Pierwsza transmisja Mszy św. z Niepokalanowa w EWTN Polska

19. października EWTN Polska rozpoczęła transmisję codziennych Mszy świętych z Niepokalanowa. Od dzisiaj każdego dnia o godz. 7.00 rano nasza Stacja transmitować będzie Eucharystię z Kaplicy św. Maksymiliana, którą budował i w której modlił się Święty.

 

 

 

 

Transmisję realizujemy w nowoczesny sposób, a więc w duchu o. Kolbego mówi Tomasz Piechnik, dyrektor ds. produkcji telewizyjnej EWTN Polska

Sygnał z trzech kamer miksowany jest wirtualnie w Niepokalanowie i wysyłany do centrali we Wrocławiu. Stąd transmisja idzie w świat, póki co poprzez internet. – dodaje Piechnik.

 

https://youtu.be/A2nZTWy1Iho

 

Transmisja Eucharystii to kolejny krok w budowaniu ramówki stacji. Od 1 września EWTN Polska prowadzi transmisję 24/7 z kaplicy adoracji Gwiazdy Niepokalanej.

Inauguracja EWTN Polska nastąpi w sobotę 20 października 2018 r.  Punktem centralnym będzie Msza św. celebrowana pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w katedrze wrocławskiej. Po Eucharystii nastąpi poświęcenie nowego wrocławskiego studia telewizyjnego przy ul. Kanonia 9 na Ostrowie Tumskim.

Tego dnia telewizja rozpocznie nadawanie, początkowo sygnał dostępny będzie w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *