Technologia - Promocje

Piłkarskie emocje w 4K. Jak przygotować się do oglądania Euro 2024?

Już 14 czerwca w Monachium rozpocznie się UEFA EURO 2024. Rozgrywki zakończą się 14 lipca w Berlinie, a to oznacza miesiąc pełen sportowych emocji dla wszystkich miłośników piłki nożnej. Podczas piłkarskiego święta, warto zadbać o dobrą jakość obrazu, aby cieszyć się stadionowymi emocjami we własnym domu.

 

Kibice piłki nożnej, którzy nie mogą wybrać się do Niemiec by podziwiać swoich ulubionych piłkarzy na boisku mają świetną alternatywę w postaci projektorów Optoma. Według danych światowego raportu PMA Research, w pierwszym kwartale tego roku Optoma była w Polsce marką pierwszego wyboru wśród konsumentów, którzy zdecydowali się na zakup projektorów w technologii lampowej czy laserowej. Również zakup niemal co drugiego projektora w rozdzielczości 4K UHD padał na Optomę, która w tej kategorii miała aż 46% udziału rynkowego.

Nie przegap żadnego gola

Dzięki projektorom marki Optoma, fani piłki nożnej mogą zobaczyć każdą akcję w doskonałej rozdzielczości. Wielkość ekranu projektora można dostosować do powierzchni wyświetlania. W zależności od wybranego modelu, użytkownik może liczyć nawet na 300-calowy ekran.

Wykorzystanie technologii PureMotion pozwoli z kolei na komfortowe śledzenie najlepszych zagrań w meczu oraz przeżywanie radości z każdego gola ulubionej drużyny. Dzięki zaawansowanej interpolacji klatek, wyeliminowany zostaje efekt rozmazania lub drgania obrazu, a to oznacza, że każda piłkarska akcja będzie wyraźnie widoczna na powierzchni wyświetlania obrazu.

Ponadto dzięki wysokiej jasności możliwe jest korzystanie z projektorów nawet przy zapalonym świetle, co znacząco wpływa na komfort użytkowania. Wiele rozgrywek rozpoczyna się jeszcze przed zachodem słońca, dlatego też możliwość oglądania meczu w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, to niezwykle komfortowa opcja.

Barwy mają znaczenie

Wysoka rozdzielczość, płynny obraz i duża powierzchnia wyświetlania to nie jedyne czynniki, które pozwolą kibicom zanurzyć się w stadionowej atmosferze. Duże znaczenie ma również odwzorowanie barw przez urządzenia Optoma. Laserowe modele takie jak UHD38X wyposażone są w szereg technologii, które pozwalają na oddanie rzeczywistych barw i obraz jak z sali kinowej.

Część projektorów została również wyposażona w funkcję „kolor ściany”, dzięki której urządzenie samo dostosuje wyświetlane barwy do koloru powierzchni, na której wyświetlany jest obraz, w taki sposób, aby były jak najbardziej zbliżone do rzeczywistych. Użytkownicy nie muszą więc inwestować w dodatkowy ekran, nawet jeżeli nie mają w mieszkaniu białej ściany.

 

 

Odporność i precyzja

Najwięksi fani piłki nożnej są przygotowani na oglądanie drużyn w akcji przez cały dzien. Imponująca żywotność źródła światła w modelach HZ146X i UHZ66, wynosząca nawet 30000 godzin w połączeniu z długim czasem pracy urządzenia, gwarantują pełne skupienie na emocjach podczas oglądania meczu.

Ponadto urządzenia te zostały wyposażone w możliwość korekcji geometrycznej, co pozwala na dostosowanie obrazu do powierzchni, na którą jest rzucany. Projektory dzielą rzucany obraz na 32 osobne punkty, które można indywidualnie przemieszczać w celu uzyskania pożądanego kształtu ekranu.

 

 

Stadionowy aplauz w bliskiej odległości

Nie można mówić o piłkarskich emocjach bez wspomnienia o dźwięku. Kibice na stadionie potrafią stworzyć niezapomnianą atmosferę, a wybuch radości na trybunach po strzeleniu gola przez ulubioną drużynę to kwintesencja euforii. Wyniki badań opublikowane w kwietniu 2024 roku roku wykazały, że zachowania fanów na trybunach wpływają na percepcję graczy na boisku. Sami kibice również wpływają na siebie, przez co atmosfera na stadionie jest jedyna w swoim rodzaju.

Projektory Optoma wyposażone zostały dobrej jakości głośniki, dzięki którym entuzjaści piłki nożnej będą w stanie poczuć emocje ze stadionu w zaciszu swojego domu. Ponadto dzięki wyposażeniu ich w odpowiednie złącza, można do nich podłączyć zewnętrzne źródła dźwięku, które mogą dodatkowo spotęgować pozytywne wrażenia.

foto, źródło. Optoma

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *