Philips TV 5863 – niezwykłe połączenie telewizora LED i głośnika Bluetooth z nagrodą Red Dot Product Design 2018

Spełnianie marzeń, np. o telewizorze z wielkim ekranem, połączonym ze sprzętem hi-fi niestety nie zawsze idzie w parze z przestrzenią jaką dysponujemy. Czasem niezbędny jest kompromis. Na szczęście nie oznacza to konieczności rezygnowania z wysokiej jakości obrazu i dźwięku.
 

 
Jak pokazuje marka Philips, możemy mieć jednocześnie jedno i drugie. Philips 5863 to idealne połączenie wysokiej jakości telewizora (z ekranem o przekątnej 24” i 32”) oraz głośnika hi-fi z technologią Bluetooth, który może być używany zarówno w połączeniu z telewizorem, jak i osobno. To także model o niezwykle ciekawym wzornictwie, za który został nagrodzony prestiżową nagrodą Red Dot Product Design 2018.
Przyznawane już od ponad 60-ciu lat nagrody Red Dot, to jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych światowych wydarzeń poświęconych designowi produktów.
Każdego roku, ponad 5 000 produktów z prawie 60 krajów jest testowanych przez zespół czterdziestu najwyższej klasy ekspertów z dziedziny projektowania. Zgłoszenia oceniane są pod kątem innowacyjności, jakości, funkcjonalności i troski o środowisko. W efekcie jury wybiera zwycięzców międzynarodowej nagrody Red Dot dla najlepiej zaprojektowanych produktów w każdej kategorii, m.in. elektroniki użytkowej.
Koncepcja modelu 5863 polega na zintegrowaniu dedykowanej bazy dźwiękowej z telewizorem, tworząc zupełnie nową kategorię produktów, która zapewniają niesamowity dźwięk oraz doskonały obraz. To sprzęt, który idealnie pasuje do mniejszych pomieszczeń, w których telewizor gości często, nie jest jednak ich głównym elementem?, np. w kuchni czy sypialni.
Projektanci marki Philips TV skupili się na stworzeniu „zgrabnej” sylwetki zarówno telewizora, jak i towarzyszącego mu głośnika, dbając jednocześnie o wysoką jakoś odtwarzania obu z nich. Atrakcyjność projektu podkreśla również elegancka, chromowana rama w srebrnym kolorze, która łączy ekran ze stylową podstawą głośnika pokrytego najwyższej jakości tkaniną głośnikową, stworzoną przez ekspertów z duńskiej firmy Kvadrat. Telewizor będzie również, po raz pierwszy, wyposażony w funkcję Smart z dedykowanym, łatwym w użyciu interfejsem systemu Saphi Smart.
Po otrzymaniu nagrody, Rod White, główny projektant marki Philips TV, powiedział: Stworzenie produktu będącego de facto połączeniem dwóch różnych sprzętów, w taki sposób by tworzyły harmonijną całość, jest zawsze dużym wyzwaniem. Jesteśmy jedyną marką oferującą taki zintegrowany produkt. Dzięki odpowiednio dobranym elementom, dbałości o szczegóły, zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i starannemu wykończeniu, a jednocześnie zwiększonej wydajności i funkcjonalności, model 5863 stał się wyjątkowym, wyróżniającym się produktem. Cieszę się, że organizacja Red Dot uznała, że udało nam się zrealizować tę koncepcję i uhonorowała nasz telewizor nagrodą Red Dot Design 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *