DVB-TMedia

„Perły Śląska” nowością w TVS. Prowadzącym Mirosław Szołtysek (wideo)

Już od lipca Telewizja TVS rozpocznie emisję nowego programu o kulturze i tradycjach Śląska. „Perły Śląska” prowadzić będzie Mirosław Szołtysek, znany artysta estradowy.

 

Śląsk ma charakter. To nie tylko kopalnie i postindustrialne krajobrazy, ale również tradycje, o które warto dbać. W programie „Perły Śląska” Mirosław Szołtysek, autor takich hitów, jak „Radość i zabawa”, „Kochane serce me” czy „Dej się pocałować”, odkryje przed widzami wiele skarbów, w które bogaty jest region.

Sama idea stworzenia „Pereł Śląska” wywodzi się z długoletniej współpracy TVS z wokalistą. Podczas uroczystego benefisu 30-lecia pracy Mirosław Szołtysek otrzymał od Stacji nagrodę, „Śląską Perłę”, obrazującą jego wkład w propagowanie śląskiej kultury. Obie strony postanowiły wykorzystać koncert jako początek nowego rozdziału, jak również jako okazję do przeniesienia idei przyświecających twórczości Szołtyska na mały ekran.

Każdy odcinek programu to inny temat. – Spotkam się z hodowcami gołębi, pszczelarzami, wędkarzami i właścicielami ogródków działkowych. Chcę również pokazać śląską jedność; to, że niezależnie od tego, kto się w naszym regionie pojawia, jest mile widziany. Zawsze jako pierwsi wyciągamy rękę i pomagamy. To jedna z najpiękniejszych pereł Śląska – gościnność. Jestem dumny z tego, że w TVS będę prowadził właśnie taki program mówi Mirosław Szołtysek.

Premierowe wydanie programu TVS wyemituje 4 lipca (sobota) o godzinie 17:15. Będzie o jednej z tradycyjnych regionalnych firm, specjalizujących się w dostarczaniu klientom wysokiej jakości wyrobów mięsnych, „Świeżyzna”. Ponadto, o biznesie opowie Witold Gaik, prezes firmy.

Dodatkowo, dla Mirosława Szołtyska „Perły Śląska” będą osobistą podróżą sentymentalną. – Jeśli któryś z tematów „Pereł Śląska” nie byłby mi bliski, na pewno nie poruszałbym go w programie. Przecież są od tego inni. Każda z tych opowieści będzie więc poniekąd „moja”. Poznam tajniki pracy, która od zawsze mnie bardzo interesowała – pszczelarzy. Pojadę do domu górnika i zapytam jego żony, co czuła, kiedy codziennie szykowała mu obiad, i nie była pewna, czy jej ukochany wróci do domu i zjedzą go razemzdradza prowadzący.

W kolejnych wydaniach programu widzowie dowiedzą się, skąd wywodzi się tradycja hodowli gołębi na Śląsku, a także przeniosą się do ogródków działkowych, które od lat są jedną z najchętniej wybieranych lokalizacji do spędzenia wolnego czasu w regionie.

 

Telewizja TVS: Perły Śląska

Zapowiadaliśmy Wam, że Mirek Szołtysek od lipca dołączy do grona naszych prezenterów. Spełniamy obietnicę❗️ Poznajcie "Perły Śląska", czyli program o tradycji, kulturze i rzemiośle naszego regionu❗️👑 Perły Śląska od lipca w TVS#PerłyŚląska #latozTVS #Śląsk #Śląskakultura #kultura #tradycja

Opublikowany przez Telewizja TVS Czwartek, 18 czerwca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *