Technologia - Promocje

Pełna gama nowych Chromebooków od Acer zaprezentowana podczas IFA 2019

Na globalnej konferencji prasowej next@acer, odbywającej się podczas targów IFA w Berlinie, zaprezentowano po raz pierwszy cztery nowe Chromebooki. Są przeznaczone dla rodzin, studentów i właścicieli małych firm.

 

 

 

Dwa nowe Chromebooki Acer z większymi wyświetlaczami zwiększają produktywność w wielu różnych środowiskach. Modeli 315 (CB315-3H/3HT) i 314 (CB314-1H/1HT) można używać także przy intensywnym oświetleniu — wyposażono je bowiem w ekrany z powłoką przeciwodblaskową (anti-glare), dzięki którym tekst jest ostry i czytelny, a filmy i zdjęcia wyglądają żywo i wyraźnie.

15,6-calowy wyświetlacz Chromebooka 315 i 14-calowy wyświetlacz Chromebooka 314 są dostępne w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080) z matrycą IPS i zapewniają szeroki kąt widzenia, zarówno w wersji dotykowej, jak i bezdotykowej. Mają nowo zaprojektowane obudowy ze smukłymi ramkami otaczającymi ich wyświetlacze.

Chromebook 315 ma wydzieloną klawiaturę numeryczną, dlatego jest rozwiązaniem przeznaczonym dla mał.

Dwa kompaktowe Chromebooki z ekranami o przekątnej 11,6 cala

Klienci, którzy szukają bardziej kompaktowego rozwiązania — komputera  do szkoły lub na uczelnię mają do dyspozycji dwa nowe Chromebooki z przekątną ekranu 11,6 cala. Oba są mniejsze niż kartka papieru w formacie A4 (210 × 297 mm).

Chromebook Spin 311 (CP311-2H) ma konstrukcję umożliwiającą obracanie wyświetlacza o 360 stopni, jego 11,6-calowy ekran w rozdzielczości HD może być używany w czterech różnych trybach: jako tablet, laptop, monitor i w trybie namiotu.

Komputer jest wyposażony w wyświetlacz dotykowy z antybakteryjnego szkła Corning Gorilla, charakteryzujący się dużą odpornością na zarysowania.

To czystsze, twardsze szkło wytwarza się przy zastosowaniu specjalnej substancji przeciwbakteryjnej, blokującej rozwój mikroorganizmów, powodujących powstawanie nieprzyjemnych zapachów i przebarwień.

Model Acer Chromebook Spin 311 można kupić z opcjonalnym rysikiem Wacom EMR, idealnym do szkicowania i sporządzania notatek bezpośrednio na wyświetlaczu.

Chromebook 311 jest równie mały co jego odpowiednik z obracanym ekranem, ale wygląda jak tradycyjny laptop. Waży zaledwie 1,06 kg, więc łatwo go nosić w torbie z książkami czy plecaku. Wyświetlacz HD wykorzystuje technologię IPS i jest dostępny w wersji dotykowej (CB311-9HT) i bezdotykowej (CB311-9H).

Wszechstronne i szybkie połączenie z internetem i urządzeniami peryferyjnymi

Wszystkie cztery nowe Chromebooki Acer mają po dwa porty USB 3.1 typu C 1. generacji (po jednym z każdej strony), można je więc ładować pod najdogodniejszym kątem. Porty mogą też służyć do ładowania innych urządzeń, szybkiego przesyłania danych i podłączania wyświetlacza HD. Ponadto każdy nowy Chromebook ma dwa porty USB typu C, dwa porty USB 3.1 i czytnik kart MicroSD umożliwiający przechowywanie dodatkowych danych.

Wszystkie nowe Chromebooki mają przednią kamerę internetową HD przydatną podczas czatów wideo czy korzystania z Google Hangouts. Chromebook Spin 311 z obracanym wyświetlaczem może być też wyposażony w kamerę skierowaną na zewnątrz, umożliwiającą rejestrowanie wideo w jakości 1080p.

Użytkownicy mogą łączyć się z siecią, używając gigabitowej karty Wi-Fi marki Intel i anteny bezprzewodowej obsługującej standard 802.11ac z mechanizmem MU-MIMO 2×2, gwarantującym szybkość i niezawodność połączenia bezprzewodowego. Bluetooth 5.0 pozwala wygodnie łączyć się bezprzewodowo z urządzeniami peryferyjnymi.

Wydajność i długi czas pracy baterii

Wszystkie cztery nowe Chromebooki Acer mogą pracować wydajnie przez cały dzień, pozwalając na korzystanie z wielu aplikacji i kart, strumieniowej transmisji wideo i innych funkcji. Dzięki tym urządzeniom, wyposażonym w najnowsze procesory dwu- lub czterordzeniowe (Intel Celeron N4000 albo N4100), można korzystać z mediów społecznościowych, wykonywać zadania związane z nauką lub pracą, a także szybko i bezpiecznie robić zakupy online. Chromebook 315 jest też dostępny w wersji z procesorem Intel Pentium Silver N5000.

W Chromebooku Acer 315 można zainstalować do 128 GB pamięci eMMC i do 8 GB dwukanałowej pamięci SDRAM. Chromebooki 314 i Spin 311 można wyposażyć w maksymalnie 64 GB pamięci eMMC i 8 GB dwukanałowej pamięci SDRAM. Chromebook 311 może mieć do 32 GB pamięci eMMC i 4 GB dwukanałowej pamięci SDRAM.

Użytkownicy Chromebooków Acer mogą mieć pewność, że ich urządzenia będą działać niezawodnie przez cały dzień, aż do późnego wieczora — bez konieczności ładowania. Zarówno Chromebook 315, jak i Chromebook 314 mogą codziennie pracować na baterii przez nawet 12,5 godziny. Chromebooki Spin 311 i 311 działają na baterii do 10 godzin.

Cicha praca i atrakcyjny design

Wszystkie nowe Chromebooki Acer mają ciche konstrukcje bez wentylatora, dlatego świetnie nadają się do pracy we współdzielonych przestrzeniach, takich jak rodzinny salon, biblioteka czy kawiarnia. Wyposażono je także w odporne na wilgoć touchpady, chroniące urządzenie przed zalaniem.

Łatwość wdrożenia i zarządzania, bezpieczeństwo oraz obsługa Google Play

Chromebooki Acer obsługują funkcję logowania wielu użytkowników, zapewniając im bezpieczeństwo danych. Poszczególni członkowie rodziny mogą współdzielić system i logować się na swoje własne konta — zyskują w ten sposób pewność, że ich projekty, poczta na koncie Gmail i inne informacje będą chronione przed wzrokiem ciekawskich, nawet jeśli Chromebook zostanie uszkodzony lub skradziony.

Dysk Google pozwala bezpiecznie przechowywać pliki, dokumenty i zdjęcia w chmurze, gwarantuje też pełną dostępność ich najbardziej aktualnych wersji. System operacyjny Chrome OS szybko się uruchamia (około 8 sekund), a dzięki automatycznym aktualizacjom zapewnia niezawodną ochronę przed ciągle ewoluującymi zagrożeniami pochodzącymi z internetu, takimi jak wirusy i złośliwe oprogramowanie.

Nowe Chromebooki Acer już od momentu uruchomienia obsługują sklep z aplikacjami Google Play, dając użytkownikom dostęp do aplikacji na Androida i Chrome służących do rozrywki, zabawy i nauki.

Ceny i dostępność w Polsce

Acer Chromebook – CB315
CB315-3H – Sugerowana cena detaliczna (SRP) – 1 300 zł
CB315-3HT (dotyk) – Sugerowana cena detaliczna (SRP) – 1 520 zł

Acer Chromebook – CB314
CB314-1H – Sugerowana cena detaliczna (SRP) – 1 250 zł
CB314-1HT (dotyk) – Sugerowana cena detaliczna (SRP) – 1 380 zł

Acer Chromebook – CB311
CB311-9H – Sugerowana cena detaliczna (SRP) – 1 190 zł
CB311-9HT (dotyk) – Sugerowana cena detaliczna (SRP) – 1 340 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *