Sport w TV

Peter Sagan połączy siły z Eurosportem podczas Tour de France

Chcesz zadać pytanie mistrzowi świata w kolarstwie podczas najsłynniejszego wyścigu w sezonie? Teraz, dzięki ekskluzywnej współpracy Petera Sagana z Eurosportem, kibice będą mieli taką możliwość. Kolarz grupy Bora – hansgrohe codziennie, podczas trwania Tour de France, odpowie na pytania fanów na antenie Eurosportu oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Pytania zostaną wybrane spośród wpisów w mediach społecznościowych. Najbardziej interesujące, które będą zawierać hasztag #AskSagan (zapytaj Sagana), wyselekcjonuje sam kolarz. 

Oprócz tego, że Sagan odpowie na pytania podczas transmisji Eurosportu, który w tym roku pokaże na żywo każdą minutę wyścigu, kibice będą mogli śledzić inicjatywę #AskSagan na stronie Eurosport.com, eurosportowym Facebooku, Twitterze, Instagramie oraz na osobistych kontach w mediach społecznościowych Słowaka.

Peter Sagan ścigał się w Tour de France pięciokrotnie i za każdym razem był najlepszy w klasyfikacji punktowej. Przy zaledwie pięciu podejściach osiągnął taki sukces jako jedyny kolarz w historii. Tegoroczna edycja Wielkiej Pętli jest pierwszą, w której Sagan wystąpi w barwach niemieckiego zespołu Bora – hansgrohe. Słowak liczy na wyrównanie rekordu Erika Zabela, czyli na szóste zwycięstwo w klasyfikacji punktowej, a także dorzucenie do kolekcji kolejnego triumfu etapowego. Do tej pory ma ich na koncie 7.  

– Cieszę się, że mogę brać udział w projekcie Eurosportu, który jeszcze bardziej połączy kibiców i widzów ze wspaniałym sportem, jakim jest kolarstwo. Bądźcie kreatywni, zadawajcie mi pytania używając hasztagu #AskSagan. Odpowiem na najlepsze z nich każdego dnia podczas trwania Tour de Franceskomentował inicjatywę Sagan. 

– Peter jest w peletonie najbardziej rozpoznawalnym i charyzmatycznym kolarzem. On naprawdę ma ogromny wpływ na ten sport, więc cieszymy się, że będziemy z nim współpracować. Jego sukces, styl i postawa, którą uwielbiają kibice, przyciągnęły do niego globalną liczbę fanów. Jesteśmy podekscytowani, że widzowie z całej Europy i na całym świecie, za pośrednictwem naszych platform, będą mu mogli zadawać pytania w trakcie Wielkiej Pętli powiedział z kolei główny producent kolarstwa w Eurosporcie Laurence Schirrrecker-Mothes.

Kampania z hasztagiem #AskSagan rozpocznie się od ekskluzywnego wydarzenia na żywo na Facebooku w czwartek wieczorem 29 czerwca, kiedy w Duesseldorfie odbędzie się prezentacja wszystkich drużyn 104. Tour de France. W celu uzyskania dalszych informacji fani powinni polubić profil Eurosportu na Facebooku oraz śledzić konta w media społecznościowych Petera Sagana.  

W tym roku kibice kolarstwa w Europie obejrzą w każdym kraju aż 25 godzin więcej relacji na żywo z Wielkiej Pętli. Po raz pierwszy Eurosport przeprowadzi transmisje ze wszystkich 21 etapów od początku do końca.

Transmisje z Tour de France będą wspierane przez dodatkowe funkcje w Eurosport Playerze. Pełny dostęp do usługi na żądanie umożliwi śledzenie na żywo wyścigu z pięciu różnych kamer. Kibic będzie mógł wybrać, z której aktualnie kamery chce oglądać zmagania na trasie.

Tegoroczna Wielka Pętla odbędzie się w dniach 1-23 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *