niemiecki aktor Jonathan Berlin („Błękitny książę i wróżka Lupina”, „Tannbach – podzielona wioska”), a oprócz niego na ekranie zobaczymy Benjamina Sadlera (seriale „Pokonani”, „Furia”, „Plemiona Europy”) i Katharinę Schuttler (seriale „Berlińskie psy”, „Mała doboszka”, „Nasze matki, nasi ojcowie”).

NIEWYPOWIEDZIANA WOJNA, serial, premierowe odcinki od 12.10 w środy o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Rozgrywający się w niedalekiej przyszłości brytyjski miniserial sensacyjny o walce z rosyjskimi cyberatakami.

Najnowszy brytyjski serial sensacyjny, który w atrakcyjny sposób opowiada o problemach cyberterroryzmu. Już dziś to wielki problem i wszystko wskazuje na to, że z każdym rokiem będzie coraz większy. Akcja NIEWYPOWIEDZIANEJ WOJNY rozgrywa się za dwa lata, w roku 2024 i opowiada o agentach, którzy próbują zmierzyć się z cyberatakiem na Wielką Brytanię przy okazji wyborów parlamentarnych. Twórcy tej opowieści nie tylko uwzględnili postpademiczną rzeczywistość, ale także (jak dobrze przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach) dobrze wytypowali wroga – za tytułową „niewypowiedzianą wojną” stoją Rosjanie, którzy kolejny raz próbują wmieszać się w sprawy zachodniej demokracji.

Twórcą tego serialu jest doświadczony brytyjski reżyser i scenarzysta Peter Kosminsky („Biały Oleander”, „Wichrowe wzgórza”, „Britz”) a na ekranie zobaczymy m.in. Simona Pegga („Hot Fuzz – Ostre psy”, cykle „Mission Impossible” i „Star Trek”), laureata Oscara Marka Rylance’a („Most szpiegów”, „Dunkierka”, „Proces siódemki z Chicago”), Adriana Lestera („Barwy kampanii”, „Pojutrze”, „Maria, królowa Szkotów”).

DOKUMENT

DRUŻYNA MARZEŃ. NARODZINY GWIAZD SPORTU, serial dokumentalny, premierowe odcinki od 3.10 w poniedziałki o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Serial dokumentalny opowiadający historię najsłynniejszej drużyny w historii sportu – reprezentacji USA w koszykówkę w 1992 r.

Olimpiada w 1992 r. w Barcelonie. Stany Zjednoczone po raz pierwszy w historii są reprezentowane przez faktycznie swoich najlepszych koszykarzy. Zawodników z NBA. Wcześniej z drużynami z innych krajów co cztery lata mierzyli się młodsi, mniej doświadczeni gracze studenccy. Tym razem przyjechały prawdziwe gwiazdy. Drużyna marzeń (org. „Dream Team”) – tak również dziś, choć minęło trzydzieści lat, nazywa się tamtą ekipę z Michaelem Jordanem, Magikiem Johnsonem, Charlesem Barkleyem, Karlem Malonem, Scottiem Pippenem, Larrym Birdem. Bez trudu zdobyli złoty medal. Wygrali każdy mecz i to z naprawdę potężną przewagą. Zmienili oblicze sportu. Od tej pory Igrzyska Olimpijskie ostatecznie wkroczyły w erę wielkich gwiazd sportu.

Jak do tego doszło? Dlaczego właśnie wtedy? Kim byli ci zawodnicy i czy łatwo było stworzyć z nich drużynę? Co potem stało się z ideą Drużyny Marzeń? O tym właśnie opowiada ten pięcioodcinkowy serial dokumentalny, który powinien być seansem obowiązkowym dla każdego fana sportu.​

KIM JEST GHISLAINE MAXWELL, serial dokumentalny, premierowe odcinki od 4.10 we wtorki o godz. 20:00 w CANAL+ DOKUMENT oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Dokumentalna opowieść o skazanej za odrażające seksualne przestępstwa wspólniczce Jeffreya Epsteina.

Serial dokumentalny, którego twórcy próbują zmierzyć się z niełatwym tytułowym pytaniem. Bowiem Ghislaine Maxwell to postać, którą niełatwo opisać w kilku zdaniach – oto córka brytyjskiego magnata prasowego Roberta Maxwella, która niedawno (już w więzieniu) przekroczyła sześćdziesiątkę. Niegdyś obracająca się w najwyższych kręgach zachodniej kultury i polityki okazała się, podobnie jak jej wieloletni partner Jeffrey Epstein, poważnie zamieszana w dziecięcą prostytucję i handel ludźmi. Resztę życia najprawdopodobniej spędzi w więzieniu.

Maxwell przez dekady znajdowała się w centrum uwagi. Z jednej strony to przerażające, że tyle trwało, zanim odkryto jej praktyki. Jednak dzięki temu dziś można dotrzeć do mnóstwa materiałów, prześledzić jej życie praktycznie od dzieciństwa, by spróbować sobie odpowiedzieć na pytanie – jak do tego doszło? Gdzie i w jaki sposób to wszystko się zaczęło? Co możemy zrobić, by więcej do tego nie dopuścić, by wcześniej orientować się, co odbywa się za zamkniętymi drzwiami luksusowych rezydencji?

ALPINISTA, film dokumentalny, premiera 23.10 o godz. 21:30 w CANAL+ PREMIUM oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Dokument opowiadający o słynnym kanadyjskim alpiniście-samotniku i o jego pasji do górskich szczytów.

Dokumentalna biografia jednego z najbardziej charyzmatycznych górskich wspinaczy XXI wieku, jakim był Marc-Andre Leclerc. Ten urodzony w 1992 r. kanadyjski alpinista nigdy nie zabiegał o sławę i popularność. W czasach gdy górskie wspinaczki stały się popularnym sportem pełnym sponsorów, kamer i różnego rodzaju atrakcji Leclerc traktował je jako swoją cichą, prywatną pasję. Pokonywał najtrudniejsze ściany górskie obu Ameryk, ale samotnie, bez rozgłosu, dla siebie.

Gdy Peter Mortimer, jeden z ważniejszych dokumentalistów specjalizujących się w filmach o wspinaniu usłyszał o nim, zdecydował się spróbować nakręcić o nim film. Nie było łatwo – Leclerc nie był zachwycony towarzystwem ekipy filmowej, często się wymykał, nie miał komórki, samochodu – był modelowym przykładem samotnika. Nie jest to więc dokument, który powstawał szybko i bez trudu. Tym większa więc jego siła i bijąca z niego prawda o człowieku pełnym pasji, którego poznajemy dzięki jego czynom, jego przyjaciołom i tym, co po nim zostało.

FILM

Z MIŁOŚCI DO MODY, film, już dostępny w serwisie CANAL+ online

– Główna krawcowa domu mody Diora znajduje sobie uczennicę i następczynię tam, gdzie w ogóle się tego nie spodziewała.

Esther, główna krawcowa domu mody Dior zostaje okradziona w paryskim metrze. Torebka jednak do niej wraca, a Esther nieoczekiwanie zaczyna zbliżać się z Jade, zbuntowaną dwudziestolatką, która stała za kradzieżą. Okazuje się, że fascynacja modą może połączyć różne pokolenia, charaktery, grupy społeczne. Powoli i nie bez trać, Jade staje się uczennicą Esther i wkracza w świat, o którym wcześniej nie miała pojęcia.

Ten obyczajowy komediodramat to dzieło Sylvie Ohayon, która wcześniej nakręciła tylko jeden film („Papa was not a Rolling Stone”). W głównych rolach zobaczymy tu jako Esther czterokrotną laureatkę Cezarów Nathalie Baye („To tylko koniec świata”, „Związek pornograficzny”, „Złap mnie, jeśli potrafisz”) i jako Jade również laureatkę Cezara Lynę Khoudri („Lalka”, „Błogosławieni”, „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”). Obok nich grają także Pascale Arbillot („Niewinne kłamstewka”, „Mama”, „50 wiosen Aurory”) i Claude Perron („Amelia”, „Seks, miłość i terapia”, „Niech żyje Francja!”).

SZARLATAN, film, premiera 6.10 o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz w serwisie CANAL+ online

– Najnowszy film Agnieszki Holland – biografia słynnego czechosłowackiego uzdrowiciela Jana Mikolaska.

Ostatni film Agnieszki Holland to międzynarodowa produkcja, która opowiada o słynnym czechosłowackim uzdrowicielu Janie Mikolasku (1887-1973). Ta biografia rozpisana na dekady życia tytułowego „szarlatana” opowiada o tym, jak wymykająca się rozmaitym klasyfikacjom i normom postać próbuje odnaleźć się w kolejnych okresach historii Czechosłowacji (przedwojniu, niemieckiej okupacji, początkach komunistycznej dyktatury). Jak jego lecznicze, acz nieusankcjonowane oficjalnie metody i talenty są traktowane przez kolejne władze? Jak zachowanie Mikolaska w stosunku do kolejnych władz jest odbierane przez zwykłych ludzi? Czy należy pomagać wszystkim, czy jednak niektórym odmawiać?

Dzieło, nominowanej do Oscara polskiej reżyserki, która od dekad dzieli swój czas i talent na rynki europejski i amerykański, zostało nagrodzone Orłem i pięcioma Czeskimi Lwami w tym dla najlepszego filmu roku. Nagrodzono również reżyserię Agnieszki Holland i Ivana Trojana („Samotni”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”) za główną rolę Jana Mikolaska.

HISTORIA MOJEJ ŻONY, film, premiera 13.10 o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Melodramat o wilku morskim, który chciałby kontrolować życie swojej żony również podczas długich rejsów.

Oparty na słynnej powieści melodramat o tym, że życie na morzu i na lądzie nie wyglądają tak samo. Przekonuje się o tym doświadczony wilk morki, kapitan Jakob Storr, który chciałby założyć rodzinę i mieć w domu wszystko pod kontrolą podobnie jak na swoim statku. Nie bierze pod uwagę, że żona też może mieć coś do powiedzenia. Może dlatego, że jego małżeństwo zaczyna się dokładnie po jego myśli – zakłada się z kolegą, że poślubi pierwszą dziewczynę, która wejdzie do kawiarni i tak właśnie poznaje Lizzy. Potem, po ślubie, zwłaszcza gdy wypływa w rejs, życie przestaje już być takie proste i dające się kontrolować.

„Historia mojej żony” to film węgierskiej reżyserki Ildiko Enyedi, która kilka lat temu wygrała festiwal w Berlinie filmem „Dusza i ciało”. Główne role zagrali Lea Seydoux („Spectre”, „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2”, „Grand Budapest Hotel”), Gijs Naber („Czarna księga”, „Loft”, „Ostatnie dni Emmy Blank”) i laureat Cezara Louis Garrel („Zwyczajni kochankowie”, „Oficer i szpieg”, „Piosenki o miłości”).

POCZĄTEK, film, premiera 20.10 o godz. 20:10 w ALE KINO+ oraz następnego dnia w serwisie CANAL+ online

– Dramat żyjącej na gruzińskiej prowincji Yany, która musi radzić sobie w niełatwym świecie religijnych zasad.

Nagrodzony Złotą Muszlą na festiwalu w San Sebastian fascynujący debiut gruzińskiej reżyserki Dey Kulumbegashvili. To kameralny dramat rozgrywający się na gruzińskiej prowincji, którego bohaterka Yana (w tej roli Ia Sukhitashvili) z trudem radzi sobie w skomplikowanej lokalnej sytuacji ograniczona zarówno przez przestrzeń, w której może się poruszać, jak i przez skomplikowane reguły życia religijnego. Jej mąż jest liderem lokalnej wspólnoty Świadków Jehowy, którzy również tam w Gruzji nie mają łatwego życia. A może wręcz mają gorsze jako odrzucana i prześladowana mniejszość.

Kulumbegashvili świetnie oddaje duszną atmosferę codzienności, dodatkowo podkreślając ją niecodziennym formatem kadru, który powoduje, że w trakcie rozgrywających się wydarzeń równie dużo dzieje się w nim, co i poza. Zalety i filmowy kunszt dzieła doceniono nie tylko w San Sebastian (gdzie film zdobył w sumie 4 nagrody), ale także pokazując go w oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes czy nominując do Europejskich Nagród Filmowych w kategorii „odkrycie roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *